Reply to topic  [ 5 posts ] 
Alfa 147 - planiranje novog setup-a 
Author Message
Registered User
Registered User

Pozdrav svima, da malo oživimo forum i audiofilske šmekere :)

planiram uglavit muziku u 147icu FL 5V ali....

Pod dekicom imam 2 VRx2.250 i još jednog Macron-a 2 kanala, to mi je realno jako puno prostora i mase u autu a pogotovo u bunkeru koji planiram ostaviti max slobodnim...

Kakva su iskustva sa Alpine PDX-v9 pojačalom? Izrazito mi odgovara zbog dimenzija i mase - zagurao bi ispod vozačkog sica - taman ima mjesta da niš ne gnojim u bunkeru, nemam distribucije i ostala čudesa....

4x100 + 1x500W su mu specke a i po birth sheet-u daju i više tako da sumnjam da bude falilo snage...

E sad kako svira i možda neki tips&tricks oko njega bih cijenio

HU je Alpine CDE-178BT - jako sam zadovoljan sa njime, imao sam ga i u prošlom setup-u

Naprijed bi spojio Audison AV K6 sisteme (na prednje kanale pojačala)

Naprijed također Audison AV 3.0 mid (na zadnje kanale pojačala) - radio bi neku "kutiju" od fibera

Sub bi bio MB QUART PWE 252 u kompresiji - radio bi "kutiju" od fibera u kut bunkera

Tko se bavi fiberom - slobodno mi se javi :)

Neka generalna mišljenja o setup-u bi cijenio

Može preporuka komponenti za DIY činčeve? Koristio sam do sad DLS ultimate silver ali su 5 metara a to mi je fakat pre dugo pa bi u samogranju krenuo...

Tue Apr 16, 2019 10:23 am
Profile
Registered User
Registered User

sto se tice opreme je dosta solidna za dobar sistemcic. Ja osobno bih zadrzao Audison pojacala, jer su dobra...ja osobno bih zaboravio na PDX-a. Ljudi pricaju kako je D klasa sada vec super duper, pricaju i da ne trebas tweetere kad upotrebljavas full rangere,....takve izjave ne valjaju pola k... Razlike su jos uvjek u korist AB klase osim potrosnje struje a o tome se kod nekog normalnog sistema nima smisla opteretivat.

Tue Apr 16, 2019 1:26 pm
Profile
Registered User
Registered User

pozzz

zadržao bi i ja najrađe te Audisone, svirali su mi u prošlom autu i to je sviralo stvarno vrhunski

Jasno je da je taj 5 kanalni alpine kvalitetom ispod audisona ali....

ne mogu si priušiti i "pojesti" dobar dio bunkera sa pojačalima, distribucijom, nosačima i ostalim điđama.....

ciljam staviti pojačalo pod sic da je prostor auta max iskoristiv a i opet je ušteda na kilama (audisoni ukupno imaju 24 kg + macron 4 kg a alpine ima 2,7 :) )

naravno, dampirat će se primarno prednja vrata, sekundarno zadnja i kaj ostane od 3,8m2 ide u bunker

zvučnički kablovi su QED silver aniversery Xt

Wed Apr 17, 2019 10:27 am
Profile
Registered User
Registered User

KAd si vec na tome da ides u D-klasu pojacala, mozda za precekirat JL audio.
KAblovinje imam i ja isto za srednje i visoke QED Silver Anni XT. Nedugo nazad sam nabavio jos nekih 9-10m da mogu testirat neke igracke kolje su se skupile.... drugi midi i tweeteri.

Sretno sa gradnjom novog sistemcica, i valjda stavi koju sliku

Wed Apr 17, 2019 11:19 am
Profile
Registered User
Registered User

Slike obavezno, ja uživam gledati tuđe uratke :)

koliko gedam JL audio ima HD900/5 koji konkurira Alpine-u ali ne vidim gdje ga kupiti u HR da imam garanciju lokalno a i po vani vidim da je skuplje nekih ~20% od Alpine-a

dok se slegnu dojmovi i istražim sve, nadam se da krećem u sve skupa i da ću imati što pokazati i poslušati :D

Wed Apr 17, 2019 3:03 pm
Profile
Reply to topic   [ 5 posts ]