Onkyo HT-S 990 7.1 THX certified

Post Reply
Old School Fool
Registered User
Registered User
Posts: 2770
Joined: Tue Sep 05, 2006 2:32 pm
Location: Čazma - Zagreb
Contact:

Onkyo HT-S 990 7.1 THX certified

Post by Old School Fool »

http://www.vanns.com/shop/servlet/item/features/501999644

Eto... u Euronicsu ga vidjeh jucer i kosta malo ispod 8 kkn. Nisam poslusao jer nije spojeno, ali THX certifikat valjda ipak nekaj znaci, zar ne? Uglavnom, driveri izgledaju sasvim ozbiljno, pretpostavljam da tako i zvuce... Malo mi je cudno da je u pitanju Onkyo 7.1 HT za "samo" soma eura... U kombinaciji s DVD playerom YAMAHA DVD-S661 http://www.ronis.hr/default.asp?shop,314,1 mislim da bi mogla biti dobra kombinacija. E, sad nastupa pitanje svih pitanja: HDMI. Moram priznati da nisam niti sam vise siguran ili upucen sto i kako povezati i sto se s cime moze spoojiti bez gubitaka, dakle; to kucno kino i taj DVD i TV koji je HDMI ready...

:wallbash: HELP!! :wallbash:
Last edited by Anonymous on Tue May 15, 2007 4:40 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Onkyo Thx 7.1

Post by Darac »

Ovako ! THX certifikat dobija ona kompanija čija su pojačala prošla određene testove. Taj Onkyo mi se čini nekako bolja kupovina od Yamahe.Svojedobno sam u trgovini gdje sam radio imao kompletan sustav od Onkya i to je bilo ok.
HDMI veza je veza između DVD-a i plazme odnosno LCD-a. U odnosu na klasične analogne spojeve to daje sliku visoke razlučivosti i to vrlo vidljivo.
Nadam se da sam barem malo olakšao odabir.
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
Shine On
Registered User
Registered User
Posts: 1212
Joined: Thu May 04, 2006 8:13 pm
Location: Zagreb

Onkyo Thx 7.1

Post by Shine On »

[QUOTE=DDCTD2AWD]http://www.vanns.com/shop/servlet/item/features/501999644

Eto... u Euronicsu ga vidjeh jucer i kosta malo ispod 8 kkn. Nisam poslusao jer nije spojeno, ali THX certifikat valjda ipak nekaj znaci, zar ne? Uglavnom, driveri izgledaju sasvim ozbiljno, pretpostavljam da tako i zvuce... Malo mi je cudno da je u pitanju Onkyo 7.1 HT za "samo" soma eura... U kombinaciji s DVD playerom YAMAHA DVD-S661 http://www.ronis.hr/default.asp?shop,314,1 mislim da bi mogla biti dobra kombinacija. E, sad nastupa pitanje svih pitanja: HDMI. Moram priznati da nisam niti sam vise siguran ili upucen sto i kako povezati i sto se s cime moze spoojiti bez gubitaka, dakle; to kucno kino i taj DVD i TV koji je HDMI ready...
:wallbash: HELP!! :wallbash:[/QUOTE]

Za ovaj dio pitaj Dvarata, on je tu ekspert.

A pogledaj, naprimjer, ovdje.Imaš materijala za proučavanje za iduća dva života.
grimreaper
Registered User
Registered User
Posts: 1544
Joined: Mon Feb 13, 2006 10:22 am
Location: Karlovac

Onkyo Thx 7.1

Post by grimreaper »

[QUOTE=DDCTD2AWD]http://www.vanns.com/shop/servlet/item/features/501999644

Eto... u Euronicsu ga vidjeh jucer i kosta malo ispod 8 kkn. Nisam poslusao jer nije spojeno, ali THX certifikat valjda ipak nekaj znaci, zar ne?[/QUOTE]

Nazalost, THX moze vrlo lako bit i placena prasina u ocima da se lakse utovari proizvod kupcu...
Tko rano rani, sam u nju upada
Old School Fool
Registered User
Registered User
Posts: 2770
Joined: Tue Sep 05, 2006 2:32 pm
Location: Čazma - Zagreb
Contact:

Onkyo Thx 7.1

Post by Old School Fool »

2 Darac: TNX za HDMI! Obzirom da je ovaj ONKYO samo 7.1 receiver, treba mi i DVD player, zato sam naveo ovu Yamahu. Sve u svemu, dakle, ovaj ONKYO i nije losa stvar.

2 Grimreaper: Iskreno se nadam da nije... :whistling:

2 Shine On: I nek ja sad nesto radim na poslu?! :) Upravo si mi dao posla za pola godisnjeg odmora


Dogovorio sam s deckima da se jedno jutro zaletim do njih pa da sve to pospojimo i cujemo (nisu ga culi niti oni). Javim utiske!
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

Onkyo Thx 7.1

Post by S@ki »

ako idesh na HD definitivno uzimaj uredjaje koji imaju HDMI .
Sto se same slike tice vec i komponentni izlazi ce ti puno znaciti..ali HDMI je bolje i od toga..osjetno.

vjerojatno si malo pobrkao stvari jer su ti TVi HD ili HD ready.. razlika je u rezoluciji.. HD je naravno bolji.
Last edited by S@ki on Thu May 17, 2007 10:09 am, edited 1 time in total.
The quieter you become the more you are able to hear
Old School Fool
Registered User
Registered User
Posts: 2770
Joined: Tue Sep 05, 2006 2:32 pm
Location: Čazma - Zagreb
Contact:

Onkyo Thx 7.1

Post by Old School Fool »

[QUOTE=S@ki]vjerojatno si malo pobrkao stvari jer su ti TVi HD ili HD ready.[/QUOTE]

greska u koracima... krivo napisah. :)
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Onkyo Thx 7.1

Post by terrordrome »

Doduše postoje i HDCD-i. Inače, na poslu imam prilike dosta raditi sa HD uređajima i HDMI se pokazuje kao izbor broj 1 što se konekcije za sliku tiče uz napomenu da izvor treba biti zbilja kvalitetan (a počinje se od samog medija/diska na kojem je materijal) a isto tako i panel na kojem se slika prikazuje. No u nekim slučajevima mi je čak komponentni kabel dao i bolji rezultat a sad dal je to stvar percepcije ili nešto drugo...
Problem, po meni i najveći je kompresija odn. rezolucija kod DVD-ova koja je očita i kod originalnih filmova. Tu donekle pomaže neki uređaj sa upscaleing-om signala! Blue-ray je stigao i prvi dojam je poprilično prirodna, smirena slika, bolje nego klasični DVD ali sad ja skrećem sa teme pa...
Old School Fool
Registered User
Registered User
Posts: 2770
Joined: Tue Sep 05, 2006 2:32 pm
Location: Čazma - Zagreb
Contact:

Onkyo Thx 7.1

Post by Old School Fool »

Bas sam pitao za upscaling u Euronicsu I kaze mi lik da ga svi Yamahini DVD playeri imaju. ako je to tocno, onda se s Yamahom bas I ne moze fulat... Ne znam, nekako mi je zapela za oko, nadam se da ce I za uho dok konacno uhvatim vremena poslusati ono sto bih eventualno kupio. Trenutno sa zenom haram po Pragu (God bless Wi-Fi u apartmanu I PDA), pa me bas zanimaju ovdasnje cijene tehnike. Istina, jos nisam naletio niti na jedan ducan osim B&O, ali nadam se najboljem...
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Onkyo Thx 7.1

Post by terrordrome »

Koliko ja znam nemaju baš svi Yamaha DVD playeri upscaling tako da pripaziš!
Inače Yamaha je ok, da se nebi krivo razumjeli! :vamp:
Post Reply

Return to “Home theater”