Slusalice koje idu na uho ?

User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: Slusalice koje idu na uho ?

Post by davor-ri »

mislim da kocka trenutno nema ništa više na stanju
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
Felipe
Registered User
Registered User
Posts: 672
Joined: Wed Jan 02, 2008 2:28 pm
Location: Zagreb

Odg: Slusalice koje idu na uho ?

Post by Felipe »

ja imam ovo,

http://www.ronis.hr/akg/639/slusalice-akg-q-701-black/Q701/

šta reči, ono, nisu loše,..... :laugh:

svakako firma za preporuku.
Last edited by Felipe on Sun Feb 03, 2013 7:16 pm, edited 1 time in total.
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Odg: Slusalice koje idu na uho ?

Post by Ćale »

Kakvu vrstu muzike slušaš?

Koliko dugo ih misliš nosit u komadu?

spajat ćeš ih na mob, jel?


ove AKG 512 mk2 su ti dobar izbor, nećeš požalit

a ove AKG 518 LE ti nebi preporučio
-prekratak im kabel
-premale su
-neugodne za nosit
al imaju zato izvrstan zvuk i nisu skupe


ja koristim Ultrasone DJ1 i prezadovoljan sam

http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=2478&myDataListIndex=50&IDProizvodjaca=89&Source=1
Last edited by Ćale on Sun Feb 03, 2013 10:28 pm, edited 1 time in total.
► Play ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ repeat!!!
User avatar
Poggiali
Registered User
Registered User
Posts: 612
Joined: Sun Jun 18, 2006 12:37 am
Location: Forhill

Odg: Slusalice koje idu na uho ?

Post by Poggiali »

Slusam blues, rock, metal, klasiku... volim da dobro pokrivaju bas podrucje, tako da sto nize to bolje... jer kod jeftinijih je problem, da ako se pojaca, kreste visoki, a bass ispari...

znaci trazim sluske koje iskljucivo sjedaju preko cjelog uha, nista sto ulazi u usnu skoljku ne dolazi u obzir... nisam koristio naziv "preko glave", buduci da vidim da ima modela koje idu u uho ali su spojene lukom koji ide preko glave...

mislim ih koristiti od sat vremena na vise, PC i mob kad nebi bio kod kuce...  znaci bilo bi pozeljno nesto sto fino obuhvati uho, da mi se ne pomjera, da ih nebi morao popravljati svake minute..

btw, koliko igra ulogu ako su "kozne" ili textilne sluske?  sto je trajnije, kako odrzavati ove textilne navlake, da li se mogu skinuti i prati ili ne ?
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Odg: Slusalice koje idu na uho ?

Post by Ćale »

ne ima i odličnih što idu u uho

kod kože se zna desit da ti se zalipi za uho, textil ne

traje onolio koliko ih paziš, al daju se podlošci mjenjat (bar je kod mojih tako)

najbolje bi ti bilo da odeš u dućan staviš na glavu po tome kupiš, a ovako preko neta je malo zeznuto
► Play ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ repeat!!!
User avatar
Poggiali
Registered User
Registered User
Posts: 612
Joined: Sun Jun 18, 2006 12:37 am
Location: Forhill

Odg: Slusalice koje idu na uho ?

Post by Poggiali »

ja ne kazem da su lose te za u uho, ali na zalost imam problem nakon kraceg slusanja.. isprobao vise tipova

otici cu onda do ronisa kad budem sljedeci put u Zg, pa da vidim kakve su u zivo :)
RAZZOR
Registered User
Registered User
Posts: 167
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:30 pm
Location: Beli Manastir

Odg: Slusalice koje idu na uho ?

Post by RAZZOR »

Ja ti imam Sony MRD-XD100 mislim da sam ih platio prije 2-3 god oko 200 kn. mozda je i vise proslo, ko ce li ga znat. Nosim ih svaki dan od jutra do sutra sto bi se reklo, dnevno sam za kompom minimum 5-6 sati i stalno su mi na usima, silujem ih redovno sa svakakvom glazbom. zvuk im je ugodan doduse nisam mjerodavan za to jer ih koristim preko mixete pa si stelam zvuk kak mi pase. Jako udobne za nosenje. a od problema sto sam imo je to da je kabel poceo gubit kontakt na ulazu u sluske. rastavio odsjeko komad koji zaj... zalemio ponovo nazad i peri deri ko da nikad nije nista bilo.

Sto se tice zvuka to bi ti mogo bit problem. kod mene na mobu su dosta tihe kao i na kompu zato koristim mixetu kao preamp za njih. na mikseti su za duplo glasnije.

Sve u svemu best buy po meni. Nijednom nisam pozalio sto sam ih kupio, pale sa stola milijun puta, zapeo za kabel isto tako milijun puta i nikad nista. Uspio sam cak i nagazit na njih nekoliko puta, doduse ne jako, al ono sto se mene tice sve pohvale.

Svaki covijek ima drugacije usi tako da ti moras otkrit sto tebi pase.
VAG DIAGNOSTIKA I PODESAVANJE
POLIRANJE FAROVA
TEL. 0955142224
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Slusalice koje idu na uho ?

Post by LBaudio »

malo baci oko i na Sennheiser koji su znani po super donjem dijelu spektra. Onda ces morat odlucit i izmedu zatvorenog i otvorenog tipa slusalic. Ako imas varjantu si skupi malo vise pa si nabavi nesto dobro, sto ce ti i potrajati neko vreme. Kod Sennheisera  dobijes dobar/ vrlo dobar proizvod negdje u rangu 100-150€ pa dalje.

za mobitel, iPod iPad koristim male in-ear slusalice od AKG....prije sam imao problema, sada sa njima stvarno nikakvih i traje vec nekoliko godina. Nikakvih bolova u uhu, slusalice ne ispadaju iz uha, ne treba jih popravljat, stoje u uhu vrlo dobro i ako nosis kapu. Dobro izoliraju buku prostora. Sound je za 30 € vrlo solidan...dobar bass, cisti visoki, nikakvih problema sa kablom.....preporucujem
Last edited by LBaudio on Tue May 28, 2013 7:41 am, edited 1 time in total.
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
User avatar
S0nic
Newbie
Newbie
Posts: 21
Joined: Wed Jul 10, 2013 3:43 pm
Location: Split

Re: Slusalice koje idu na uho ?

Post by S0nic »

Sennheiser hd 25 odličan model , imam ih već 4-5 godina , radim sa njima kao DJ i zvuk je extra , koliko sam noći samo sa njima odradio i dalje zvuče kao nove , moja preporuka
Post Reply

Return to “Slušalice”