koj sub na ovo pojačalo

Sve o niskotoncima *BASS*
Daci
Registered User
Registered User
Posts: 158
Joined: Wed Feb 15, 2006 10:31 am
Location: Zagreb

Re: koj sub na ovo pojačalo

Post by Daci »

damirko wrote:ako ti budeš kupovao sub samo se vodeći po rms-u, pogriješit ćeš...
ne već se vodim po teoriju uloženo/dobiveno i siguran sam da o ovom mac subu sto sam ga stavio ne bi ni razmišljo nikad da je redovna cijena od 1100 kn , al za 550 kn mislim da je čist ok sub jer za 550 kn mogu možda ali možda naći neki polovan bolji sub od njega, a novo je ipak novo i u to sam se uvjerio jer sam prvi sub kupio polovni i crko je vrlo brzo jer ga je lik prije pržio na 3 put većoj snazi nego što je deklariran (to sam sazno poslije)
DarioGTI
Registered User
Registered User
Posts: 140
Joined: Wed Apr 14, 2010 6:38 pm
Location: Osijek
Contact:

Re: koj sub na ovo pojačalo

Post by DarioGTI »

Daci wrote: a novo je ipak novo i u to sam se uvjerio jer sam prvi sub kupio polovni i crko je vrlo brzo jer ga je lik prije pržio na 3 put većoj snazi nego što je deklariran (to sam sazno poslije)
Puno ljudi, pa tako i ja, smo prošli taj trnoviti put. Svaka škola se plaća.
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Re: koj sub na ovo pojačalo

Post by mocart »

Zabluda je kupit duplo jače pojačalo i duplo jači sub a očekivat neki poseban dobitak na outputu a pogotovo duplo jači!
Daci
Registered User
Registered User
Posts: 158
Joined: Wed Feb 15, 2006 10:31 am
Location: Zagreb

Re: koj sub na ovo pojačalo

Post by Daci »

neznam di si ti vidio da netko to očekuje...cilj je da bude jače od dosadašnjeg pojačala i suba koji su 200w rmsa i ujedno to pojačalo iskoristit za tjeranje prednih sistema
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Re: koj sub na ovo pojačalo

Post by mocart »

Ako ne očekuješ glasnije onda i ne treba kupovati jači sub. Ostaviš stari sub i malo smanjiš gain na novom ampu.

Ne treba se previše obazirat na rms-ove i ostale vate jer su to generalno brojke koje ne znače puno. Bitno je da amp ima dovoljno da može ubit sub svojom snagom a ne svojim klipom.

Začudio bi se kako pravilno napravljena kutija i pravilno poštelano pojačalo mogu doprinijeti uber snazi koju može progutat sub bez da rikne...
User avatar
Murkovich
Newbie
Newbie
Posts: 83
Joined: Thu May 31, 2012 3:04 pm
Location: Čakovec

Re: koj sub na ovo pojačalo

Post by Murkovich »

Daci wrote: a novo je ipak novo i u to sam se uvjerio jer sam prvi sub kupio polovni i crko je vrlo brzo jer ga je lik prije pržio na 3 put većoj snazi nego što je deklariran (to sam sazno poslije)
zato se to ne kupuje na "oko" nego se pregleda kakva je zavojnica i koje bole, malo probas pritisnuti dal ne struze zavojnica mozda i na kraju i najvaznije izmjeriti otpore i ako sve štima ne vidim razlog zašto ne uzeti rabljeni woofer,
Daci
Registered User
Registered User
Posts: 158
Joined: Wed Feb 15, 2006 10:31 am
Location: Zagreb

Re: koj sub na ovo pojačalo

Post by Daci »

kak da vidim kakve je boje zavojnica :) btw. kupio sam je magnat rx mono pojačalo
Post Reply

Return to “Subwooferi”