Akumulator preporuka

Područje za 12V-18V instalacije
User avatar
dB Junky
Registered User
Registered User
Posts: 2113
Joined: Sat Feb 11, 2006 7:01 pm
Location: Rijeka

Odg: Akumulator preporuka

Post by dB Junky »

ja opet govorim, bit će odlična ako i za dvije godine bude takva...;)
Dino 222
Registered User
Registered User
Posts: 481
Joined: Fri Mar 16, 2012 7:12 pm

Odg: Akumulator preporuka

Post by Dino 222 »

Ja se nadam da ce bit ok za sada sve 5 :D
2x DD 2515 z1 = 149.1 na muziku!
Fia
Registered User
Registered User
Posts: 529
Joined: Mon May 26, 2008 12:48 am
Location: Split

Odg: Akumulator preporuka

Post by Fia »

Ljudi kako ne kuzite da nije samo bitno koji je akumulator nego koliko je star....
Najbitnije je da je šta noviji.. treba ga kupit u dućanima gdje se prodaju skuplji akumulatori na palete.
Mislim da dosta proizvožača ima i karticu sa akumulatorom gdje piše kad je proizveden.
Jel dosta puta se desi da ljudi uzmu skupi akumulator koji je u nekom super market-u stajao na polici možda i dvije godine jel tamo svi kupuju jeftine akumulatore.
I onda se desi sranje ode akumulator nakon godinu-dvije korištenja jel je on ustvari star 5 godina.
Last edited by Fia on Mon Dec 10, 2012 11:30 pm, edited 1 time in total.
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: Akumulator preporuka

Post by denister »

to je noramlo da treba gledati koliko aku stoji na skladistu, isto tako mozemo u nedogled raspravljati koji valja ili ne, meni osobno banner je katastrofa, optima yt nije losa, ali na minus temperaturama mi se pokazala losa, varta mi se pokazala dobra, ali isto tako kupljena u 12 mjesecu prosle godine a proizvedena u 11 mjesecu iste godine...
Image
Dino 222
Registered User
Registered User
Posts: 481
Joined: Fri Mar 16, 2012 7:12 pm

Odg: Akumulator preporuka

Post by Dino 222 »

Bome slazem se..iskreno nisam gledo to,al za sada je sve ok..kupio sam jednu ta je krepala nakon nez koliko,dali mi drugi aku i ovaj sada bez problems godinu dana radi..
2x DD 2515 z1 = 149.1 na muziku!
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Odg: Akumulator preporuka

Post by Silvach »

Našo oglas neki dan od Almere tip prodaje.  Još je dan danas unutra Bosch s4 74ah dakle skoro 4 godine bude.....  Ja nikad s tim akuom problema.  vw lego burpo jedno 3 godine na s4 90ah i isto nikad problema...
Za ova kineska smeća nisam ćuo.  Gle, kupi kod tokića, auto kreše ili autohrvatska i nebu problema... Ili kod nekog gdje ti piše bosch service i neće bit nikakva kopija 1000% to pta ćeš platit boscha 200–300kn više si ušparo 500kn jer ćeš sigurno mijenjat aku za koje 3 godine ovaj banner.
.  A i recimo s5 ti je dimenzijama manji prema kojem god akuu gledaš i to za dosta tako da ako ti je sad 74ah unutra kladim seda stane 80ah bez beda....

P. S.  Svi pričate koliko je star.  Bosch aku nije napunjen do kraja i svaki prodavač bi trebo napomenut da kad se aku spoji treba ne upalit auto i ugasit.  Upalit auto, napravit par kilometara s njim ili ga ostavit da radi jedno 10–20 minuta da aku dođe k sebi prvenstveno se tiće boscha. I da svaki aku kpji se isprazni do kraja jednom pada mu kapacitet za kojih 10–15% kod boscha je nekih 2-5% kolko se sjećam jer trpe pražnjenje do kraja.
Last edited by Anonymous on Tue Dec 11, 2012 7:59 am, edited 1 time in total.
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Odg: Akumulator preporuka

Post by marko_v »

Ne znam zasto gledate bilo sta drugo kad je exide tu  :P
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Odg: Akumulator preporuka

Post by mocart »

Đabe ti marka i godina ako ne paziš na njega jer npr svaki put kad padne napon ispod 12.3 događa se sulfatizacija ćelija.

U novije vrijeme primjećujem da proizvođači imaju novi "trik" i za razliku od starih akua koji su trajali više od 10g, novi akui imaju manji razmak dolje između ćelija i dna tako da treba manje vremena da nakupljeni talozi i rezultati sulfatizacije počnu ometat rad.
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
malac
Registered User
Registered User
Posts: 395
Joined: Mon May 02, 2011 2:51 pm
Location: Split

Odg: Akumulator preporuka

Post by malac »

evo,kupljen bosch s5,85Ah,prvi izbor je bija exide premium al kad san dobija ponudu iz tokica za ovaj bosch s5=735kn,nisan ima sta razmisljat  :RESPECT:
Post Reply

Return to “Struja”