Najezda plijesni

Rasprave koje nisu vezane uz natjecanja ili savjete o auto akustici
Post Reply
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Najezda plijesni

Post by mocart »

Pozdrav svima! Možda se netko susreo sa ovakvom pojavom, naime, u garaži (zatvorenoj, ožbukanoj, ofrajkanoj) mi se pojavljuje plijesan po stvarima, dakle ne ona klasična crne boje po ćoškovima zidova, nego sivkasta/bijela i hvata se na stvari. Tipa, sjedalo od motora, ovjes od zvučnika, tapecirung barske stolice i tome slično. Bijelo je i izgleda kao da je neko lagano brašno posipao po dotičnim stvarima.
Garaža je inače temperature kao i vani ali jednom tjedno se zagrije plinskom peći za vikend potrebe.
Tendencija širenja te plijesni (ili šta već je) je uzlazna, dakle sve je više ima odkad sam ju prvi put primjetio prije 2-3 mjeseca.
Prijašnjih godina nisam ništa primjećivao.
Ubacim i sliku koju čim uslikam..
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Re: Najezda plijesni

Post by marko_v »

vlaga ? kod mene se isto primjeti recimo na torbi od laptopa ili tako nekom platnenom materijelu....
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Najezda plijesni

Post by Nick »

Da li je plinska peć ona mobilna ili neka sa dimnjakom?
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Re: Najezda plijesni

Post by denister »

plijesan je inače bakterija, ali bi bilo suludo potrošiti puno antibiotika za to, pa onda uzmi mirišljavu vrekinu pa operi zidove, no to će spriječiti plijesan, ali neće vlagu....
matija boy
Registered User
Registered User
Posts: 629
Joined: Fri Sep 18, 2009 3:22 pm
Location: Rajić, Novska,

Re: Najezda plijesni

Post by matija boy »

evo mi upravo se jebemo sa plijesni po zidovima, ali ista stvar je i sa vlaknima i slicno, sve je kriva vlaga. imas i svakoj trgovini varakina, to je u posudi kao za prat stakla. za na zidove imas anti mufa ili samo mufa. to ubije sve to na neko vrijeme, al opet ce se pojavit dok ne rijesis problem vlage. ako ne boravis preko tjedna onda prozor imat otvoren i to, a kad grijes onda zatvoris. i naravno najvise je problem izolacija prostora, jer ploča hladna plus topla prostorija stvara kondenzat.
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Re: Najezda plijesni

Post by mocart »

Nick wrote:Da li je plinska peć ona mobilna ili neka sa dimnjakom?
Fasadna je plinska peć.

Naviko sam gledat plijesni od vlage po ćoškovima zidova ali ovdje po zidovima uopće nema tih govana.

Samo ovakvi prizori;

Image

Image
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Re: Najezda plijesni

Post by mocart »

matija boy wrote:evo mi upravo se jebemo sa plijesni po zidovima, ali ista stvar je i sa vlaknima i slicno, sve je kriva vlaga. imas i svakoj trgovini varakina, to je u posudi kao za prat stakla. za na zidove imas anti mufa ili samo mufa. to ubije sve to na neko vrijeme, al opet ce se pojavit dok ne rijesis problem vlage. ako ne boravis preko tjedna onda prozor imat otvoren i to, a kad grijes onda zatvoris. i naravno najvise je problem izolacija prostora, jer ploča hladna plus topla prostorija stvara kondenzat.
Uvijek je otvoren prozor na kipu a ni vrata nisu bog zna kako dihtajuća jer su home made.
Jasno mi je da se vlaga kondenzira i da je to rasadnik za plijesni, ali mi nije jasno zašto se proteklih godina nije ništa od toga pojavljivalo iako je način korištenja prostorije isti.

Tom varikinom smijem špricat sic motora, ovjes zvučnika (svila) i tako te vlaknaste materije bez da ih na bilo koji način oštetim?
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Re: Najezda plijesni

Post by marko_v »

uh ovo kod tebe je baš napredno :nemoze:
kako sam ti gore napisao, ja sam imao sličnih problema ali ipak nije bilo toliko kao kod tebe....s tim da sam ja nekad u petom mjesecu imao preko metar vode u kući na prvom spratu ;D
sad već nemam tih problema jer se sve već dosta osušilo, prije se to nikad nije dogadjalo, drugo je ona crna plijesan koja se pojavi recimo u kupatilu na ćoškovima ako se drži stalno zatvoreno.
Post Reply

Return to “Coffehouse”