OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

ovdje mozete u nekoliko crtica opisati vasu trgovinu sa clanovima foruma, molim, strogo se drzite pravila da ne budete sankcionirani!
Post Reply
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by yoke »

Da...sad sam skuzio...da je prethodnica u dugoj temi...
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by yoke »

matija boy wrote: nezelim uvrijediti ostale ljude koji ce se mozda naci u mojoj sljedecoj recenici al moram reci:
Cim vidim Dalmacija najradije nebi trgovao xD
naime radim veoma nisko u hrvatskoj i znam da ako mogu proci jeftino kolko mogu da ce to iskoristit -.-
Matija boy stvarno mi nije jasno sto si htio s ovim reci..

Kao prvo...svatko normalan ce za nesto platiti sto je manje moguce jer lovu koju ima sigurno nije pronasao na cesti.

Ako ti zelis nesto platiti vise, slobodno,poslat cu ti svoj broj racuna...i prodati lizalicu za 100kn

I stvarno mislis da je to odlika dalmatinaca !?!

A cijela tema nema veze koliko je tko spreman iskoristiti da plati manje vec koliko je netko govno da iskoristi tudji zajeb...a to su ipak dvije razlicite stvari...

Zao mi jedino tete u posti jer je ona izvukla deblji kraj..ali i to joj je skola...ipak je njen zafk...
matija boy
Registered User
Registered User
Posts: 629
Joined: Fri Sep 18, 2009 3:22 pm
Location: Rajić, Novska,

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by matija boy »

yoke wrote:

Matija boy stvarno mi nije jasno sto si htio s ovim reci..

Kao prvo...svatko normalan ce za nesto platiti sto je manje moguce jer lovu koju ima sigurno nije pronasao na cesti.

Ako ti zelis nesto platiti vise, slobodno,poslat cu ti svoj broj racuna...i prodati lizalicu za 100kn

I stvarno mislis da je to odlika dalmatinaca !?!

A cijela tema nema veze koliko je tko spreman iskoristiti da plati manje vec koliko je netko govno da iskoristi tudji zajeb...a to su ipak dvije razlicite stvari...

Zao mi jedino tete u posti jer je ona izvukla deblji kraj..ali i to joj je skola...ipak je njen zafk...

ma eto znao sam da ce netko krivo shvatit, ali eto odmah si me i ispravio.  :respect:
Image
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by yoke »

Ma gle...tocno si znao sto pises i da ces generaliziranjem nekoga uvrijediti...
Ako je tvoj stav da ne zelis poslovati s dalmatincima, super...drzi se tog...a ne lagano pljucati a i dalje trgovati/poslovati...jer kao nisu svi isti...ima ih i super koji ce platiti 100% vise od moje najnize cijene...drzi se nekih principa ;)

Da sad i ja serkam...
Ali sorry mrzim generaliziranje pogotovo kad pocne po regijama...jer je to tako kretenski...
bravo-ri
Registered User
Registered User
Posts: 3803
Joined: Fri Apr 14, 2006 11:52 am

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by bravo-ri »

yoke wrote: Koliko vidim ovdje fali pocetak price...
Dali je chipilus (sorry ako sam napisao krivo ime,vjerojatno jesam) uopce upoznat  s ovom cijelom pricom ?

Dali je bilo komunikacije izmedju prodavaca i kupca nakon otkivenog zafrka ?


Je,bilo je...ja sam ga zvao na mobitel i kad sam to spomenuo da nije uplatio povisio je ton i kaže da je on to uplatio,da ne želi da se njega proziva bla bla....Ja sam mu rekao ok,ako si platio otkupninu daj kopiju uplate da on to nema...a ženskoj iz pošte kad ga je zvala je rekao da će nać tu uplatnicu i donest u poštu...a ta uplatnica za otkupninu naravno ne postoji....

Eto,svega ima...neznam zašto on tu ne nabaci svoj komentar...
matija boy
Registered User
Registered User
Posts: 629
Joined: Fri Sep 18, 2009 3:22 pm
Location: Rajić, Novska,

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by matija boy »

yoke wrote: Ma gle...tocno si znao sto pises i da ces generaliziranjem nekoga uvrijediti...
Ako je tvoj stav da ne zelis poslovati s dalmatincima, super...drzi se tog...a ne lagano pljucati a i dalje trgovati/poslovati...jer kao nisu svi isti...ima ih i super koji ce platiti 100% vise od moje najnize cijene...drzi se nekih principa ;)

Da sad i ja serkam...
Ali sorry mrzim generaliziranje pogotovo kad pocne po regijama...jer je to tako kretenski...
ajde sta si se nasao uvrijeđen :)
mozes ti reci sta hoces, al radim na granici, i susretnem na tisuce dalmatinaca veoma cesto, a da ne govorim da sam kod dosta njih bio u iznajmljenom stanu, i samo gledaju nebi li se dodatno kako ogrebali za koju kunu.
nekazem da nisu svi takvi, al eto tek sam ih par nasao koji su normalni.
Image
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by terrordrome »

Govoriš iz nekog svog iskustva al eto, nije lijepo to reći za dalmatince. Znaš, ili si govno ili čovjek, pa makar bio iz Pmaterine ili iz metropole...

Vezano uz O.T. temu, jedna greška je vodila ka drugoj i na kraju se sve zapetljalo na najgori mogući način za djelatnicu pošte.
Ti bravo-ri si jebiga zaboravio poslat punjač, ok, dogodi se, nije big deal, čuo si se sa čovjekom i objasnio mu sve i ponudi se poslati ga. Chipilipi ili kako se već zove je ispao ovdje najveći pakšu zaključujući po ovom izrečenom. A djelatnica pošte... Na njoj se sve prelomilo. Njezina je greška ako nije napravila kako treba al ostaje mi u ustima gorak okus jer je ipak ona morala dat svoj novac od plaće koja vjerojatno nije bajna.
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by mocart »

Meni recimo nikako nije jasno ovo; dolazi mi neki dan paket, dogovoreno je bilo da otkupnina bude 400, dakle prodavač je platio poštarinu. A poštar kaže 424kn! Nisam ja bio pri preuzimanju, žena je preuzela i dala tih 424kn ali nikakvu potvrdu nije dobila...
Isto tako se dogodilo kad sam i ja slao nekome tu sa foruma.

Odakle sad taj "iber" za platiti iako je pošiljatelj pri predaji paketa rekao da će otkupnina bit 400kn i platio za ptt troškove?
Plus to što nije bilo nikakve potrvde nego samo potpis u poštarov a4 blok.

Rezime je da bi se nekom moglo dogoditi da ni kriv ni dužan završi spomenut o ovakvom threadu.
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
wildD
Registered User
Registered User
Posts: 5572
Joined: Thu Feb 16, 2006 8:31 pm
Location: Marija Bistrica / zagreb (job)
Contact:

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by wildD »

to ti je njihova taksa neka za prijenos novca ;) ,zato je najbolje da se prodavatelju uplate novci na račun, em je naknada do 2-3kn, em se plaća čista poštarina
LICE PRODAJE PICU ! ! !

Rockford Fosgate maniac

PB - 158,1dB @ 34Hz

traže se otuđene stvari,svaki info dobrodošao!!!
ROCKFORD FOSGATE
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=41833.0
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by denister »

i dalje nema glasa od chipusilus, a na forumu je bio ???
Image
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by mocart »

wildD wrote: to ti je njihova taksa neka za prijenos novca ;) ,zato je najbolje da se prodavatelju uplate novci na račun, em je naknada do 2-3kn, em se plaća čista poštarina
Hm, pa taksa za prenos novca je oko 9,5kn kolko ja znam. No dobro, nije bitno...

Ali čemu onda izraz "otkupnina"? Niti ću ja platiti toliko, niti će prodavatelj dobiti tolko (jer je dao za poštarinu)?

A uplata unapred na račun samo s poznatima! Upravo mene jedan sa njuškala zavaljo. Kaže najbolje uplatiš odmah, da izbjegneš kao dodatne troškove i bla bla, što sam i napravio, i onda mudrac kaže jbg nestalo sa skladišta pa sam ti naručio novi i dao mi tracking number. Dakle šta, to je prodavač virtualne robe...
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by Nick »

Istina, na nekadašnje cijene otkupnine, sad ide i do 15-20 kn više
wildD
Registered User
Registered User
Posts: 5572
Joined: Thu Feb 16, 2006 8:31 pm
Location: Marija Bistrica / zagreb (job)
Contact:

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by wildD »

znam kad je meni tako West poslao nokiu 5800xm isto otkupno, bal bla i ispali je skoro 100kn skuplje, bio je iznos oko 900kn brijem
LICE PRODAJE PICU ! ! !

Rockford Fosgate maniac

PB - 158,1dB @ 34Hz

traže se otuđene stvari,svaki info dobrodošao!!!
ROCKFORD FOSGATE
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=41833.0
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by jiva »

25kn ti je poštarina u kontra smjeru, znači za ono što ti poštar donese novce preko poštanske uplatnice
potvrdu inače niti ja ne izdajem, osim kada stranka tako zatraži, popnem se na 5 kat pa još da pišem račun fijuuu, eventualno Slavku Liniću
Last edited by jiva on Tue Jan 29, 2013 10:50 am, edited 1 time in total.
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: OT: Ocjene LOSE trgovine i losih i neodgovornih trgovaca

Post by Nick »

Hm, pa to su lijepo odvalili. Cijeli paket od par kila košta 50 kn, a slanje listića 25 kn
Post Reply

Return to “Dobri/losi trgovci”