Recenzije Headunita

Sve o headunitima; CD Radio , Tuner , Changer, ...
Post Reply
gtomlja

Recenzije Headunita

Post by gtomlja »

[QUOTE=Spajano i do 3 zvucnika po kanalu te na 2 oma radi odlicno,a na 1 om ga nisam zelio preforsiradi ali radi i na 1 om.[/QUOTE]

Da integrirac radi na 1 ohm, ne bi rekao bas, sumnjam i za 2 ohma a kamoli na 1. :whistling: Ako si spajao bas/srednji i visoki s kondom od 4 ohma u paralelu to ne znaci da je to zajedno 2 ohma otpor, jos uvijek je 4... :laugh:
djigli

Recenzije Headunita

Post by djigli »

E, da. Što se tiće mog Pioneerca od prije par postova. malo sam ga više prčkao i skužio da postoji postavka prema kojem se on automatski spaja na već registrirani mobitel čim ga skuži na blutooth-u

Inaće, kupio sam i daljinski za njega. Simpatična mala stvarčica. Obao i ima par glavnih tipki. Za zvanje i slušanje cd-a i tunera ima sve potrebno. 144kn u helycop sony centru. jedino je problem što ima kratki domet i antenu na donjem djelu. To ima smisla kad se vozim ravno i donji dio je okrenut prema radiju, ali ako radim krugove po pisti, pijem pivu i neka mala mi nešto radi u krilu, onda ne hvata baš.
hrvoje_12

Recenzije Headunita

Post by hrvoje_12 »

Evo da i ja nešto kažem...
Više manje sam poslušao sve uređaje, i to na raznim zvučnicima, od blaupunkt-a, jvc-a, panasonic-a, kenwooda, pa do first-a...

I moram se složiti sa ljubiteljima alpine-a, to je po mom sluhu najbolji HU, radi stabilno, nema distorzija, ne izobličuje zvuk, čak i najjeftiniji model je bolji nego neke jaće klase drugih proizvođača,...
grimreaper
Registered User
Registered User
Posts: 1544
Joined: Mon Feb 13, 2006 10:22 am
Location: Karlovac

Recenzije Headunita

Post by grimreaper »

Sony 7750

Moj prvi aftermarket HU, tako da ne mogu bas previse rec. Uglavnom, u odnosu na originalni radio, Sony je daleko svjetlijeg zvuka, pomalo zrnat. Nazalost, amp za sub je spojen preko hi-inputa pa ne mogu previse o tome. U prednosti mogu ubrojit ekran, hpf, lpf, burr brown DAC, ulaz, daljinski te brdo ostalih opcija. Za te novce ne moze se vise ocekivat. Nedostaci: nije bas neka kvaliteta izrade (iako, meni su svi ti danasnji HU-ovi grozne kvalitete, od plastike do skripavih i klimavih gumba nadalje...), gadno se grije, vecina opcija na daljinskom. Za novce za koje se sad moze dobit rabljeni, cini mi se kao jedna od najbiljih opcija.
Tko rano rani, sam u nju upada
gumy
Registered User
Registered User
Posts: 1063
Joined: Sun Apr 09, 2006 11:08 pm
Contact:

Recenzije Headunita

Post by gumy »

iam jvc kddv 6202..

čita dvde, divxe, usb se može spojiti, ipod isto al treba neki adapter..
dobar je zvuk, puno bolji nego pajo 5700 kojeg sam imao.. ima daljinski sa skoro svim funkcijama, pun k* tipki... jedino mi se ne sviđa što su na displayu ogromna slova, nestane na njega ni cjeli naziv pjesme.. i malo sporo čita dvde, tj kad ga upalim treba mu pol minute do minuta da pusti pjesmu...
User avatar
Poggiali
Registered User
Registered User
Posts: 612
Joined: Sun Jun 18, 2006 12:37 am
Location: Forhill

Recenzije Headunita

Post by Poggiali »

Inače ja sam ga več opisal na 5 stranici :laugh:
User avatar
Carlos
Registered User
Registered User
Posts: 146
Joined: Sun Jul 23, 2006 6:37 pm

Recenzije Headunita

Post by Carlos »

Panasonic CQ-C7303N

Kupio sam ga prije 3 tjedna koštao je oko 2000kn i prezadovoljan sam ima grafički display, promjene boje, animacije i sve ostalo. Kvaliteta zvuka je za 5. Evo i slike pa vidite.........

Image
DarioL
Registered user
Registered user
Posts: 705
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:37 am
Location: Dubrovnik

Recenzije Headunita

Post by DarioL »

Panasonic CQ-C8403N

Isto kao i ovaj poviše (7303N) samo 5V preout-i i ekran u boji, radi odlično, izbornik za 5, EQ, LPF za sub izlaz i HPF za front i rear, jedino što nisam isprobao njegove izlaze jer sve gonim preko pojačala.
Chip-tuning vaše jurilice :)
Informacije na PM ili na [email protected]
www.oct-tuning.com
grimreaper
Registered User
Registered User
Posts: 1544
Joined: Mon Feb 13, 2006 10:22 am
Location: Karlovac

Recenzije Headunita

Post by grimreaper »

Kenwood DPX-501

Osjetno bolji zvuk nego Sony 7750, vrlo cist, bez ikakvih distorzija, no slabijeg basa. Kvaliteta izrade je odlicna, gumbi solidni kao i oba joysticka, hrpa opreme, no ne bas najsjajniji menu. Nesto sporije cita CD, treba mu malo vremena, USB stick procita dosta brzo. Mislim da ce ovaj jos dosta dugo ostat kod mene.
Tko rano rani, sam u nju upada
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Recenzije Headunita

Post by mitja_rs »

JVC SHX851

Imao ga, prodao ga.... :D ... jebeno odličan HU, bolji od 88rs, Alpina,... ima neke mane ( podesivanje je puno kompliciranje nego kod Paje i alpine, nema nekih funkcija, čitanje CD-ja bože nedaj MP3 je sporo ko... ) ali igra potpuno drugčije ima puno napona na izlazima (puno glasniji je nego takmičari), a zvuk je miran, ništa ne zuji. Stvarno dobar HU. Kolega je imao 9813, ovog JVC-ja sam mu dao na test a sada sam ga ima morao prodati.

Sony GT700

Ovaj HU je sad kod mene i igra... dobro, visoki su malo tvrdi, bas je "prljav"... ali za ove par odličan hu sa delay-i, skretnicami...

za za tjedan dana stiže 7500dvd... :D
mile098
Registered User
Registered User
Posts: 5295
Joined: Thu Oct 26, 2006 8:03 pm
Location: konavle

Recenzije Headunita

Post by mile098 »

pioneer 5800 mp..prije njega je bio jedan JVC(ne sjećam se modela) i pioneer 2820:bash: kao i 4800p..više manje solidan HU,barem za tu cijenovnu kategoriju..jedino što tu i tamo flip down screen gubi kontakt pa izgubi struju,ali to se lako riješilo..koliko para toliko muzike:res:
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

Recenzije Headunita

Post by walbandon »

hajde mi cimni na pm ili lijepo stavi tu da ne radimo ovdje previshe OTa u ovom threadu.
http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Recenzije Headunita

Post by mitja_rs »

Evo... juće došao 21. HU - pioneer AVH 7500DVD... prvo moram da kažem da sam se je** ukupno 6 sata, da sam stavio HU u auto.... ali sad je unutra i radi...

Prvo šta nije dobro - čitanje CD, DVD, MP3 nije kratko, več traje - pozdrave šalje DEH 9400. EQ mu je samo parametrički 3 band i prvo moraš pročitati uputstva za montažu da se snađeš sa kablovima, a "blackbox" je ogroman - ko PS2 slim....

Onda dobre stvari... ima sve što ti srce poželi, ekran je vrhunski, daljinski nije ogroman... a zvuk je stvarno dobar - mao je agresivnije nego JVC ali igra odlično. Pa šta bi očekivali za 2500 eura?

lp
wildD
Registered User
Registered User
Posts: 5572
Joined: Thu Feb 16, 2006 8:31 pm
Location: Marija Bistrica / zagreb (job)
Contact:

Recenzije Headunita

Post by wildD »

pa da i sam pjeva za tu lovu...
LICE PRODAJE PICU ! ! !

Rockford Fosgate maniac

PB - 158,1dB @ 34Hz

traže se otuđene stvari,svaki info dobrodošao!!!
ROCKFORD FOSGATE
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=41833.0
grimreaper
Registered User
Registered User
Posts: 1544
Joined: Mon Feb 13, 2006 10:22 am
Location: Karlovac

Recenzije Headunita

Post by grimreaper »

[QUOTE=mitja_rs]
Onda dobre stvari... ima sve što ti srce poželi, ekran je vrhunski, daljinski nije ogroman... a zvuk je stvarno dobar - mao je agresivnije nego JVC ali igra odlično. Pa šta bi očekivali za 2500 eura?

lp[/QUOTE]

2500e? Da poveca snagu za 50KS, poveca drzanje ceste, popravi zvuk motora, smanji potrosnju...
Tko rano rani, sam u nju upada
Post Reply

Return to “Headuniti”