Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post Reply
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by Faithless »

LBaudio wrote:....got something for ya ::)


Jao znam da imash nesto za mene damnit! neznam jesi dobio poruku sinoc. MORAO sam kupit Targeta ... jer su ovi nastavili sa installom :( al bolje da taj dio kasni nego cijeli install !! Lojzek ljubim te u celo ...hvala ti, valjda bus mi to doso dat u ned.


2 mile098: Hvala ti ... install ce bit najbolje moguce rijesen (necu ih SADA reklamirat to kad bude sve gotovo ... ali ...morat ce bit clean look ... (nazalost - kako kome) ...
Image
User avatar
MarioVT
Registered User
Registered User
Posts: 232
Joined: Sat Mar 29, 2008 1:41 am
Location: Virovitica

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by MarioVT »

Svaka čast, auto je preheben kao i odabir komponenti :respect:
marko_o2
Posts: 17
Joined: Mon Apr 06, 2009 9:49 pm
Location: Pazin

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by marko_o2 »

Samo naprijed majstore!! Fino ti sve ovo slažeš unutra.. :respect:
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by mitja_rs »

tek sada vidio thread... več sam napisao u drugoj temi koja je sada čisti OT...  izbor komponenti je čisti my choice osim HU... sa alpine pxa kombiacijom sam ja imao nenormane probleme kod igranju srednjog i visokog spektra. Focal BE tw nikako nism mogao popravi da bih igrao za uši smireno.. i tako kako treba... nikako... nisu pomagle ni TC (koja vrti fazu kada se nastavitve mejenjaju) ... tu bi bio mnogo bolji izbor hx ili dex... obojica su primerljiva i među njima su minimalne razlike... osobno mi karakter clariona bolji (ženski vokal mi je bolji)...
onda drugo... vrx 6.420 je pojačalo koje ima vrlo malo konkurencije u multichanel kategoriji... ali... za teranje 6W3 mislim da ga je premalo... na 4.300 vidi se da bi moglo podnesit mnogo, mnogo više... ;) ... a kako sam napiso... psotoji neki modul za napravit običan 6420 u direct... ;)

a sama lokacija midov mi se ne čini nešto veliko pogrešna... jer u 206 koji ima još goru poziciju i sa 2way nisam imao nekih probelma sa prostorom.. ;) ... tako da ni tu nebi smjelo biti nekih problema... a kako sam napisao...

a autič ti je... do jaja...
Last edited by mitja_rs on Fri May 29, 2009 9:54 am, edited 1 time in total.
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by mitja_rs »

samo još dodam.. sada sam vidio slike sp. sistema...  jedan od nasveta kojeg sam dobio kod kupnje Be je bio da mora biti obavezno otvoren prema slušatelju, zbog oblike svoje membrane (konkavna)... tako bi i midove okrenuo ali... jer imaš običnog vrx-a, kde se ti TC kasni skupa sa 16-icama, možda bi bila varianta kad bi stavio mid u kick .. izgubio bi nešta na višini, a pitanje koliko bi dobio na zvučnome djelu...

još jednih 50 centa.. ;)
Last edited by mitja_rs on Fri May 29, 2009 10:33 am, edited 1 time in total.
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Faithless - Instalacija Sˇkoda Octavia II vRS

Post by LBaudio »

ovdje je prica o 3-way sistemu i pozicija mida je vrlo kriticna kod 3-way sistema, ti si imao 2-way , 3-way nikada - razlika ko dan i noc ;)

TC ima drugu funkciju i sa equalizacijom nema nista zajednog, i faza izmedu drivera je vazna samo kod odreznih frekvencija pa i ta se mijenja vec kod razlicitih strmina reza ;). Pa jos nesto novo - covijesko uvo je najdovzetnije za probleme sa fazom u nizem dijelu spektra i sa frekvencijom se smanjuje, tako da ako su driveri rezani u dijelu izmedu 4-6kHz onda je problem dosta mali. Samog muzickog signala od instrumenata je do cca 7kHz, vise su samo harmoniki  ;) Kod takvih rezova je veci problem diametar mida jer ima veliku ulogu kod beaminga. Fazne probleme se moze rijesavat sa pravim komponentama - naravno old school PPI PSC 223, isto imam ja na svojim pojacalima, i tu je jos nekoliko slicnih proizvoda. U puno slucajeva probleme pravi razlika izmedu direktnog i reflektiranog zvuka - tu se tek pocnu pravi problemi i zbog toga je kriticna pozicija mida jer nosi vecinu reprodukcije i tu ni pink noise nije od velike pomoci - je, ali ima i puno boljih i pouzdanijih rijesenja, i naravno potrebno je znati sta moras cut, gdje i na kakav nacin,...dakle nesto je potrebno znati i u samoj akustici ;) i na kakav nacin radi clocesko uho....i tu dodu u igru i razliciti settingi na skretnicama i EQ za L/D kanal.
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
igor0203
Registered User
Registered User
Posts: 366
Joined: Tue Aug 14, 2007 2:41 pm
Location: Ljubljana, SLO

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by igor0203 »

Slike pr. sistema? Gdje? Link?

@Lojz: Check your inbox.  :P
Last edited by igor0203 on Fri May 29, 2009 10:46 am, edited 1 time in total.
Precision Power - Absolutely state of the art mobile audio

Team LBaudio
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by mitja_rs »

@LBaudio

1. govorim o poziciji tw - imam ga, sproban na istom pojačalu sa istim procesorom.. ti nemaš, zato ne pričaj ništo o focali Be

2. govorim o mani 6.420 i kako bi je ja probao rješiti, a opet tražš neka 15 godina stara uređaje, koje u vremenu procesora pxa, dex, nemaju više nekakvih prednosti, oz.. nemaju takih kakve su imali kad ovakvi procesori nisu bili pristupačni .. šta ti imaš na pojačalima , puca mi MDF, jer tvoja pojačala ili ne radi ili su sa zvokovno ranga novih od 200€... izprobano.. pa i za 6420 postoji phase modul.. ;) tako da u ovom slučaju ne treba nek pra star komponenta..

3. faza se okereče sa TC

4. u ovim 10 linijama koje si napisao nisi napisao jednu stvar koja bi faithlessu pomogla da boljeg zvuka, ja sam dao neki konstruktivan predlog... te tvoje blodnje koje imaš sa pisanjem po forumu su obično duvanje i pisaje teorije, koju 90% ljudi na razumlje... al dobro da postoje PM-jui kde možeš sa težkim rječmi opet ljudima svoje znanje širiti... i opet.. nikakvih rezultata... i znamo... 18 godina več se baviš..bla, bla, bla...

5. ako si pogledao ... napisao sam kako bi probao smjestit mid, jer sumljam da u ovoj poziciji daje 100% od sebe... ali opet češ ti koju tezu napisat... ili se svađat kako ti je najlakše.. ili još napisati koji PM (ne meni) i popljuvati mene... ni prvi put i očigledno ni zadnji put...

6. in ne pričaj mi o Focal 3 way i 2way.. jer jednu imam a drugo sa dobro slušao kako igra.. i znam dobro kde se prave razlike..
Last edited by mitja_rs on Fri May 29, 2009 11:32 am, edited 1 time in total.
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Faithless - Instalacija Sˇkoda Octavia II vRS

Post by LBaudio »

oko focala 2 way vs. 3-way - nakon 3 mijeseca posle nabavke 2-waya si skuzio da je bass driver drugacan od onog i 3-waya - BRAVO!!!!

kod  Faithless-a nigdje ne vidim BIDONA - BRAVO!!!

tvoje rijeci: a sama lokacija midov mi se ne cˇini nesˇto veliko pogresˇna... jer u 206 koji ima josˇ goru poziciju i sa 2way nisam imao nekih probelma sa prostorom..
-Ovdje pricas o midu i ne o Tweeteru - osim ako sam ja budala pa neznam citat

oko old schoola - daj pokazi mi SAMO JEDAN procesor na kojem mozes podesavat faze nezavisno i za svaki kanal za sebe - ti jos nisi dosao do nivoa gdje bi ti takve mogucnosti trebale u tvom sistemu, a moja pojacala ostavi na miru

Da faza se narusava i sa TC, ali i sa X-overima, i sa ranim reflexijama,....ali ti znas samo za TC - BRAVO!!!

I da kad ces slozit sebi neki 3-way sistem koji ce radit dobro,...tek tada pocni sa komentiranjem

I da ne brini sa Faithlessom smo  svakodnevno na liniji, tako da se ne opteretuj pravise sa tim dali sam mu na otvorenom dijelu foruma dao neke savjete - tu mu jih nisam dao bas zbog takvih kao sto si ti, jer necu napisat nista strucno bas zbog tebe i tvog duvanja,...i da bez Tehnickog znanja nema ni dobre praxe, ali to ti jos nisi osvojio, i samo to da imas komponente istog proizvadaca jos ne znaci da si mirodajan za neke savjete, jer kao sto sam ti i u jednoj drugoj temi rekao - ne poznajes bas najbolje svoje opreme, ili imas dosta stare informacije - hint BOARD REVISION U BIDONU - to sada vec svaki drugi vrabac pijeva, ali samo zbog zastupnika za Audison za SLO nisam napravio C/P,...ali ako nece to zavrsit cu i stavit gore par vrlo jakih komentara ne to temu.

da napisao si za kick-panele - od kada su sada kick-paneli nesto dobro - pa slabije pozicije za tebe nije bilo - NIKADA....mozda od AUT gdje vi vidjeo 80% Focalovih sustava sa KP instalacijom,.....ja o tome pricam bar 10 godina....ili vise

oko mojih rezultata - o tome cu brinut kada me sa svojim rezultatima uhvatis - u SLO mijerilu, moze i u medunarodnom mijerilu. Postigao sam svoje u SQ i u SPL-u, i rezultati potvrduju moje znanje. No onda mozemo pocet pricat i o postignucima mog teama - svi tvoji pokusi ostvarit team su isli u ......kurac. Ako je tebi fetis 2.mijesto u konkurenciji 3 sustava - dakle nehvalezno predzadnje mijesto onda OK. Sve sto pisem po forumima mozes precekirat i nac potvrdu po stranim forumima, ako mislis da gresim onda bi vrlo rad vidio da me ispravis,....but this will not happen! :lol:

Tvoja primarna funkcija je duvanje i uvjeravanje ljudi da si ultra maher, ali svakom drugom forumasu je jasno koliko znanja i iskustva imas. Uvjek se svadas sa nekim, zadnje je bilo pred par dana sa ADMINISTRATOROM foruma, sa nosacima EMMA licencije za 08, sa sudcima STR-a, na FIAT, BMW,.forumima,....dakle ti si fenomen i za tebe smo svi budale.

Sada ako imas jos nesto za komentirat oda...PM da ne seres Faithlessu po njegovom threadu kao sto si na Akustiki zasrao moju temu samo zbog svog ega...kao uvjek
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
igor0203
Registered User
Registered User
Posts: 366
Joined: Tue Aug 14, 2007 2:41 pm
Location: Ljubljana, SLO

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by igor0203 »

I see storm is coming... :lol:
Precision Power - Absolutely state of the art mobile audio

Team LBaudio
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by mitja_rs »

1. O focalu mi nečeš ni malo pričat jer enmaš pojma ;).. nisi ga slušao, ni montirao, ni radio sa njim...
2. P206 ima mid u vratima okrenut naprijed... tu je mid bas isto u vratima, igra isto u hmm.. u p206 več j... mah bez veze,,, nemaš pojam ni kako izgleda ni ništ... samo lapanje...
3. old school... poserem se ti na sve one skretnice... to možeš si staviti u bulju i duboko disati... postoje 3 radia sa procesorima sa kojim možeš uz meritve i montažom zaobiči sva jaja od old smeče...  ako  ne veruejš jednom sjedni u Golf V (oštir) ili Jakinu bubu...
4.Bit ona NISI nikad ni video ni slušao... imali su probleme i imaju jih još.. ali stvar igra... i to mnogo bolje nego old scool alpine sa pxa 600 kojeg je imao neko unutra.. U ovom treu je Bit one za te pare top of, a kad sredimo još te mane koje ima bit če tipi top..
5. 3 way... NIKO ko je slušao "tvoj" famozni setup nije bio oduševljen osim glasnoče... tako da pšššššš...
6. po malici,....
Last edited by mitja_rs on Tue Jun 02, 2009 11:19 pm, edited 1 time in total.
Old School Fool
Registered User
Registered User
Posts: 2770
Joined: Tue Sep 05, 2006 2:32 pm
Location: Čazma - Zagreb
Contact:

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by Old School Fool »

A gle mi potpis. :)

Izjava godine, ako ne i stoljeca.


Faithless, sorry na offtopicarenju u tvojem threadu (i u ime nasih susjeda slovenaca), ali ovo je bilo jace od mene. :D :D
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by Faithless »

2 DDCTD2AWD : sve 5

mitja_rs wrote:tek sada vidio thread... več sam napisao u drugoj temi koja je sada čisti OT...  izbor komponenti je čisti my choice osim HU... sa alpine pxa kombiacijom sam ja imao nenormane probleme kod igranju srednjog i visokog spektra. Focal BE tw nikako nism mogao popravi da bih igrao za uši smireno.. i tako kako treba... nikako... nisu pomagle ni TC (koja vrti fazu kada se nastavitve mejenjaju) ... tu bi bio mnogo bolji izbor hx ili dex... obojica su primerljiva i među njima su minimalne razlike... osobno mi karakter clariona bolji (ženski vokal mi je bolji)...
onda drugo... vrx 6.420 je pojačalo koje ima vrlo malo konkurencije u multichanel kategoriji... ali... za teranje 6W3 mislim da ga je premalo... na 4.300 vidi se da bi moglo podnesit mnogo, mnogo više... ;) ... a kako sam napiso... psotoji neki modul za napravit običan 6420 u direct... ;)

a sama lokacija midov mi se ne čini nešto veliko pogrešna... jer u 206 koji ima još goru poziciju i sa 2way nisam imao nekih probelma sa prostorom.. ;) ... tako da ni tu nebi smjelo biti nekih problema... a kako sam napisao...

a autič ti je... do jaja...




Vec sam napisao kako i zasto sam birao komponente koje jesam ( budem kasnije kopirao taj dio ;) ) ...jedini previd je bio taj 6.420 koji nije DIRECT ... no i to je uskoro rijeseno, jer nakon mukotrpnog prepucavanja bi i trebali stic iz Elettromedie dijelovi za napravit modul koji bi se trebao zvat DIRECT KIT MODULE (HVALA HFC GRUPI I GOSPODINU DAVORINU)

mitja_rs wrote:samo još dodam.. sada sam vidio slike sp. sistema...  jedan od nasveta kojeg sam dobio kod kupnje Be je bio da mora biti obavezno otvoren prema slušatelju, zbog oblike svoje membrane (konkavna)... tako bi i midove okrenuo ali... jer imaš običnog vrx-a, kde se ti TC kasni skupa sa 16-icama, možda bi bila varianta kad bi stavio mid u kick .. izgubio bi nešta na višini, a pitanje koliko bi dobio na zvučnome djelu...

još jednih 50 centa.. ;)


Hvala bogu A paneli nisu toliko skupi pa ih mogu kupit 2-3 para pa cemo probat kemijat sa pozicijom tw-a i mid-a  i ostalim postavkama





* Momci stvarno mi je glupo da se svadjate na nacin da se doslovno vrijedjate, mislim da su 2 glave pametnije od jedne, nadam se da cu i jednog i drugog napokon upoznat u Krškom pa da popijemo pivu tamo u polju gdje KURUZA raste  :lol: :lol: :lol: ...pa da na finiji nacin razglabamo o autoakustici ( valjda ce slovenci priskrbit koju tetu da mashe joškama pa da i njih komentiramo  ;D :lol: :P )
Last edited by Faithless on Fri May 29, 2009 2:21 pm, edited 1 time in total.
Image
igor0203
Registered User
Registered User
Posts: 366
Joined: Tue Aug 14, 2007 2:41 pm
Location: Ljubljana, SLO

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by igor0203 »

Recesija je, pa su joške nestale  :lol: :lol: :lol:

@mitja: Samo jedan hint, ništa provokativno. Prij enego što počneš pisat, udahni duboko ipočni pisat, da se može čitati da pol slova ne pojdeš,... ;)
Last edited by igor0203 on Fri May 29, 2009 2:36 pm, edited 1 time in total.
Precision Power - Absolutely state of the art mobile audio

Team LBaudio
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Faithless - Instalacija Sˇkoda Octavia II vRS

Post by LBaudio »

lol :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Oko focala  - koliko se sijecam sam radio tebi panele bas za Focal Be no.6 - BRAVO!!!
Kada sam prvi put slusao Focal Be si bio pored mene u automobilu od Kletta - i to je bio 3-way No7 + sub od pioneera - neki shallow jeftinjak, a pojacala su bila GENESIS - da bas ona pojacala za koje kazes da nemaju jaja - BRAVO!!!,
no onda smo culi i hrpu Focala BE u Austriji prosle godine i u Ljubljani na Finalu EMMA, onda kad smo bas kod Focala je bio tamo smesten i Bamboklaatov Volvo....ne mozes verovat...opet as Focal driverima,......BRAVO!!!

Kako izgleda tapeta od Fabije i od P206 znam vrlo dobro, pa vidio sam i tvoj famozni tunel u tvom p206 na vratima - BRAVO!!!

Daj kazi mi koji su ti HU, jer do sada je sve radilo po zakonima fizike i ako se ne varam da si BAS TI gore napisao da TC naru[ava fazu,...NO SADA MI KAZI KOD KOJEG OD TIH TVOJIH HU OSTAJE FAZA NENARUSENA NAKON PODESAVANJA TC-A, jer kao sto kazes sa time imaju probleme samo old school komadi opreme, da i jos kako zaobic sa instalacijom sva sranja o kojima pricas, bas me interesira kako to napraviti, i vrlo bih rado cuo tvoju razlagu oko toga, jer ako to znas, onda si TITALAN FENOMEN NA TOM SVIJETU, i NAJVEROVATNIJE U CIJELOM SVEMIRU!!!! daj objasni nama i to zasto svi top kompetitori upotrebljavaju procesore - najvise je naravno BAS ALPINE PROCESORA, ima onda i nesto od RANE i od YAmahe - pro audio procesora podesenih na 12V - i kad vec spominjes Jaku - i on ima procesor i HU....zamisli OD ALPINE-a UUUAAAAAUUUUUUUUUUUUUU pametnjakovicu.
Astru ostavi na miru jer je nisi nikad cuo i kod toga ce i ostat. Ljudi koji su culi sistem...u septembru 2008 koji je sada i dosta promijenjen ;) je bio vec u LJ jedan od boljih sistema, culi su ga i neki ljudi kome su stvari jasne i iz tog foruma - DarioV, Bambo i jos decki iz RI - vW fan sa kolegom, culi su ga i decki iz teama Mr.Audio medu drugima i Jernej i Danijel i niko nije spominjao glasnoce  ;), ali to smo vec vise puta ustanovili, da ako ne mozes nista drugo ti ostaje barem pluvanje po ljudima i opremi, jer mislis da ces sebe podic na taj nacin iznad svih nas ovdje....ali sada te je skuzilo vec dosta ljudi na kakav nacin funkcioniras.

Zadnji put sam vidjeo Bidona...cekaj malo prosli weekend u Ajdovscini......mislim da sam ga i pipnuo....UUUUFFFFFFF blago meni...kakav sretnik sam....UFUFUF

Ali dajem ti jedan savjet - BOLJE DA CUTIS, JER SAMO USTA OTVORIS I NAPRAVIS BUDALU IZ SEBE, DA IZ SEBE I NE IZ MENE. JA MOGU TAKO CIJELI DAN ODGOVARAT NA TVOJE IZMISLJOTINE, I SRANJA I BUDALASTINE, NO NA KRAJU CES SAMO TI ISPAST JOS VECA BUDALA, ALI LJUDI OVDJE GORE CE SE BAREM DOBRO NASMIJATI.....I da cekam tvoje popravke oko tehnickih stvari koje sam spomenuo gore :respect:


I jos za kraj oko Pulitzerove nagrade - tesko je u jednoj rijecenici naci toliko nedolocnika kao sto si jih ti napisao - kada, ako ce, mozda bude, nekada ako, ....
Mozes nastavit i posle vecere, mozes do tada i u wordu sklopit nekoliko verzija odgovora i onda C/P ovdje.... :lol:
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
Post Reply

Return to “Instalacije članova”