GZHW 30x vs Treo TSX 12.22

Sve o niskotoncima *BASS*
Post Reply
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

GZHW 30x vs Treo TSX 12.22

Post by Alex1 »

Šta bi bilo više za SQ od ponuđenoga?

GZHW 30X http://www.ground-zero-audio.com/compon ... HW_30X.pdf

19L kompresija

TREO TSX 12.22 http://www.treoonline.com/infosheets/tsx_subwoofers.pdf

31L kompresija

Pojačalo helix db 1000.2 na 4 ohm bridge.

Dosad sam slušao gz i treo u br 55L i treo ljepše svira i glasniji je, GZ sam slušao u 20L kompresija i OK mi je, dok za treo neznam kakav je u kompresiji.

Radim kutiju od poliester smole za bok.
Dali će treo moći trpjeti helixa, budući da prema manualu nominalno podnosi 400W rmsa, dok GZ 800W rmsa
Oba suba su gluha kaj se tiće osjetljivosti, i prema bassboxu EBP GZ 53, Treo 25, Treo je više za kompresiju, ako se to tako može gledati.

uspoređivajuči grafove GZ je u 19L tiši od trea u 31L
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Re: GZHW 30x vs Treo TSX 12.22

Post by Alex1 »

53 pogleda, a da je bar netko napisao 100 puta prežvakana tema, koristi tražilicu, kak je to bilo obično zadnje vrijeme.
Joke
Registered User
Registered User
Posts: 2062
Joined: Tue Jan 29, 2008 11:19 am
Location: Zagreb

Re: GZHW 30x vs Treo TSX 12.22

Post by Joke »

Teško da je netko čuo oba woofera pa da ti nože dat konkretan savjet. Ako možeš dobit 31l u boku stavi trea. Al mislim da je napeto dobit taj volumen da nije dosta izvučena kutija.
LaCroix
Registered user
Registered user
Posts: 803
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:59 pm
Location: ZG

Re: GZHW 30x vs Treo TSX 12.22

Post by LaCroix »

Ja sam imao Trea u 33L kompresijskoj fiber kutiji u boku, na DLS A6 je svirao bolje od vecine ostalih koje sam imao/slusao, malo ga fali na tiho zbog niske osjetljivosti ali sam bio prezadovoljan, glasan a precizan.

U biti, da si opet slazem muziku, obavezno bi ga probao dobaviti :)
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Re: GZHW 30x vs Treo TSX 12.22

Post by Alex1 »

Nije nije ima u corsi na lijevoj strani puno mjesta :D izvuko sam 32L, malo je van u koso prema podu, ali jebiga opet imam više mjesta, nego s običnom kutijom.
Na prvu Treo u 30L svira puno dublje/ljepše, al mi se čini da mu je previše bridge helix, imam doma još vate pa kad još nju stavim, baš me zanima dal bude koje promjene.
Sreća pa promjer rupe paše i za GZ pa probam i njega s vremenom.
User avatar
josip
Registered User
Registered User
Posts: 2713
Joined: Thu Sep 13, 2007 11:18 pm
Location: Zagreb-Dubrava

Re: GZHW 30x vs Treo TSX 12.22

Post by josip »

Neznam za kompresiju oba suba sam cuo u BR doduse nisam SQ fanatik niti znam nesto puno gluh sam za to ali ono sto sam cuo Treo daleko finije i dublje i preciznije svira od GZ-a sad jbt ako ti sto znaci misljenje SPL frekoova :)
Alex1
Registered User
Registered User
Posts: 2002
Joined: Tue May 29, 2007 10:11 pm
Location: Klanjec

Re: GZHW 30x vs Treo TSX 12.22

Post by Alex1 »

Ovako je ispalo. stavljena je dupla mdf ploča, zato je gornja strana izbočena, isprva sam mislio upuštat sub, ali ispalo je da zbog magneta nebi stalo, pa sam odustao.
Image
Image

Zadovoljan sam jedino sam malo zabrinut da ga ne splalim, i još trebam stavit vate da vidim dali bude kakve veće razlike.

Gz u toj kutiji uopće nema dubine, svira baš nikak, ali naspram trea cucla puno više.
Post Reply

Return to “Subwooferi”