Nova instalacija, nema zvuka.

Trikovi vezani uz montažu zvučnika, pojačala, izrade kutija, fiberglass...
Post Reply
VandaL.pr!
Newbie
Newbie
Posts: 78
Joined: Fri Sep 14, 2007 12:45 am
Location: zaDAR

Nova instalacija, nema zvuka.

Post by VandaL.pr! »

Nanovo sam presložio kompletnu instalaciju i nemogu nikako dobiti zvuk na prednjim zvučnicima i sub. dok na zadnjim ima zvuka.
Situacija je da sve ide preko 6 kanalnog pojačala, dok HU ima samo 2 preouta dok sam treći preout spoio preko trafa.
Zadnji zvučnici su spojeni na kanal koji ide preko trafa i oni rade dok ostala 2 nesviraju.
HU je DEH-X5600BT

TY!
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Nova instalacija, nema zvuka.

Post by Nick »

Jesi probao ovaj treći preout spojiti na prva 4 kanala, čisto da provjeris da li radi pojačalo na njima ok?
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Re: Nova instalacija, nema zvuka.

Post by terrordrome »

U postavkama moraš SUB.W staviti na ON i namjestiti postavke preout-a da ti budu rear+subwoofer. Pročitaj manual ili ga uzmi sa sobom u auto i bit će ti jasnije. Stavljao sam sličan headunit prijatelju pa znam da su malo zakomplicirali u Pioneer-u sa tim glupostima.
VandaL.pr!
Newbie
Newbie
Posts: 78
Joined: Fri Sep 14, 2007 12:45 am
Location: zaDAR

Re: Nova instalacija, nema zvuka.

Post by VandaL.pr! »

Aha, sad listam PDF manual pa vidim da ima neki "initial menu" koje pristupaš posebnom metodom i od tamo se namješta preout. Budem probao ujutro!
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Re: Nova instalacija, nema zvuka.

Post by terrordrome »

Eto, i umjesto onog prilagodnog trafo-a si mogao uzet obične Y-RCA splitter/kabel i stavit si na preout za zvučnike da izbjegneš relativno nekvalitetan output samog audio pojačala u headunitu. I jeftiniji su ti od ovog trafo hi to low šta imaš;

Image
VandaL.pr!
Newbie
Newbie
Posts: 78
Joined: Fri Sep 14, 2007 12:45 am
Location: zaDAR

Re: Nova instalacija, nema zvuka.

Post by VandaL.pr! »

Par dana prije nego sam pospajao pojačalo i sub glazbu sam slusao samo na zvučnicima preko HU-a i mogu reći da sam zadovoljan kvalitetom zvuka (inače nemam previše iskustva sa, ajmo reći, "SQ". u zadru svi guraju BR tako da samo možeš čuti tutnjanje). Čak sam razmišljao izbaciti ovo 6-kanalno pojačalo i ubaciti samo neki monoblok za sub u kompresiji a zvučnike preko HU.

Još se moram savjetovati preko foruma jer moram i sve zvučnike unaprijediti, al otom potom.
Post Reply

Return to “Instalacija”