Bolje ozvučenje u novom Polu

Trikovi vezani uz montažu zvučnika, pojačala, izrade kutija, fiberglass...
Post Reply
User avatar
Danceunity
Newbie
Newbie
Posts: 23
Joined: Sun Mar 25, 2007 12:22 am

Bolje ozvučenje u novom Polu

Post by Danceunity »

Pozdrav svima,

evo dugo nisam bio aktivan na forumu, točnije otkad sam prodao stari auto i kupio novog Pola Gti s tvorničkim ozvučenjem i headunitom RCD 510.

I naravno, zaželio sam se boljeg ozvučenja pa me zanima da li tko zna ili kome se obratiti da se popravi ozvučenje, odnosno ugradi bolje zvučnike (na mjesto postojećih) i doda subwooferčić za bolji bas. Headunit bi ostao, na njega bi (pretpostavljam preko novog pojačala) trebalo spojiti bolje ozvučenje.

Hvala.
User avatar
IgoRR
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Tue May 29, 2007 12:39 pm
Location: Zagreb

Re: Bolje ozvučenje u novom Polu

Post by IgoRR »

1. reci cijenu koju misliš platiti i kaj hoćeš od zvuka?
User avatar
Danceunity
Newbie
Newbie
Posts: 23
Joined: Sun Mar 25, 2007 12:22 am

Re: Bolje ozvučenje u novom Polu

Post by Danceunity »

Sad je tu tvorničkih 6 x 20W, dva okrugla otraga i dva ispred + 2 visokotonca ispred.

Dovoljno bi mi bilo 6 x 50W RMS te nekakav sub u kutiji snage cca 200W RMS. Uz uvjet da ostane postojeći headunit RCD 510 i da se novi zvučnici ugrade na mjesto tvorničkih. Uz napomenu da slušam uglavnom elektronsku muziku.

Uložio bih do 1.500 EUR.
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Re: Bolje ozvučenje u novom Polu

Post by damirko »

to naprijed su ti sistemi - bass + visoki = 1 zvučnik, tako da imaš 4 zvučnika a ne 6
User avatar
Zmajček and Miš
Newbie
Newbie
Posts: 95
Joined: Wed Jul 14, 2010 2:40 pm
Location: Slovenija

Re: Bolje ozvučenje u novom Polu

Post by Zmajček and Miš »

Koje dimenzije zvučnika imaju mjesta ispred i otraga?

Ima otraga mjesta za tweetere ili samo okrugle? Ako samo okrugle, bilo bi možda bolje, da ne stavljaš ništa, nego samo ispred staviš dobar 2-way i dodaš sub.

Na ovaj način ne trebaš tražit 6-ch pojačala, nego samo 4-ch, ali takvih se puno dobih prodaje i korištenih. DLS RA50 bio bi dobra izbira..
Prodaju se Helix P236, JBL, DLS sistemi..

Za sub - GZ ima neke dobre akcije sad sa GZRW modelima, i GZUW12SQ bila bi dobra opcija.. Ali i prodaje se puno dobrih pojačala u sekciji k/p..

Tražiš samo novo ili i korišteno?

I, RCD510 ima RCA preout? Ako ne, onda če ti trebat valjda i hi-low adapter (Helix AFC za različite kanale..)
User avatar
Danceunity
Newbie
Newbie
Posts: 23
Joined: Sun Mar 25, 2007 12:22 am

Re: Bolje ozvučenje u novom Polu

Post by Danceunity »

damirko wrote:to naprijed su ti sistemi - bass + visoki = 1 zvučnik, tako da imaš 4 zvučnika a ne 6
Znam, ali proizvođač voli napisat 6x20 tako da izgleda više... pa sam i ja tako stavio čisto da se vidi što ima unutra.
User avatar
Danceunity
Newbie
Newbie
Posts: 23
Joined: Sun Mar 25, 2007 12:22 am

Re: Bolje ozvučenje u novom Polu

Post by Danceunity »

Zmajček and Miš wrote:Koje dimenzije zvučnika imaju mjesta ispred i otraga?

Ima otraga mjesta za tweetere ili samo okrugle? Ako samo okrugle, bilo bi možda bolje, da ne stavljaš ništa, nego samo ispred staviš dobar 2-way i dodaš sub.

Na ovaj način ne trebaš tražit 6-ch pojačala, nego samo 4-ch, ali takvih se puno dobih prodaje i korištenih. DLS RA50 bio bi dobra izbira..
Prodaju se Helix P236, JBL, DLS sistemi..

Za sub - GZ ima neke dobre akcije sad sa GZRW modelima, i GZUW12SQ bila bi dobra opcija.. Ali i prodaje se puno dobrih pojačala u sekciji k/p..

Tražiš samo novo ili i korišteno?

I, RCD510 ima RCA preout? Ako ne, onda če ti trebat valjda i hi-low adapter (Helix AFC za različite kanale..)

Instalirao bih novo, ne znam koje su dimenzije ugrađeni zvučnici, zato sam i postavio pitanje ako netko već ima iskustva u novom Polu, premda to mogu naći na drugom VW forumu, isto tako ne znam za RCD510 ima li kakav preout, bojim se da ne...

Na prošlom autu imao sam DLS sistem ispred i iza okrugli+visokotonci + woofer, a sad evo već godinu dana imam nov auto, i sad me već pomalo grize nešto bolje, kvalitetnije, jače... Nije mi hitno, zasad se raspitujem da vidim ima li tko iskustva i zna li koga da se stučno bavi time, da ne moram pola novog auta rastavljat radi ugradnje ozvučenja, nego da se na što lakši način riješi problem...
ziMet
Registered User
Registered User
Posts: 1112
Joined: Sat Dec 12, 2009 6:29 pm
Location: Zagreb

Re: Bolje ozvučenje u novom Polu

Post by ziMet »

svakako ćeš pola auta morati rastaviti zbog instalacije ...

recimo Audison voce sistemi 1200-1300kn novo
pojačalo plolvno tipa audison lrx 4,300 ili možda kakav steg približne snage cca, 800-1000kn polovno
kabeli za pojačalo 200-300kn + zvučnički recimo supra classic 1,6 cca 150kn
hi-low converteri 100-150kn
svakako i malo dampinga za prednja vrata cca. 500 kn
subwoofer možeš naći polovan do 1000kn tipa JLv3, alpine SWR, DLS ...

to ti je setup od 4000-4500kn
Post Reply

Return to “Instalacija”