Software za CarPC

Hardware - Software za izradu istih...
Post Reply
User avatar
Pendulum
Registered User
Registered User
Posts: 169
Joined: Wed Jun 18, 2008 11:27 am
Location: Split - Makarska

Software za CarPC

Post by Pendulum »

Evo kako sam kraju slaganja svog CarPC-a volio bi laptop pripremit tako da ga u dogledno vrijeme nemoram vadit van.

Zasad koristim Centrafuse ali nisam nasao na neke zanimljive plugine iako je sam program po meni odlican.
Dali nesto propustam? Mozda neki bolji software jer evo tek sam poceo pa molim savjete onih koji su upuceni.

Jos molim preporuke za Usb-GPS jer ga namjeravam nabavit ovih dana. Da pase na Igo i Cardinale BE... ako ima kakvih razlika.
Usput da bude povoljan a ne neki masni  :D
Image
User avatar
sasho
Newbie
Newbie
Posts: 46
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:00 pm
Location: Prekopa

Odg: Software za CarPC

Post by sasho »

i ja si mislim kupovati usb gps i ja sam mislil uzet ovo:

http://www.mimovrste.com/artikel/3420211619/gps-sprejemnik-globalsat-nd-100

A sad neznam dal je to to kaj ti tražiš, nažalost nemam iskustva..
User avatar
Pendulum
Registered User
Registered User
Posts: 169
Joined: Wed Jun 18, 2008 11:27 am
Location: Split - Makarska

Odg: Software za CarPC

Post by Pendulum »

Da tako nesto, samo sto bi uzeo neku ovakvu verziju

Image

Ili vidim da ima i preko bluetootha za nekih 300kn nova...

Pitanje je kako ovi recieveri rade sa centrafuse, kakva je kompaktibilnost...
Image
_Dejan_
Posts: 9
Joined: Wed Aug 19, 2009 1:36 pm
Location: Slovenija

Odg: Software za CarPC

Post by _Dejan_ »

Pendulum wrote:Evo kako sam kraju slaganja svog CarPC-a volio bi laptop pripremit tako da ga u dogledno vrijeme nemoram vadit van.

Zasad koristim Centrafuse ali nisam nasao na neke zanimljive plugine iako je sam program po meni odlican.
Dali nesto propustam? Mozda neki bolji software jer evo tek sam poceo pa molim savjete onih koji su upuceni.

Jos molim preporuke za Usb-GPS jer ga namjeravam nabavit ovih dana. Da pase na Igo i Cardinale BE... ako ima kakvih razlika.
Usput da bude povoljan a ne neki masni  :D



Hej,

Ako nisi nasao neke zanimljive plugine onda nisi dobro gledao :D Jer si gledao na FluxMedia forumu? Tamo ima više nego 50 pluginov, nešto sem jih i ja napisal...

GPS program najbolji za hrtvatsko mislim da je Garmin Mobile PC z AdriaRoute 2.30NT kartami...

Okoli USB GPS-a možeš uporabiti bilokojeg koji koristi Virtualni COM port (Driverji koji ustvarijo USB->COM port)... Ali može da imaš probleme z hibernate/resume i ako jih češ imeti onda preporučam da uporabiš GPSGate ali X-Port program za "razdijeliti" COM port na več novih...
DarioL
Registered user
Registered user
Posts: 705
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:37 am
Location: Dubrovnik

Odg: Software za CarPC

Post by DarioL »

Radi sa Centrause, ali cetrafuse ima destinator koji je malo "retardiran", ali bez problema se može ubaciti Mobile PC uz pomoć garmin Cloak dodatka koji mu doda on screen keyboard i kako je rekao _Dejan_ najbolji je za naše područje zbog karata... Alternativa je IGO8 kojeg se isto može naći u PC verziji...

I odnedavno koristim ovaj GPS prijemnik:

http://www.dradar.hr/ma_gps.php

Košta ispod 400kn, ne zajebava nakon povratka iz standby/hibernate modova i stvar ima luđački dobar signal, puno bolje od starog bluetooth SIRF prijemnika kojeg sam prije koristio...

Ako ti treba bilo kakav komad software-a za "u auto" vikni na PM!
Chip-tuning vaše jurilice :)
Informacije na PM ili na [email protected]
www.oct-tuning.com
_Dejan_
Posts: 9
Joined: Wed Aug 19, 2009 1:36 pm
Location: Slovenija

Odg: Software za CarPC

Post by _Dejan_ »

Tako kot je DarioL napisao Destinator koji je u Centrafuse nije najbolji, karte ima iz godine 2007...

Ja za GPS hardware uporabljam:
-Sparkfun Venus GPS with SMA Connector(GPS-09133) koji radi u 10Hz načinu, znači dobijem poziciju 10x in 1 sekundi, normalni SIRFIII so 1Hz znači 1 pozicija u sekundi
-Breakout Board for FT232RL USB to Serial(BOB-00718) konverter za priklop v USB

Kar se tiče Centrafuse moram reči da CF3.0 koju testiram sada je mnogo bolja od CF2.0 in vizualno bolj OEM...
Post Reply

Return to “Car-PC”