Time correction kako ga vi namjestavate !??

Sve o procesorima zvuka, equilizerima, skretnicama (aktivne / pasivne)...
User avatar
Nagluh
Registered User
Registered User
Posts: 1189
Joined: Wed Jul 23, 2008 8:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by Nagluh »

Ovisi gdje voliš sjedit na koncertu, bliže vratima da izbjegneš gužvu kod izlaženja ili u sredini  :)
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by VooDoo »

bamboklaat wrote: primjetio sam da se spominju stojni valovi,nije mi jasno otkud oni u autu? koliko znam ne može ih biti i da hoćeš!?!?

i još nešto,nikako da se uskladi centar(Emma i obično slušanje) ? da li je centar na sredini šajbe ili je ispred vozača? meni paše da je u sredini šajbe tj,za nijansu prema vozaču,a pravilno bi bilo da je centar u smjeru očiju,tj ravno ispred....ajde neka mi netko to malo objasni
Ne po Emma-i je centar na sredini sajbe, lijevi centar ispred vozača, desni centar ispred suvozaca i krajnji lijevi ili desni na stokovima ili na retrovizorima ili izmedju njih
Last edited by VooDoo on Tue Feb 01, 2011 9:54 pm, edited 1 time in total.
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by bamboklaat »

pa napisao sam po redu da je pe EMMI da je centar u sredini šajbe,ali mislim da bi pravilno bilo da je centar ispred očiju!?! kao kod hi fi ja...
Franca
Registered User
Registered User
Posts: 1807
Joined: Thu Feb 16, 2006 12:05 pm
Location: Čakovec / Varaždin

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by Franca »

bamboklaat wrote: pa napisao sam po redu da je pe EMMI da je centar u sredini šajbe,ali mislim da bi pravilno bilo da je centar ispred očiju!?! kao kod hi fi ja...
Kupiš McLarena F1 i izbjegneš takve probleme....
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by bamboklaat »

nisam rekao da ja imam takvih problema...postavio sam neko drugo pitanje  :haaa:
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by LBaudio »

može bit pred tobom, ali mora biti onda ljevi dio stage-a totalno izvan auta...a to nečeš moči postič
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by LBaudio »

dejo_krk wrote: ako je riječ o alpine imate mogućnost na njihovim stranicama u i-personaliti da vam oni izračunaju potrebno je unijeti podatke - morate se regati prije svega na kraju vam te podatke stave u jedan fail i to snimite na cd te ga stavite u hu i prebacite na njega
sve je automacki poštelano po vašim parametrima  :respect:
to ne valja pola k...a
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by VooDoo »

bamboklaat wrote: pa napisao sam po redu da je pe EMMI da je centar u sredini šajbe,ali mislim da bi pravilno bilo da je centar ispred očiju!?! kao kod hi fi ja...
je samo kaj si doma ako si pravi zagriženi audiofil ili par poluzagriženi kao ja onda si razmještaš sobu par puta kao ja dok zvučnici ne dobe svoje mjesto za slušanje i onda se ostatak sobe ukomponira prema zvučnicima  :respect:   :lol:

ili da pojednostavim kak je napisano doma u tom slučaju uzmeš fotelju i sjedneš se između zvučnika i na udaljenost koja ti odgovara dok je to kod auta nemoguce

a kaj se auta tiče i meni ponekad više odgovara da centar gurnem malo bliže volanu pa da mi se sve nekako odvija kao da sam u sredini - evo sad sam uspio na 3-piano ( emma 2007 cd - IMHO najbolji track za podešavanje tc-a u autu )) podesiti 3piano onak kak spada i lijevi mi je između štokova i retrovizora, lijevi centar ispred mene, centar u strogom centru i tak desna strana i sub sam dofurao još naprijed pa je sad kao da je u konzoli naprijed i oko nje - barem meni, nekom drugom će to možda zvučati drukcije ali po mom uhu je sad sve na svom mjestu ( uglavnom ono kaj sam izmjerio mi je stvarno samo odprilike pomoglo, tw sam morao pomicati u minus dosta pogotovo lijevi, desni je otišao za 2 koraka, kickove nisam trebao previše dirati ( malo lijevi utišati-za pola db ) i sub je i tak u nuli jer je najdalji tak da njega nisam dirao, stavio sam ga malo dalje po ms tak da mi stage ode malo naprijed - će da vidimo

- i sad barem jedno bar tj dana slušanja  raznih cd-a i ostalog da vidim kak mi sjedi to u glavi, dok ne dođu midovi a onda ide zabava prava  :lol:
Franca
Registered User
Registered User
Posts: 1807
Joined: Thu Feb 16, 2006 12:05 pm
Location: Čakovec / Varaždin

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by Franca »

bamboklaat wrote: nisam rekao da ja imam takvih problema...postavio sam neko drugo pitanje  :haaa:
Shvacam ja jako dobro sto si ti pitao, pa valjda i ti isto tako shvacas da se zajebavam....    :respect: :respect:
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by bamboklaat »

ma kužim da se zajebavaš  :respect: ,ali ne znam da li i drugi kuže  ;D
to LBaudio: u potpunosti se slažem s tobom,davno sam odustao od traženja "far left" na lijevom retrovizoru kad je centar ispred,nego sam želio čuti još neko mišljenje... Sad ti je jasno zašto volim pasivu  i biamping  ;)
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by LBaudio »

...pa ako sam iskren mi nije pola k jasno zasto si još na pasivi, pa neka bude bi ili tri amping - aktiva rulezzzz  :D :-*
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
User avatar
Sale_RKH
Registered User
Registered User
Posts: 294
Joined: Tue May 15, 2007 8:44 pm
Location: Zg - Jarun

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by Sale_RKH »

Jeste zakomplicirali. Tvrdoću drivera, vlažnost zraka i temperaturu uopće neću komentirati, samo ću reći LOL.
Eo, pošaljite Pioneeru prijedlog da u HU ubaci parametar temperatura zraka. Možda zaradite kakve novce.
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by bamboklaat »

LBaudio wrote: ...pa ako sam iskren mi nije pola k jasno zasto si još na pasivi, pa neka bude bi ili tri amping - aktiva rulezzzz  :D :-*
meni lakše  :haaa: ,sad sam ubacio malo aktive,ali samo donji rez na kicku (to se ne računa ionako) i TC tamam  ;D
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by mitja_rs »

bi amping 3 way no7... to je to.. ako se koriste uputsva iz manuala, izbjegne se 95% faznih problema koje imaš sa aktivom, jer 1000€ za skretnicu ima da popravlja sve. tako da Bamboo, ja sam uz tebe u borbi protiv aktivca :)

lp
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Time correction kako ga vi namjestavate !??

Post by bamboklaat »

fazni problemi su me uvijek izluđivali  >:(
za pravu aktivu složit treba fakat imati odličan procesor,ali meni se ne da zezat s njim... nemam živaca  ::)
pasivnih skretnica imam i viška pa mogu kemijati  :) mid i tw su mi zajedno  na jednom kanalu(to mi se pokazalo kao najbolje rješenje),a kick na drugom tako da mogu gainom nivelirati drivere. idealno je imati crossblock no7,ali me hebe recesija. a ovaj no7 3 way crossover koji imam nije moguće izvesti za biamping! speed ga je prostudirao i složili smo se da je dosta iskompliciran...
Post Reply

Return to “Procesori zvuka i skretnice”