Sonnyeva radionica

Sve o pojačalima
Post Reply
zlajaaa
Newbie
Newbie
Posts: 56
Joined: Sun May 20, 2012 10:03 pm
Location: Srebrenik BiH

Re: Sonnyeva radionica

Post by zlajaaa »

Vidim spominješ da magnat classic 1000, onaj stariji bez ventilatora, ima nešto više snage na papiru, koliko je to? jer ja imam takvog? Svaka čast za radove, nema dalje. I da te pitam koliko bi koštalo da mi na Fordov 2din radio ugradiš preout-e 2 ili komada? radi se o CD6000, hvala :)
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Re: Sonnyeva radionica

Post by sonny »

Da budem iskren, ne zamaram se tim detaljima, niti sam mjerio. Razlike (ako u praksi/svakodnevnoj upotrebii postoje) su vjerojatno male da bih ih cuo. Mozda bi, ne znam :)
BTW, model bez ventilatora je noviji model i koristi sofisticiraniji pretvarac. Stoga nesto veca snaga na papiru.
Stari model ima ventilatore, oznacen je kao Reference i ima "osnovnoskolski" pretvarac :D

Sto se HUa tice, ne radim vise nista po pitanju elektronike "za narod". Imao sam nekoliko neugodnih i nerjesivih situacija koje su mi oduzele preeevise zivaca (a i novaca). Tako da sam jednostavno s tim dijelom bavljenja elektronike zavrsio. Radim samo i iskljucivo sebi za gust i tu i tamo prijateljima.
HU bi trebalo otvoriti i izvuci RCA direktno s pinova izlaznog pojacala (nakon veznih kondenzatora). Nemam service manual od tog modela pa ne mogu sa sigurnoscu tvrditi kako je isti izveden, ali svaki dobar elektronicar bi to mogao napraviti bez nekog veceg problema. Mozes ocekivati manji napon na izlazu sto moze biti problem ako imas neosjetljivo pojacalo. U par navrata sam spominjao da je nacrtana i shema i prijedlog tiskane plocice koja bi stala unutar HUa a na kojoj bi bilo dodatno pretpojacalo s virtualnom masom da bi se osiguralo "dvostruko napajanje" za operaciono pojacalo pretpojacala. Da ne duljim vise, projekt sam razvio jer sam imao plan to ugraditi kod sebe, ali ga nikad nisam isprobao u praksi posto sam malo promijenio planove. Imas tu na forumu instalaciju u C Maxu pa pogledaj malo zasto...
Sam trosak "izvlacenja chincheva" ce kostati onoliko koliko platis same konektore plus pola metra oklopljenog kabela. I racunaj sat vremena rada za otvaranje/lemljenje/zatvaranje. Pripremi naravno i kod za HU.
Mislim da s tim starijim HUom ne bi trebao imati problema ni s izvlacenjem signala za remote, kao sto sam ja imao sa Sonyjem koji je na ostatak auta povezsn canbusom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Image
zlajaaa
Newbie
Newbie
Posts: 56
Joined: Sun May 20, 2012 10:03 pm
Location: Srebrenik BiH

Re: Sonnyeva radionica

Post by zlajaaa »

aha aha, razumijem... imam ja 2 konvertora, ali opet kontam bolje je direktno sa HU-a... HU koristim samo za preoute, a zvučnike u vratima pokrećem pojačalom. Pitaću majstore da li mogu da mi to naprave, jer imam još jedan problem, a to je da mi jedan izlaz ne radi... pa ću usput i to pitat, a što se tiče remote-a našo sam od telefona 12V i stavio prekidač... u svakom slučaju ti hvala na informacijama :res:
Post Reply

Return to “Pojačala”