Stariji surround uređaji

Post Reply
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Stariji surround uređaji

Post by Darac »

Last edited by Darac on Tue Feb 20, 2007 7:26 pm, edited 1 time in total.
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
grimreaper
Registered User
Registered User
Posts: 1544
Joined: Mon Feb 13, 2006 10:22 am
Location: Karlovac

Stariji surround uređaji

Post by grimreaper »

Darac, kakvi su to primjeri? Nije bas starudija u pitanju. No, da se nadovezem, frend je pred par mjeseci za tragikomicnih 50 funti uzeo sljedecu bestiju (gornja komponenta):

http://www.homecinema-fr.com/installations/CCS/ccs37-1/full/Pantin_Mai2002_0014.jpg

Slinio sam par dana samo na pojavu sprave! Da ne spominjem kako pometa pod sa danasnjim igrackama. Sve kombiniram kako da ga se docepam hehe
Tko rano rani, sam u nju upada
Shine On
Registered User
Registered User
Posts: 1212
Joined: Thu May 04, 2006 8:13 pm
Location: Zagreb

Stariji surround uređaji

Post by Shine On »

Ponudi mu 100 kn i reci da je 100 puno više od 50.Pristati će, sigurno.:vamp:
bravo-ri
Registered User
Registered User
Posts: 3803
Joined: Fri Apr 14, 2006 11:52 am

Stariji surround uređaji

Post by bravo-ri »

2 grimreaper:za 50 funti je to uzeo na ebay-u?

koliko ga je dostava i sve ukupno došlo?
grimreaper
Registered User
Registered User
Posts: 1544
Joined: Mon Feb 13, 2006 10:22 am
Location: Karlovac

Stariji surround uređaji

Post by grimreaper »

Decko zivi u Londonu, tako da je platio samo par funti za gorivo. Tamo starije stvari ne vrijede nista! Primjer: Marantz SR4600 se prodavao za 200funti, 4200 jedva 50. Sve starije od 2 generacije ide za kikiriki. Uh, al sam se naslinio gledajuc ebay.co.uk...
Tko rano rani, sam u nju upada
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Stariji surround uređaji

Post by Darac »

[QUOTE=grimreaper]Darac, kakvi su to primjeri? Nije bas starudija u pitanju. No, da se nadovezem, frend je pred par mjeseci za tragikomicnih 50 funti uzeo sljedecu bestiju (gornja komponenta):

http://www.homecinema-fr.com/installations/CCS/ccs37-1/full/Pantin_Mai2002_0014.jpg

Slinio sam par dana samo na pojavu sprave! Da ne spominjem kako pometa pod sa danasnjim igrackama. Sve kombiniram kako da ga se docepam hehe[/QUOTE]
Znam. To je ONKYO TX-939,više se točno ne sjećam oznake modela.Taj model datira iz 1996 godine.Po njemačkim tiskovinama spadao je među dobrozvučeče surround uređaje.Kod engleza je to možda jeftino zbog velikog tržišta.Treba pogledati američki ebay.
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
User avatar
torrito
Registered User
Registered User
Posts: 264
Joined: Sun Feb 18, 2007 3:36 pm
Location: ZAGREB

Stariji surround uređaji

Post by torrito »

sva ta digitalija koja je prije cca 10god. bila top model sada se po europi može kupiti zaista za male novce....a da ne govorimo za firme koje više ne postoje, kao npr. legendarni TAG :) takve dvd playere sada kupuju samo kolekcionari a proodaku ih oni koji neznaju što imaju.
Bio je jedan prije nekih mjesec dana prodavao se za nekih 200e i zovem frenda da ga kupi ondam i da slobodno čovjeku ponudi duplo ali je već bio prodan ;(
hunt or be hunted


hunter on the run
grimreaper
Registered User
Registered User
Posts: 1544
Joined: Mon Feb 13, 2006 10:22 am
Location: Karlovac

Stariji surround uređaji

Post by grimreaper »

[QUOTE=Darac]Znam. To je ONKYO TX-939,više se točno ne sjećam oznake modela.[/QUOTE]

Rijec je o 919ici. Sprava koja stvarno pojavom izaziva strahopostovanje. Nazalost, spojen je na Wharfedale Diamond 8.1, koji me nisu odusevili bas. Bilo bi zanimljivo cut tog Onkyoa sa nekim drugim zvucnicima.
Tko rano rani, sam u nju upada
Zeljko_M
Registered User
Registered User
Posts: 2725
Joined: Thu Sep 21, 2006 2:43 pm
Location: Rijeka

Stariji surround uređaji

Post by Zeljko_M »

[QUOTE=torrito]sva ta digitalija koja je prije cca 10god. bila top model sada se po europi može kupiti zaista za male novce....

Nemoj zaboraviti da je vecina takvih uredjaja bila pod prilicnim temperaturnim stresom i da su elektroliti za promijenit..
Heroji nisu umrli, to je samo zabluda,
oni zive vjecno u gradu palih andjela!
User avatar
torrito
Registered User
Registered User
Posts: 264
Joined: Sun Feb 18, 2007 3:36 pm
Location: ZAGREB

Stariji surround uređaji

Post by torrito »

[QUOTE=Zeljko_M][QUOTE=torrito]sva ta digitalija koja je prije cca 10god. bila top model sada se po europi može kupiti zaista za male novce....

Nemoj zaboraviti da je vecina takvih uredjaja bila pod prilicnim temperaturnim stresom i da su elektroliti za promijenit..[/QUOTE]


sa tobom bi se složio u jednom dijelu.....
da nakon nekog vremena i rada kondiće treba promjeniti ali većina novih kondova može durati barem 20-30 godina.....
čitao sam da mundorf i ostatak koji za mene vrijedi radi sada vremenske testove na komponente tako da mogu trajati do 50 godina:notworthy:
hunt or be hunted


hunter on the run
Post Reply

Return to “Home theater”