žALBA SUDU

Post Reply
User avatar
RI106RI
Posts: 17
Joined: Tue Aug 24, 2010 9:25 am
Location: Rijeka

žALBA SUDU

Post by RI106RI »

C/P

Poštovani sude!
Dana 02.03.2009. godine ja sam, vozeći svoje motorno vozilo, kraj ceste zamijetio neki okrugli znak s crvenim obrubom u kojem je na bijeloj podlozi stajao broj 70 (slovima: sedamdeset). Ali, pokraj tih brojeva unutar znaka nije stajala nikakva oznaka koja bi označavala mjernu jedinicu na koju se taj broj odnosi.
Kako i sami znate Hrvatski sabor je Ukazom o proglašenju Zakona o mjernim jedinicama od 10. lipnja 1993. godine (NN 58/93) proglasio da su mjerne jedinice određene na temelju međunarodnih ugovora koji obvezuju Republiku Hrvatsku, i da su zato u RH zakonite mjerne jedinice SI sustava.
U toj uredbi piše da je mjera za duljinu metar, a mjera za vrijeme je sekunda.
Izvedenica za brzinu je, kao što svi znamo iz fizike, jedinica duljine kroz vrijeme.

Dakle, ako kod znaka nije napisana mjerna jedinica, za pretpostaviti je da se radi o mjeri koju je RH međunarodno prihvatila i Zakonom ozakonila.
Dakle, da se radi o mjeri iz SI sustava. Ne mogu zato zamisliti da djelatnici Ministarstva unutarnjih poslova krše jedan od temeljnih Zakona u RH.
Naime, ja sam vozeći svoje motorno vozilo, cijenjeni sude, pretpostavio da se na znaku radi o mjernoj jedinici za brzinu, koja je po SI sustavu metar u sekundi (m/s).
Vjerovao sam da se brojka na znaku odnosi na 70 m/s, što je, kad se preračuna, nešto više od 250 km/h .

Budući da sam ja vozio samo 180 km/h , što je daleko ispod dozvoljenih 70 m/s (odnosno 252 km/h ), uljudno molim da se poštuje Ukaz o proglašenju Zakona o mjernim jedinicama od 10. lipnja 1993. godine (NN 58/93) da mi se u skladu s time vrati moja vozačka dozvola, koju su mi revnosni prometni policajci očito  bespravno oduzeli.

Unaprijed hvala!
bravo-ri
Registered User
Registered User
Posts: 3803
Joined: Fri Apr 14, 2006 11:52 am

Odg: žALBA SUDU

Post by bravo-ri »

i,kako je taj prigovor prošao na sudu?
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Odg: žALBA SUDU

Post by Alex1 »

Teški filozof :D
Tmx
Registered User
Registered User
Posts: 375
Joined: Sat Jul 26, 2008 11:37 pm
Location: Zagreb

Odg: žALBA SUDU

Post by Tmx »

kralj! :RESPECT:
Franca
Registered User
Registered User
Posts: 1807
Joined: Thu Feb 16, 2006 12:05 pm
Location: Čakovec / Varaždin

Odg: žALBA SUDU

Post by Franca »

Momak nije uzeo u obzir jednu bitnu stvar...
U auto skoli se uci sto taj znak sa crvenim obrubom i brojem 70 unutra znaci i koja mjerna jedinica ide uz to.
Da sam sudac, oduzeo bih mu vozacku trajno jer ocito nije svladao teoretsko gradivo u auto skoli!

:) :D ;D :( :'( :-[ :P :-\ :-X :-X :???: ::) :O :haaa: :respect: >:( ;) 8) :-* :lol: bravo :hehe: :mega_lol: :ja_ne: :nemoze: :res: idol:: bulshit wtf :vamp: :laugh: :notworthy: :whistling: :wee: :juju: :wallbash: :thumbup: :censored: hit:, to:h :sad: beb:, devil:, killer: hvala:, bra:: :huh: :doh1: :crybaby: drunk :clap: :bangin: :bash: foto: ca:ll l:o:v ba;nd seronja: hi:gh banana udes: :RESPECT:
Last edited by Franca on Tue Oct 25, 2011 12:42 am, edited 1 time in total.
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: žALBA SUDU

Post by denister »

već je to bilo na forumu :P
Image
Post Reply

Return to “Humor”