Rasprava o srednjotoncima

VooDoo

Rasprava o srednjotoncima

Post by VooDoo »

kill wrote::lol: :lol: :lol:

poslao si me da citam reklame? :lol: :lol: :lol:

ah oprosti sto sam se zabunio,neznam sta mi je,ja sam mislio da je to firma kao i svaka druga i da pokusavaju zaradit neku lovu,a to je pravi mecena za siromasnog audiofila,prodaje vrhunsku HiFi opremu za male novce :notworthy:



uopce nije tesko,samo narucis zvucnik od istog Kineza koji ga radi,nalijepis svoj brand,i eto ga :laugh:


Ti si izgubljen slučaj uvjeren u truli kapitalizam i u razne druge priče
uživaj onda i dalje u svom svjetu !! :lol: :lol:
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

Rasprava o srednjotoncima

Post by kill »

mooooooooooooooooozda :laugh:

ali meni se cini da si ti u fantaziji,a ja sam samo realan :whistling: :thumbup:
FIAT Tipo 2.0 16v ie
lomax
Registered User
Registered User
Posts: 472
Joined: Sun Mar 26, 2006 8:04 pm
Location: Rijeka

Rasprava o srednjotoncima

Post by lomax »

a da ja kupujem ovih dana,sljedeci tjedan zapravo, Kickerove srednje RS-Series65.2 i gadno ce me rebnut po depu ali zato ce i svirat mamicu im.jos i pojacalo stize direktno iz koreje,juzne naravno, i tako ja pomazem americkom ali i juzno korejskom gospodarstvu a ne sugavim kinezima.
VooDoo

Rasprava o srednjotoncima

Post by VooDoo »

kill wrote:mooooooooooooooooozda :laugh:

ali meni se cini da si ti u fantaziji,a ja sam samo realan :whistling: :thumbup:



da sam u fantaziji sad bi mrčio tri različite žene i imao novu barem svaki tj. po jednu :lol: :lol: , tako da nažalos sam još uvijek u šugavoj realnosti iako bi jaaako jaako rado bio tamo negdje u pandemonijumu :laugh:

i samo da stavim točku na i

ja sam svoj set kupio od vlasnika ili od jednog od vlasnika Dobrog Zvuka koji je te zvučnike kupio od Gorana i imao ih u svom autu unatoč tome šta mu dučan već godinama prodaje Regant - ja mislim da sam ovime sve rekao !!

over and out !!
Last edited by VooDoo on Thu Nov 23, 2006 7:54 pm, edited 1 time in total.
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

Rasprava o srednjotoncima

Post by G@RO »

[QUOTE=Giz]
Inače sam brand nosi preko 50% cijene i to se dobro zna a tu se plača ime,korisnička podrška,kontrola kvalitete,reklame i tako to.... Meni osobno to netreba...[/QUOTE]

daj Giz pa ti se barem kuzis nesto u akustiku. stvarno me cudi da pises ovakve stvari
nijedan brand ne radi kompletan zvucnik u svojoj manufakturi.
vecina ih narucuju magnete, kosare ovjese itd od istog proizvodjaca, a zvukom se bitno razlikuju jer se sklapaju na razlicite nacine i na potpuno razlicitoj tehnologiji. preciznost, preciznost, preciznost
kako to da postoji brand koji radi bolje zvucnike sa istim dynaudio driverima nego sam dynaudio.
isto to vrijedi i za sklapanje samih drivera sa istim djelovima.
ti placas brand skuplje zato sto iza cijele te masinerije postoji hrpa inzenjera koji danima razbijaju glave kako nesto unaprijediti itd.kinezi kopiraju apsolutno sve.
da li mislis da se na ovom jeftinijem zvucniku npr sad lupam zavojnice namataju u vakuumu, da li se provjerava mikroskopom svaki razmak izmedju zavoja, da li se koriste bolji, skuplji precizniji instrumenti za provjeravanje i mjerenje, ispitivanje. to sto pise na papiru ima veze sa stvarnoscu samo kod brandova koji drze do sebe.
pa daj covjece izmjeri koji driver i usporedi dobivene podatke sa onima koji pisu kod proizvodjaca. samo za ono sto skupo placas znas sta kupujes. sa ostalima mozes se molit da imas srece pa da kupis ono sto si htio.a znas koji je tu postotak.tolko mali da je to prestrasno.kaj ti vjerujes da su isto glasni sony i rocky samo zato sto za oba pise da imaju 200W i zato sto isto izgledaju.
usporedi razlike u parametrima medju serijama kod pravih brandova sa ovim losijim pa ces vidjeti kako podaci plesu i po 30%.
ozbiljan brand si to ne dopusta i to se placa.
kupio sam daljinski za svoj philips televizor koji je kopija kineza. izgleda isto, radi isto, trosi isto.stari moj kad sam ga otvorio doslo mi je da ga razbijem o zid.sada i ne moram jer se vec raspada sam od sebe.vise sarafici ne drze, plastika je boze sacuvaj, a elektronika tako izgleda da se cudim da uopce i radi...
napisao si da ti to sve ne treba da bi izdvojio vise novaca. cim ne znas to cijeniti i ne treba ti. ti zvucnici nema sanse da sviraju jednako, dam glavu :)
ne kuzim zasto osporavas onima koji znaju tako da pises da je to ista stvar kad i sam znas da nije samo neces priznat..
ne da mi se vise pisat... :)

podrzavam voodoo-a 100%. nisi bacio lovu sigurno i uzivaj u svojim zvucnicima.poradi jos na lokalizaciji woofera i ako ti se bude dalo u buducnosti podignuti sliku za 5-10cm i mrak od sistema :)
Pozdrav!
G@RO
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

Rasprava o srednjotoncima

Post by kill »

[QUOTE=G@RO]ozbiljan brand si to ne dopusta i to se placa.[/QUOTE]

:thumbup:

ali to je IMO daleko visi rang od ovog o kome mi pricamo ovdje ;)
FIAT Tipo 2.0 16v ie
Giz
Registered User
Registered User
Posts: 1794
Joined: Sat Feb 11, 2006 11:45 pm
Location: Zaprešić

Rasprava o srednjotoncima

Post by Giz »

[QUOTE=G@RO]daj Giz pa ti se barem kuzis nesto u akustiku. stvarno me cudi da pises ovakve stvari
nijedan brand ne radi kompletan zvucnik u svojoj manufakturi.
vecina ih narucuju magnete, kosare ovjese itd od istog proizvodjaca, a zvukom se bitno razlikuju jer se sklapaju na razlicite nacine i na potpuno razlicitoj tehnologiji. preciznost, preciznost, preciznost
kako to da postoji brand koji radi bolje zvucnike sa istim dynaudio driverima nego sam dynaudio.
isto to vrijedi i za sklapanje samih drivera sa istim djelovima.
ti placas brand skuplje zato sto iza cijele te masinerije postoji hrpa inzenjera koji danima razbijaju glave kako nesto unaprijediti itd.kinezi kopiraju apsolutno sve.
da li mislis da se na ovom jeftinijem zvucniku npr sad lupam zavojnice namataju u vakuumu, da li se provjerava mikroskopom svaki razmak izmedju zavoja, da li se koriste bolji, skuplji precizniji instrumenti za provjeravanje i mjerenje, ispitivanje. to sto pise na papiru ima veze sa stvarnoscu samo kod brandova koji drze do sebe.
pa daj covjece izmjeri koji driver i usporedi dobivene podatke sa onima koji pisu kod proizvodjaca. samo za ono sto skupo placas znas sta kupujes. sa ostalima mozes se molit da imas srece pa da kupis ono sto si htio.a znas koji je tu postotak.tolko mali da je to prestrasno.kaj ti vjerujes da su isto glasni sony i rocky samo zato sto za oba pise da imaju 200W i zato sto isto izgledaju.
usporedi razlike u parametrima medju serijama kod pravih brandova sa ovim losijim pa ces vidjeti kako podaci plesu i po 30%.
ozbiljan brand si to ne dopusta i to se placa.
kupio sam daljinski za svoj philips televizor koji je kopija kineza. izgleda isto, radi isto, trosi isto.stari moj kad sam ga otvorio doslo mi je da ga razbijem o zid.sada i ne moram jer se vec raspada sam od sebe.vise sarafici ne drze, plastika je boze sacuvaj, a elektronika tako izgleda da se cudim da uopce i radi...
napisao si da ti to sve ne treba da bi izdvojio vise novaca. cim ne znas to cijeniti i ne treba ti. ti zvucnici nema sanse da sviraju jednako, dam glavu :)
ne kuzim zasto osporavas onima koji znaju tako da pises da je to ista stvar kad i sam znas da nije samo neces priznat..
ne da mi se vise pisat... :)

podrzavam voodoo-a 100%. nisi bacio lovu sigurno i uzivaj u svojim zvucnicima.poradi jos na lokalizaciji woofera i ako ti se bude dalo u buducnosti podignuti sliku za 5-10cm i mrak od sistema :)[/QUOTE]

Ovo je nepotrebno bilo...
Mi ne testiramo aute,pegle,plastiku i šerafiće a bogami ni daljinske...Mi trenutno testiramo zjake!
Nadalje,niti ti,niti ja a niti Voodoo nismo proveli usporedni test tako da nitko od nas nema pravo dok se ne pokaže suprotno!
Mene do sada ništa ne razuvjerava da su ta dva drivera različita ili da jedan svira lošije od drugoga... Nadalje,njegov setup i moj setup su sasvim različiti i zvuče totalno drugačije... Pa sad malo da vratim ping pong lopticu...

Mene jako čudi da ti koji pomalo znaš auto akustiku da se usuđuješ na nečujno govoriti takve stvari... Niti si čuo oboje a i čisto sumnjam da si kod Voodooa slušao dovoljno njegov setup pa da zbog toga imaš apsolutno pravo da govoriš meni da ja znam da je moj driver lošiji i da sam ja taj koji sad neče priznati to isto! Samim time me smatraš budalom... I to je ok! Ne poznaš me! Ali isto tako i ja mogu tebe počastiti istim pridjevima...No neču! Jer neznam ništa o tebi,tvom sluhu i tvom znanju!Pa ajmo dalje! Naravno,danas je opče poznato kako se stvari rade i ne čudi me da je nešto apsolutna kopija nečega i da se prodaje pod drastično nižom cijenom,nije to prvi put! Nadalje...Opet ne silazim nisko pa idem u neke stvari koje nemaju veze s vezom... Tko od proizvođača vrši provjeru svojih drivera mikroskopom i namata špule u vakuumu? Ono..LOL! :D
Sam proces bi poskupio proizvodnju za miljon posto! Daklem,tu dolazimo do još jedne nebuloze i tu ja stajem jer stvarno nema smisla ovako puhati u vjetar!


Što se mene tiče! Ja sam voljan testirati pa kakvi god bili rezultati jer je poanta usporedbe imati iste uvjete za dva različita drivera... A ne ovo kako se tu na ovom forumu testira oprema... Ja sam čul od Štefa da je moj bufer bolji... Kaj ti veliš na to? Ma neee...Nemre tvoj bufer biti bolji! Tak mi je Žac rekel! ;)

Dalje stavljam EOD na razgovor... Piknuo sam namjerno ali i kulturno bez vrijeđanja... Htio vidjeti dali se može nešto konkretno napraviti! Odogovor je da se nemože! Povlačim se iz diskusija do daljnjega!

Pozz i EOD!
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

Rasprava o srednjotoncima

Post by kill »

[QUOTE=Giz]Tko od proizvođača vrši provjeru svojih drivera mikroskopom i namata špule u vakuumu? Ono..LOL! :D[/QUOTE]

Ma ima ih,G@ro ce nam sigurno navest kojeg,samo kickove od takvog proizvodjaca neces platit 200 eura nego 2000 eura...
FIAT Tipo 2.0 16v ie
User avatar
Bara
Registered user
Registered user
Posts: 730
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:56 pm
Location: Zagreb

Rasprava o srednjotoncima

Post by Bara »

[QUOTE=VooDoo]ja sam svoj set kupio od vlasnika ili od jednog od vlasnika Dobrog Zvuka koji je te zvučnike kupio od Gorana i imao ih u svom autu unatoč tome šta mu dučan već godinama prodaje Regant - ja mislim da sam ovime sve rekao !!

over and out !![/QUOTE]

Potpisujem
U dobrom zvuku sam više puta sa Igyem i Vedranom komentirao taj mid, čak sam ga mislio kupit, ali su me odgovorili i rekli da je losa kopija ciarea:notworthy:

@VooDoo: ne kužim zašto se toliko uzrujavaš, ti si zadovoljan i bok:bash:
Prvak Hrvatske "EMMA Experienced 3ch" sezona 2007.
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

Rasprava o srednjotoncima

Post by G@RO »

[QUOTE=Giz]............
[/QUOTE]

i ja sam takodjer isto uvijek otvoren za bilo kakva testiranja.zato sam ti i napisao da izmjeris kad ne vjerujes.nisam te nicim uvrijedio.ako si ti to u nekom djelu osjetio, tvoj problem.ne mislim se ja prepirati no nemam se ni namjeru ispricavati jer nisam ni nastupio takvim tonom kako si ti shvatio.
sve sto sam naveo, a ti se tome podrugljivo smijes je istina.vezano za one provjere drivera i nebuloze kako si ih nazvao no dobro.i uopce nije istina vezano za cifre koje si spominjao.nije me to pogodilo.zapravo bas me briga, ono sam napisao je i poruka drugima da ne nasjedaju.ja sam svoje rekao sto sam mislio i to je za mene EOD.tko zeli neka prihvati, tko ne zeli ne mora.
Pozdrav!
G@RO
Post Reply

Return to “EMMA Team Zagreb”