repariranje grijaca straznjeg stakla

Par malih tutoriala, nemojte ovo pokušavati kod kuće ukoliko niste sigurni što radite :)
Post Reply
KEKE
Registered User
Registered User
Posts: 1120
Joined: Mon Feb 20, 2006 1:58 am
Contact:

repariranje grijaca straznjeg stakla

Post by KEKE »

ovako izgleda cijeli kit za reparaciju...
Image
jedino ja nisam koristio ovaj samoljepljivi papiric jer mi je linija na njemu puuno pre debela pa bi ruzno izgledalo, nego sam koristio obican selotejp kao sto se vidi na 3. slici...

prvo sto treba napraviti je sa gornje strane stakla oznaciti mjesto gdje je prekinuta linija grijaca...
najbolje se vidi sa vanjske strane stakla, a jos bolje ako ispod stavite bijeli papir... sve se vidi...
Image

zatim treba postrugati dio grijaca koji je prekinut i koji je s vremenom eventualno korodirao i nakon toga dobro ocistiti povrsinu gdje cete nanositi boju da se nebi desilo da s vremenom otpadne...
uzmete komad selotejpa i nalijepite ga sto blize grijacu da nova linija bude sto tanja, kako bi se sto manje vidjela... zalijepite ga s jedne i druge strane grijaca, i jos jednom dobro ocistite mjesto na koje cete nanositi tu boju za reparaciju...

boja se nanosi u 3-4 sloja u razmacima od 1-2 min kako bi se prethodni sloj uspio dovoljno osusiti a da ga ne odstranite nanosenjem novog sloja... kod nanošenja treba paziti da se prekrije cijela površina gdje nema grijaca...
Image

sušenje traje oko 20 minuta nakon nanosenja zadnjeg sloja...
nemojte biti brzopleti pa skidati selotejp nakon 10 min kao ja jer ce otpasti boja koju ste nanjeli...
kad skidate selotejp znat cete da je boja sigurno suha ako se dio boje na selotejpu pocne rolati/ljustiti sa selotejpa kako ga skidate...

cijeli postupak se radi sa ugašenim grijačima, te se grijaci nesmiju paliti 24 sata nakon nanosenja boje...



edit: sori zbog losih slika, nikako se nisam mogao sprijateljit sa foticem da nesto uslika, ove 3 su ispale bar kolko tolko razumljive, a ako netko ima bolji fotic bumo poslikali jos jednom cijeli postupak...
Last edited by KEKE on Wed Oct 24, 2007 1:12 pm, edited 1 time in total.
Image
KEKE
Registered User
Registered User
Posts: 1120
Joined: Mon Feb 20, 2006 1:58 am
Contact:

repariranje grijaca straznjeg stakla

Post by KEKE »

prosla su 24 sata od kako sam radio s bojom, i sad sam upalio grijace i ne rade samo dvije zice... jednu uopce nisam ni popravljao, a druga mozda ima jos negdje rupicu... nije ih bas lagano za uociti...

uglavnom s obzirom da su od desetak zica radile samo dvije, ovo je dobar rezultat...
Image
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

repariranje grijaca straznjeg stakla

Post by walbandon »

aa, sad mlo glupo pitanje? recimo da bi ja sebi slozio grijace na retrovizore, kako funkcioniraju grijaci? da li bi mogao s tim napraviti kompletan grijac za retrocizor? ako netko zna , hvala...rispekt na odradjenom poslu
http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

repariranje grijaca straznjeg stakla

Post by denister »

to ti je lako,uzmi si komad krpice i obriši ga,a ako je zaleđeno malo tople vode i problem riješen...
Image
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

repariranje grijaca straznjeg stakla

Post by walbandon »

arghhh...:)
http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
KEKE
Registered User
Registered User
Posts: 1120
Joined: Mon Feb 20, 2006 1:58 am
Contact:

repariranje grijaca straznjeg stakla

Post by KEKE »

ma nije problem napraviti grijac sa tim, cak mi se cini da u toj bocici ima i dovoljno tekucine za to izvest, ali pitanje je cemu to? inace ta tekucina nije prozirna i uvijek bi ti te crte smetale na retrovizoru, a da ih stavis samo po rubovima, nebi imao skoro nikakvog ucinka jer koliko vidim, ti grijaci djeluju 1-1.5 cm oko zicice... a javlja t se i jos jedan problem, kako ih spojit na napajanje a da imaju neki prihvatljiv otpor...
Image
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

repariranje grijaca straznjeg stakla

Post by denister »

[QUOTE=KEKE]a da ih stavis samo po rubovima, nebi imao skoro nikakvog ucinka[/QUOTE]
hm,misliš stari record ima grijače i na prednjij šajbi,samo po rubovima,pa dobro radi,ali ne brzo kao i zadnji,ali istina čemu to na retrovizoru....
Image
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10346
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

repariranje grijaca straznjeg stakla

Post by davor-ri »

pa staviš ih sa zadnje strane retrovizora, tj. ogledala? koliko znam tako su riješeni grijači retrovizora na novijim vozilima....
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

repariranje grijaca straznjeg stakla

Post by walbandon »

[QUOTE=davor-ri]pa staviš ih sa zadnje strane retrovizora, tj. ogledala?[/QUOTE] upravo to...a, cemu 5 pojacala i 10 subova u autu, kad je i po 1 od navedenog dovoljan...damn
http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
User avatar
Charlie
Registered User
Registered User
Posts: 1513
Joined: Sun Feb 12, 2006 9:47 pm
Location: VG

repariranje grijaca straznjeg stakla

Post by Charlie »

a nisi napisao kako se zove taj kit za reparaciju i gdje ga nabaviti...
Sinclar Labin
Newbie
Newbie
Posts: 45
Joined: Fri Mar 23, 2007 10:24 pm
Location: Labin
Contact:

Odg: repariranje grijaca straznjeg stakla

Post by Sinclar Labin »

Charlie wrote:a nisi napisao kako se zove taj kit za reparaciju i gdje ga nabaviti...


I mene zanima.. odmah kupujem to..

Nasao ovo na ebay-u..

http://cgi.ebay.co.uk/Rear-Window-Demister-Repair-Kit-Car-Heated-Defogger_W0QQitemZ260292646875QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item260292646875&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1301|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318
Last edited by Sinclar Labin on Mon Jan 19, 2009 3:05 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “How TO”