Q: SSD HDD iskustva

Procesori, matične ploče, HDD, i sve ostalo...
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by Nick »

Nick wrote: Evo jedan problem nevezano uz ssd.

Hard je WD black, počeo je nedavno povremeno zujati i škljocati, sad opet ponekad jako uspori pokretanje programa.
HD tune read test ima malo čudnu krivulju  :-X
Problem riješen, sva sreća pa je glupo.
Ultra kvalitetni SATA kabel koji stoji onako klimavo je uzrokovao gubitak kontakta i sve ove anomalije. Tako da će sad dobiti klik kabel pa nek se proba klimati
IcyTexx
Registered User
Registered User
Posts: 331
Joined: Fri Jan 20, 2012 1:02 am
Location: Zagreb

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by IcyTexx »

Dobro je... Svejedno za ubuduće - backup važnih podataka na drugi disk ili na DVD.
Dovoljno je da jednom rikne hard i sve ode u propast, desilo mi se jednom i naučio sam to na teži način.
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by Nick »

Imam 2 WD B, tako da sam već napravio backup
IcyTexx
Registered User
Registered User
Posts: 331
Joined: Fri Jan 20, 2012 1:02 am
Location: Zagreb

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by IcyTexx »

Odlično. :)
hrvoje
Administrator
Administrator
Posts: 2872
Joined: Fri Feb 10, 2006 7:15 am
Location: Karlovac
Contact:

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by hrvoje »

uglavnom loša iskustva do sad sa SSDom, mach extreme ds turbo riknul nakon mj dana skupa sa svim podacima :P
Klipi_
Registered User
Registered User
Posts: 159
Joined: Sat Jan 23, 2010 9:21 pm
Location: Chicago, IL

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by Klipi_ »

Imam 120GB i rasmiljam upgrade na MORE jer sta radi sistemu nije humano
Nikac
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Thu Jun 18, 2009 2:27 pm
Location: Đakovo/Osijek

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by Nikac »

Klipi_ wrote: Imam 120GB i rasmiljam upgrade na MORE jer sta radi sistemu nije humano

mislim da ti to baš nema nekog smisla..zato što ti na taj od 120 uredno stanu svi programi ili igrice koje koristiš,tako da...nemoras podatke držat na SSD-u..totalno nesipaltivo bi bilo ako je samo za to..
Pro audio equipment
Klipi_
Registered User
Registered User
Posts: 159
Joined: Sat Jan 23, 2010 9:21 pm
Location: Chicago, IL

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by Klipi_ »

Nikac wrote:
Klipi_ wrote: Imam 120GB i rasmiljam upgrade na MORE jer sta radi sistemu nije humano

mislim da ti to baš nema nekog smisla..zato što ti na taj od 120 uredno stanu svi programi ili igrice koje koristiš,tako da...nemoras podatke držat na SSD-u..totalno nesipaltivo bi bilo ako je samo za to..
Pa iskreno zasto ne smanjiti sav lagtime pa makar i u "pozivanju" podataka za diska?
Iskreno ako mi garancija dozvoli trazicu da mi rade nadogradnju na jos koliko god mi novcanik dozvoli
User avatar
IgoRR
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Tue May 29, 2007 12:39 pm
Location: Zagreb

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by IgoRR »

SSD ne služi za backup.

Na SSD samo nužno i najčešće korišteno, a na tvrdi disk sve ostalo
Pojačaj!
User avatar
silentshoot46
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Sun May 13, 2012 8:34 pm
Location: Rijeka

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by silentshoot46 »

Evo ako nekome pomogne. Kupljen Corsair Force GT 3 SSD od 90gb. Stavio u hp probook laptop. Radi sve bez greške. Na njemu samo windowsi i programi. Ostalo je na hdd-u kojeg sam isto stavio u laptop. Istina je što kažu za ssd, možda najbolja nadogradnja kompjutera ili laptopa. Jedino što su još uvijek skupi...ja sam dao 999kn za svoj, imam 3 god. garanciju...
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by karlo »

vertex3 120gb radi ko vurica.
zapravo sam zacudjen koliko ssd poboljsava cijelu konfiguraciju. laptop tisi, dulje radi na bateriji, a brzi neusporedivo. Za 2 god hdd ode u povijest. osim za back up sisteme naravno, gdje su potrebni terabajti, al i to bu se sredilo.
User avatar
silentshoot46
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Sun May 13, 2012 8:34 pm
Location: Rijeka

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by silentshoot46 »

Što jest jest...samo treba paziti...da je TRIM uključen, nema defragmentrianja, što manje brisati i pisati nepotrebno...i SSD radi kako treba...
f@zo
Newbie
Newbie
Posts: 27
Joined: Mon Mar 08, 2010 8:09 pm
Location: Umag

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by f@zo »

Ako možete,nastojte izbjegavati 60-64GB diskove jer ih Win7 i WinVista dosta brzo napune zbog WINSXS fajla, a koji je dio OS-a te ga je nemoguče ukloniti niti postoji podrška od strane Microsofta.Od same instalacije OS-a winsxs file konstantno raste vezano uz svaku instalaciju programa ili updatea a isto tako i sa deintalacijom programa.Kod mene je trenutna veličina Windowsa 23GB a od toga winsxs je 10GB.
bego
Registered User
Registered User
Posts: 4360
Joined: Wed Feb 07, 2007 8:38 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by bego »

jebes takve windowse :D meni 20gb particija oduvijek za windowse i nikad nije puna, a i svi programi su na njoj. jos ima 9 gigi slobodno... :)
silentshoot46 wrote: Što jest jest...samo treba paziti...da je TRIM uključen, nema defragmentrianja, što manje brisati i pisati nepotrebno...i SSD radi kako treba...
onda bolje da ga ni ne kupujem  :lol:
Image
User avatar
silentshoot46
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Sun May 13, 2012 8:34 pm
Location: Rijeka

Odg: Q: SSD HDD iskustva

Post by silentshoot46 »

Ma i nije tako strašno, po defaultu TRIM funkcija bi trebala biti uključena automatski u WIN 7, defragmentiranje na ssd nije potrebno, ugasiš opciju automatskog defragmentiranja u WIN 7, nastojiš sve što spremaš spremati na drugi hdd, a ne na ssd, tako da što manje brišeš i pišeš osim ono što windowsi rade, nastoatji ne svaki dan instalirati i deinstalirati programe. To nije zabranjeno, ali ta malo veća pozornost pomaže da ssd duže vremena ostaje kako treba i da ima deklariranu brzinu. Inače rad po windowsima je sasvim isti kao i na hdd-u, ali zato je brzina paljenja, instaliranja i otvaranja više aplikacija daleko brža i ugodnija...

Ja imam 90gb, i imam još slobodno 45gb, imam osrednji broj programa, nero, office, itd., ali imam win 7 pro 64-bit verziju, i ne smanjuje mi se kapacitet slobodnog mjesta. Smanji, se pa se vrati na normalno, ali uvijek je tu +-2gb...
Post Reply

Return to “Hardware”