PoČetnici!!!!!

Popis knjiga, manuala i ostalih papirnatih izdanja korisnih nekome tko se namjerava ''ozbiljnije'' baviti autoakustikom
Post Reply
mile098
Registered User
Registered User
Posts: 5295
Joined: Thu Oct 26, 2006 8:03 pm
Location: konavle

PoČetnici!!!!!

Post by mile098 »

s obzirom da se i ja ubrajam u tu grupu mislim da bi novopečenim fanovima autoakustike moglo biti od koristi
http://www.inet.hr/bassmachine/Tajne%20car%20hi%20fi-a.htm
User avatar
KAMENi
Registered User
Registered User
Posts: 1912
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:19 pm
Location: Velika Gorica

PoČetnici!!!!!

Post by KAMENi »

rijecani, ovdje kaze da je on najglasniji na kvarneru (sa nekih 148,2 dB)
gdje ste vi bili !??
It's not about how fast you drive.
It's about how you drive fast!
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

PoČetnici!!!!!

Post by denister »

[QUOTE=KAMENi]rijecani, ovdje kaze da je on najglasniji na kvarneru (sa nekih 148,2 dB)
gdje ste vi bili !??[/QUOTE]
da to je bio tomulić sa raba a slike su iz 2001.,ali decko je jednostavno odustao zbog posla i zbog nesiplativosti....
Image
zeljac
Registered User
Registered User
Posts: 190
Joined: Mon Mar 27, 2006 2:44 pm

PoČetnici!!!!!

Post by zeljac »

kad je on imao 148,2 je bio stari senzor za mjerenje koji je mjerio 6 db vise nego sadasnji senzor
Street Max 1-2__147.6 dB
Street A__145.2
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

PoČetnici!!!!!

Post by denister »

[QUOTE=zeljac]kad je on imao 148,2 je bio stari senzor za mjerenje koji je mjerio 6 db vise nego sadasnji senzor[/QUOTE]
joj opet o tome,za par godina ce senzor stajati kod retrovizora,u zadnje 3 godine,senzor se podigao visinu za 3 cm,imam i dokaz o tome....
Image
zeljac
Registered User
Registered User
Posts: 190
Joined: Mon Mar 27, 2006 2:44 pm

PoČetnici!!!!!

Post by zeljac »

senzor se tada stavljao skoro na isto mijesto ali tada nisu imali sezor nego mikrofon na stalku koji je stajao na suvozackom sicu.
Street Max 1-2__147.6 dB
Street A__145.2
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

PoČetnici!!!!!

Post by denister »

[QUOTE=zeljac]senzor se tada stavljao skoro na isto mijesto ali tada nisu imali sezor nego mikrofon na stalku koji je stajao na suvozackom sicu.[/QUOTE]
nece biti.....ovo ostalo je tocno, onaj stari senzor tj.mikrofon se sad koristi u street staylu za mjerenje glasnoce auspuha.....
Image
User avatar
dB Junky
Registered User
Registered User
Posts: 2113
Joined: Sat Feb 11, 2006 7:01 pm
Location: Rijeka

PoČetnici!!!!!

Post by dB Junky »

ovo je baš za početnike. ovo je pisano prije bar 4 godine, a od tada do sad su ljudi na mrvicu višoj razini. ima dosta greškica npr: c/p
Prva i osnovna stvar kod car hi fi-a je struja.Ako nemate dovoljno jaku struju nemate normalno ni snage u pojacalima a normalno ni u radiu.
Najcesci simptomi slabe struje su: - Radio miga kada je jace pojacan... Zvucnici krckaju ... bass nije jak i direktan nego zaostaje... Pojacalo se gasi a neki put cak i ne radi!... itd.
Da bi se to popravilo mora se radio direktno spajat na akumulator (akumulator mora bit minimum 75 a H - jacine 800 Ampera) sa sto kracim putem moguce,Kabel za radio mora bit debljine oko 1 kvadrat ovisno o jacini samog radia.
Da bi se postigla sto jaca snaga struje za pojacalo mora se imat kvalitetan alternator da dize stuju dok je upaljeno auto na najmanje 14.4 V jer sto je jaca voltaza jace je i pojacalo!Struja za pojacalo je jako bitna jer ako pojacalo nema dovoljno struje jako se grije a zna se desit i da se pokvari.Za pojacalo jacine 600 W je vec pozeljno da stavite kondenzator izmedju akumulatora i njega i to sto blize pojacalu.
Sto je to kondenzator?
To je jedna vrsta akumulatora,spremnik struje
tako da kad pojacalo pita jacu kolicinu struje da mu je sto blize jer struja se gubi dok dodje od akumulatora do pojacala.
idol:: :laugh: pa ovo može napisati samo početnik i netko ko nema veze sa strujom ili elektronikom. nije mi se dalo više tražit greške ali ima ih. npr:"tube se kupuju u chipoteci"
mile098
Registered User
Registered User
Posts: 5295
Joined: Thu Oct 26, 2006 8:03 pm
Location: konavle

PoČetnici!!!!!

Post by mile098 »

u točnost ovoga neću ulazit, s nekim stavkama se ne slažem ni ja ali ako netko starta s nule mislim da mu može koristiti..logično da netko tko se bavi AA malo duže ne može profitirat s ovim ali neka svatko procijeni sam za sebe..
User avatar
Type X
Registered User
Registered User
Posts: 3989
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:00 pm
Location: Rijeka

PoČetnici!!!!!

Post by Type X »

[QUOTE=denister]joj opet o tome,za par godina ce senzor stajati kod retrovizora,u zadnje 3 godine,senzor se podigao visinu za 3 cm,imam i dokaz o tome....[/QUOTE]
isprobano... senzor di god se stavi pokazuje oko 0.1 razlike, ako ga stavis tamo di treba da ti jednu cifru, a recimo na sredini sajbe drugu koja odstupa za najvise 0.1 db
Nemate prijatelja?pridruzite nam se...
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=23063.0
User avatar
V12 Sound
Registered User
Registered User
Posts: 2611
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:42 am
Location: Rijeka
Contact:

PoČetnici!!!!!

Post by V12 Sound »

Jesam li samo ja primjetio veliko ''Č'' ?
Nadam se da je to bila samo sluchajnost...:bash:
Dva brata uboga j**u jedan drugoga...
mile098
Registered User
Registered User
Posts: 5295
Joined: Thu Oct 26, 2006 8:03 pm
Location: konavle

PoČetnici!!!!!

Post by mile098 »

bila je slučajnost..napisano je velikim slovima a kad sam submit-o post ispisao je onako:censored:
ali mislim da nema potrebe otvarat tu temu,ni vrijeme ni mjesto a s obzirom na moj residence ni ja nisam prava osoba:no:
cone4u
Posts: 14
Joined: Sun Feb 12, 2006 2:51 pm

PoČetnici!!!!!

Post by cone4u »

to su bili dani,čeakt njega da prođe,rastrese sve i ode ća
nosio je slušalice u autu,imao je 5 komada xtc-a i mislim 3 pojačala i brdo toga
znao je od hotela do hotela đir i "tresti" turiste
hahahahah
PINIA RESPECT
čovjek više ne "nabija" ,smirio se :) prodao sve
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

PoČetnici!!!!!

Post by denister »

[QUOTE=Type X]isprobano... senzor di god se stavi pokazuje oko 0.1 razlike, ako ga stavis tamo di treba da ti jednu cifru, a recimo na sredini sajbe drugu koja odstupa za najvise 0.1 db[/QUOTE]
jel to mjereno u pandi ili u nekom drugom autu....
Image
stole
Registered user
Registered user
Posts: 897
Joined: Thu Feb 16, 2006 11:10 pm
Location: RIJEKA

PoČetnici!!!!!

Post by stole »

ako se sjecate na tom natjecanju na trsatu tog nissanica su dogurali :)
MY DRINKING TEAM HAS A PROBLEM WITH RUGBY
Post Reply

Return to “Literatura”