help, prazni se baterija

Područje za 12V-18V instalacije
Post Reply
User avatar
boris
Newbie
Newbie
Posts: 85
Joined: Tue Oct 28, 2008 6:41 pm
Location: Pula

help, prazni se baterija

Post by boris »

ovako, malo cudno pitanje ali... da li je moguce da pojacalo na bilokakav nacin trosi struju dok je izgaseno, tj. dok nema plus preko remote zice?  :???: Auto mi vec drugi put u par mjeseci popio aku, a nakon prve promjene baterije muzika se tako reci nije niti palila (starci vozikali), cak su dobar dio vremena samo sistemi svirali (bez woofera). Ili ako netko ima pretpostavku gdje bi mogla "curiti" struja...? Pojacalo je phase, na njemu sistemi i woof u mostu...
Zaboravio napomenuti, regler i cetkice, itd itd stavljeni novi, auto puni normalno
Last edited by boris on Thu Oct 28, 2010 9:28 am, edited 1 time in total.
Einstein: "Samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska glupost. A i za ovo prvo nisam siguran."
Old School Fool
Registered User
Registered User
Posts: 2770
Joined: Tue Sep 05, 2006 2:32 pm
Location: Čazma - Zagreb
Contact:

Odg: help, prazni se baterija

Post by Old School Fool »

Meni se to dogodilo jer mi se bio zaglavio motor od zadnjeg brisaca a nisam ni skuzio da mi je ruckica povucena i da on kao stalno radi...

Mozda ti uopce nije do muzike?
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: help, prazni se baterija

Post by LBaudio »

Može bit jedan od potrošnika u kratkom spoju - ventilatori, alternator, mozda je ostecen aku, .....
Ako imas HU spojen preko brave onda nije pitanje o Autoakustici, nego nesto drugo. zaleti se do autoelektricara da vidi gdje je problem
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
Dude
Registered User
Registered User
Posts: 320
Joined: Tue Mar 30, 2010 3:28 pm
Location: Labin

Odg: help, prazni se baterija

Post by Dude »

Osim ako ti nisu ostala upaljena svjetla, Hu ili tako nesto (brisaci i ostala elektronika auta bi trebala biti spojena preko brave) nema sta trositi struju. Pogledaj si dali su kleme dobro stisnute na akumulatoru jer ti moze imati dovoljan kontakt za upaliti auto a nedovoljan za puniti aku (to se meni jednom desilo) inace ti je nesto u vezi alternatora ili sam alternator.
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Odg: help, prazni se baterija

Post by mocart »

Meni se isto tako već par puta dogodilo da ujutro uopće nema struje, tipa ostane samo 4v. Ništa vidljivo nije ostajalo upaljeno, tipa svjetla, radio, (niti nema pojačala nutra). U "praznom hodu" instalacija iz akua vuče 20mAh, dakle normala. Aku je nov, provjeren na onom testeru za struju pražnjenja itd.

Jedino što mi sad pada na pamet je da mi ostane zaglavljen motor od centralnog zaključavanja na suvozačevim vratima prilikom zaključavanja. Ako je to uopće i moguće...
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
Dude
Registered User
Registered User
Posts: 320
Joined: Tue Mar 30, 2010 3:28 pm
Location: Labin

Odg: help, prazni se baterija

Post by Dude »

Kad naglo zahladi normalno je da struja u aku malo padne ali nikako ne toliko. Probaj ici kod nekog autoelektricara da ti on malo ispita sve instalacije po autu, da mozda gdje ne probija plus na minus. Mozda ti je i akumulator star pa gubi struju postepeno. Ako je normalan aku pogledaj razinu vode u njemu. Skini akumulator i napuni ga punjacem stavi voltmetar na njega i mjeri struju neko vrijeme. Ako ti struja u akumulatoru pada postepeno onda je sigurno star.
User avatar
boris
Newbie
Newbie
Posts: 85
Joined: Tue Oct 28, 2008 6:41 pm
Location: Pula

Odg: help, prazni se baterija

Post by boris »

Sumnjam na aku jer ima nekih 6-7 mjeseci, novog kupio. Ali i mene kopka da nije negdje drugdje rupa, izvan muzike..... Malo me muci sto je do sada radio super i doslovno preko noci ostao mrtav a svjetla i slicno 110% da nisu bila upaljena.... Uglavnom ceka me puno sarafa i ispitivanja....  >:(
Einstein: "Samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska glupost. A i za ovo prvo nisam siguran."
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Odg: help, prazni se baterija

Post by mocart »

boris wrote: Sumnjam na aku jer ima nekih 6-7 mjeseci, novog kupio. Ali i mene kopka da nije negdje drugdje rupa, izvan muzike..... Malo me muci sto je do sada radio super i doslovno preko noci ostao mrtav a svjetla i slicno 110% da nisu bila upaljena.... Uglavnom ceka me puno sarafa i ispitivanja....  >:(
Eto upravo to se i meni događalo, znači par mjeseci iz dana u dan super, super, super i onda jedno jutro paf-mrrrtav! To mi se već 3 puta tako dogodilo. A nikakve preinake na autu u vezi el potrošača nije bilo niti je šta spajano/odspajano/čačkano/zdrkano. Doslovce bi trebao napraviti log potrošnje i neki alarm da znam intervenirat kad se počme dešavat...
...nešto gadno mora vuć struju kad za tih 8 sati može ispraznit aku do kraja!
btw, koji aku imaš?
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: help, prazni se baterija

Post by LBaudio »

....idi do autoelektričara da napravi mjerenje - neču se pravit pametan ali to ti pričam iz iskustva.
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Odg: help, prazni se baterija

Post by Robertino »

pojacalo ti sigurno ne trosi,ali lako moguce da ti trosi headunit, ako je spojen direktno,a ne preko kontakta. Uglavnom,ovo je sve nagadjanje,uzmi za pocetak multimetar u ruke, i izmjeri koliko ti vuce struje,tek nakon tog kreni trazit razloge
Dude
Registered User
Registered User
Posts: 320
Joined: Tue Mar 30, 2010 3:28 pm
Location: Labin

Odg: help, prazni se baterija

Post by Dude »

LBaudio wrote: ....idi do autoelektričara da napravi mjerenje - neču se pravit pametan ali to ti pričam iz iskustva.
Najbolje rijesenje. Ovako mozes trazit i razmisljat danima.
Post Reply

Return to “Struja”