''kvaliteta'' kablova

Područje za 12V-18V instalacije
Post Reply
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by bamboklaat »

kupuj kinesko smeće i onda se žali na krčanje u zvučnicima ili na paljenje protecta na pojačalu i sl. uglavnom sretno dok ti se ne zapali auto  ;)
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by yoke »

Da...po presjeku bi i ja rekao da blize aluminiju nego bakru...

Ne kuzim zasto bi kabel napajanja izazivao zujanje i ukljucivanje protecta ? Ili sl. ?
Last edited by yoke on Mon Apr 08, 2013 11:08 pm, edited 1 time in total.
ziMet
Registered User
Registered User
Posts: 1112
Joined: Sat Dec 12, 2009 6:29 pm
Location: Zagreb

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by ziMet »

obično je vodljivost u qu... pa razlika u naponu bude 3 - 4V naprijed i iza
team Gemišt
12"& 300W 144.2dB
12"& 600W 145,6dB
PB 147.8
trebaš MDF ringove ??? info PM
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by yoke »

Zar toliko ?

Mislim,mogu rastaviti ih raspakirati i  izmjeriti pad napona...ali mi to djeluje previse....to je pad od cca 20-25% ?
ziMet
Registered User
Registered User
Posts: 1112
Joined: Sat Dec 12, 2009 6:29 pm
Location: Zagreb

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by ziMet »

Ja sam mjerio na jednim jel sam mislio da je pojačalo u banani ...
dok je muzika svirala naprijed oko 14V a iza malo preko 11V  :lol:
Last edited by ziMet on Mon Apr 08, 2013 11:35 pm, edited 1 time in total.
team Gemišt
12"& 300W 144.2dB
12"& 600W 145,6dB
PB 147.8
trebaš MDF ringove ??? info PM
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by yoke »

(iskreno...kad sam kupovao mislio sam da je od bakra...nebi mi palo na pamet da su kablovi od neceg drugog...sad kad gledam presjek...malo mi se previse sivi :D)
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by DYNABLASTER »

Alu pobakreni kabel ces prepoznati po tome sto na preseku ima belicast sjaj i lagan je ko perce, to su bulja kablovi jer im je provodnost naspram normalnog bakarnog kabla oko 35% manja, ko ima muda od proizvodjaca napise na kartonu CCA (Copper Clad Aluminium), na ovom tvom cak ne pise nista :lol:

Ja stvarno ne znam ko tu nije normalan, imamo bakar kao rudu i ne vadimo je mi, nego kupujemo neki kineski aluminijum :D
Prevareni smo, pa ovo je pljacka! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Last edited by DYNABLASTER on Tue Apr 09, 2013 1:41 am, edited 1 time in total.
Ćale
Registered User
Registered User
Posts: 356
Joined: Mon Aug 16, 2010 10:34 am
Location: Split
Contact:

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by Ćale »

otiđi do solin građe ili elektro-sume i imaš tamo lipo dobrog kabela za napajanje

ja sam uzimao General cavi ili elka od 35mm2 po cijeni od ~40kn/m

a ovo ako možeš vrati di si kupio
Last edited by Ćale on Tue Apr 09, 2013 12:48 am, edited 1 time in total.
► Play ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ repeat!!!
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by yoke »

Da, ovo vratim danas nazad...
(sve se moze vratiti u roku od 7 dana...ili vise...pa tako i ovi kablovi...;))

Kazem nije mi palo na pamet da cu naletiti na aluminijske kablove ili da se takvo nesto uopce prodaje...kupovao sam srebrne, posrebljene, 99.999bakar ali aluminijske prvi put  ;D
bavim se samogradnjom zadnjih 30godina (pretjerujem..ali skoro)  ;D i jos nisam naletio na njih
izgleda da je caraudio ipak profitabilniji od homeaudija pa guraju sve i svasta  ;D

a vec sam se pripremio na diskusiju o kablovima i koliko oni utjecu ili ne na zvuk

s obzirom da sam ipak kupio lose kablove moram se pokriti usima  ;D

ali i dalje ostajem pri tome da za kablove ne marim bas previse ukoliko su ''napravljeni'' kako treba  ;D
Last edited by yoke on Tue Apr 09, 2013 9:00 am, edited 1 time in total.
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by bamboklaat »

ako se baviš samogradnjom toliko dugo,onda bi trebao "na oko" znat da je taj set za racku,pogotovo jer košta 220kn,a i vide se loši,da ne kažem katastrofalni rca konektori i pleh konektori! Na njima čak nije ni najmanji sloj pozlate nego boja  ;)
I još jedan bitan podatak oxagen free copper 99,999 u komercijalnoj prodaji ne postoji! najčišći je 99,99,a većina na kabelu napiše i treću devetku iako ona u pravilu nije devetka nego neki manji broj,ali je zgodan marketinški trik  ;) pa se lijepo zaokruži na br. 9
Ako ideš na uštedu kupi onaj svijetlo plavi kruti kabel fi oko 1 cm.Malo ga je teže posložiti jer je krući,ali ako imaš volje i vremena odradit će posao kako treba.Malo ga ubaciš u neki snake ili bolji oklop i eto
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by yoke »

bamboklaat wrote: ako se baviš samogradnjom toliko dugo,onda bi trebao "na oko" znat da je taj set za racku,pogotovo jer košta 220kn,a i vide se loši,da ne kažem katastrofalni rca konektori i pleh konektori! Na njima čak nije ni najmanji sloj pozlate nego boja  ;)
I još jedan bitan podatak oxagen free copper 99,999 u komercijalnoj prodaji ne postoji! najčišći je 99,99,a većina na kabelu napiše i treću devetku iako ona u pravilu nije devetka nego neki manji broj,ali je zgodan marketinški trik  ;) pa se lijepo zaokruži na br. 9
Ako ideš na uštedu kupi onaj svijetlo plavi kruti kabel fi oko 1 cm.Malo ga je teže posložiti jer je krući,ali ako imaš volje i vremena odradit će posao kako treba.Malo ga ubaciš u neki snake ili bolji oklop i eto


da, konektori su katastrofalni, pogotovo rca...ali za prvu ruku bi posluzili...
kako sam ipak u samogradnji tako mi nije problem posloziti neki chinch kabel...pa se s tim nisam ni opterecivao...
isao samo za tim da je naponski kabel debel kao prst i da je savitljiv...

hajde kad vec tipkam, da pojasnim moj pristup ''filozofiji'' zvuka u autu ;
s obzirom da imam traktorce, koje tandrce i kad je ugasen, onda stvarno ne vidim smisao u cjepidlacenju oko sitnica...
prvo sto meni auto nije mjesto za ''slusanje'' glazbe
vec je glazba ono sto voznju cini ugodnijom
sigurno necu prilikom voznje gledati ni tragati za 3slikom, smjestajem izvodjaca u prostoru i slicne gluposti o kojima se razglaba kod kucnog audio sustava

s ovim ne zelim nikoga uvijediti, jer vjerujem da ima dosta ljudi kojima je to bitno...
ali meni nije...samo govorim sto mi je cilj

zato samo zelim posloziti solidan sustav
ali ne vrhunski kod kojeg ce se voditi briga o svakom detalju...

ali ipak da se poslozi i radi kako treba

polako bamboklaat...
za mjesec dana cu ja doci na tvoju pricu  ;D

(by the way...najsretniji sam bio dok sam glazbu slusao na starom kazetofonu s 10kila šuma...a ne ovaj preserans gdje sad osluskujem cinele,dal je nesto svilenkasto ili...prostornost i dubinu...te ostale ''audiofilske'' preseranse)
Last edited by yoke on Tue Apr 09, 2013 10:54 am, edited 1 time in total.
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by mocart »

Dakle odgovor na topic o kvaliteti naponskog kabla je jednostavan:

Bakreni je najbolji! :respect:
Last edited by mocart on Tue Apr 09, 2013 10:58 am, edited 1 time in total.
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by bamboklaat »

@ yoke:Potpuno razumijem,uglavnom ako ti je potrebno samo da nešto svira,za tebe bolje  :) ako zbog ičeg onda zbog cijene ;) Uglavnom ako dobro izdampiraš auto umanjit ćeš u kabini zvuk motora i guma,a onda se već javlja crv koji hoće više i više...na kraju stage u autu bude bolji nego na home hi-fi ju :haaa: dobar procesor, ti uvijek u istoj poziciji i onda peglaj  :???:
Last edited by bamboklaat on Tue Apr 09, 2013 11:24 am, edited 1 time in total.
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by yoke »

mocart wrote: Dakle odgovor na topic o kvaliteti naponskog kabla je jednostavan:

Bakreni je najbolji! :respect:
Da, to bi bilo to  :respect:
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Odg: ''kvaliteta'' kablova

Post by yoke »

bamboklaat wrote: @ yoke:Potpuno razumijem,uglavnom ako ti je potrebno samo da nešto svira,za tebe bolje  :) ako zbog ičeg onda zbog cijene ;) Uglavnom ako dobro izdampiraš auto umanjit ćeš u kabini zvuk motora i guma,a onda se već javlja crv koji hoće više i više...na kraju stage u autu bude bolji nego na home hi-fi ju :haaa: dobar procesor, ti uvijek u istoj poziciji i onda peglaj  :???:
Da' s tom razlikom sto mi ocito nije dovoljno samo da nesto svira  ;D
ali eto vjerujem u moc samosugestije pa se uvjeravam da ce slijedeci korak biti i zadnji  ;D

ima jedan osnovni problem, alfu nemos nikad dovoljno izdampirati  ;D
(zekim, super je alfa  ;D , samo nikako da se naviknem na dizel...iako ga vozikam zadnjih 2god...)
Post Reply

Return to “Struja”