vw oem radio pitanje

Sve o headunitima; CD Radio , Tuner , Changer, ...
Post Reply
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

vw oem radio pitanje

Post by damirko »

zanima me da li se može i koliko je skup sport izvući izlaz za pojačalo sa vw oem radiokazetofona (beta,gamma) stariji ili noviji tip svejedno i da li se može i koliko košta da se izvuče i neki aux ili sl priključak za muziku s cd ili mp3ija ili da se spoji neki cd changer no čuo sam da su oem vw cd changeri dosta kvarljiva roba... neznam da li paše koji aftermarket...
neznam koliko je pametno hi low konverter ubaciti ili sl.
Last edited by damirko on Tue Dec 18, 2012 11:46 am, edited 1 time in total.
Vukovar grad heroja
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: vw oem radio pitanje

Post by Nick »

Hi-low uglavnom radi ok.

Speed je nešto izvlačio na rca, pa upitaj.
Acika

Odg: vw oem radio pitanje

Post by Acika »

Ja sam se na Volvo OEM HU-u igrao s time... Nije jako zeznuto... Samo nemaš nikakve kontrole... osim aktivne skretnice, ili onih par riža potenciometara na amp-u...
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Odg: vw oem radio pitanje

Post by damirko »

na to sam i zaboravio, a sve mi se čini da će to biti teško izvedivo a mislio sam da bi bilo onak fora, oem vw gamma, a ono muzika udara ne smiješ pojačat  :D :D a bumo još vidli ako što naleti
Vukovar grad heroja
kikidj
Newbie
Newbie
Posts: 53
Joined: Sun Aug 01, 2010 5:14 pm
Location: Krapinske Toplice

Odg: vw oem radio pitanje

Post by kikidj »

A pojacalo sa High level input?  :huh:
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Odg: vw oem radio pitanje

Post by karlo »

ajde da se pridružim: jel netko pokušavao izvuč digitalni signal s cd transporta. Sanjao sam da imam digitslni signal izvučen sa  cd-a na proc, a običan rca ili hi-lo za korištenje tunera. Ne mislim na neki specijalni oem radio, nego općenito.

Znam npr da za opel rca nije uspio kod nekoga proraditi.
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: vw oem radio pitanje

Post by sonny »

Pricali smo o izvlacenju rca vec na forumu...
Radio sam na Mazdi 6... Tamo je Panasonic u igri...
Sve radi vec duze vrijeme...
Za vauvau sam probao ali nije radilo najbolje sto ne znaci da je nemoguce... Vise u nastavku... Koliko me sjecanje sluzi, takodjer se radilo o Panasonicu...
Kod sebe sam na Sonyu probao i stvar bi radila s osjetljivijim pojacalima... Zato sam ja isao na rjesenje s aktivnom skretnicom... Cuti cemo u neko dogledno vrijeme kako to radi :D

Sto se vauvau tice (a i ostalih), imam gotov projekt i za to... S@ki ima nacrte plocica, samo treba napraviti jedan primjerak i isprobati u praksi... Ja jos i za to jednostavno nemam vremena...

Hi-low konvertere smatram inferiornijim rjesenjem od naknadno izvucenog (pa makar i jednog para) rca konektora neposredno prije izlaznog pojacala/poslije volume controla... Naravno po uvjetom da procesor/volume control moze dati/ima dovoljno naponskog swinga da potjera pojacalo... Za nekoga tko ne mijenja pojacalo cesto, moze se doraditi i pojacanje pretpojacala samog pojacala...

Digitalnu domenu i razne procesore ne spominjem jer nisu tema ove rasprave...

Pa sad, rjesenja ima, samo pitanje je koliko se kome isplati/ima b(v)olje/nesto trece...

Sto ljudi, sto cudi... Dalje znate :D
Last edited by sonny on Tue Dec 18, 2012 9:25 pm, edited 1 time in total.
Image
ziMet
Registered User
Registered User
Posts: 1112
Joined: Sat Dec 12, 2009 6:29 pm
Location: Zagreb

Odg: vw oem radio pitanje

Post by ziMet »

malo OT
nisam "englez" ali možda tu ima nekakav koristan DAC za kombinaciju s tabletom, mobom ili sl ...
http://stores.ebay.com/Audio-electronics-store-honest-shop/DAC-/_i.html?_fsub=1650602017&_sid=986276447&_trksid=p4634.c0.m322
team Gemišt
12"& 300W 144.2dB
12"& 600W 145,6dB
PB 147.8
trebaš MDF ringove ??? info PM
Acika

Odg: vw oem radio pitanje

Post by Acika »

sonny... imam ja nesto znanja i slobodnog vremena... trebao bi probat izradit to :)

opelov headunit moze odradit ovu kombu... i to samo blaupunkt jedinica kolko se sjecam...
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: vw oem radio pitanje

Post by sonny »

Pitaj s@kija da ti napravi plocicu i probaj.
Napravio sam, cini mi se, verziju s dva opampa, sto znaci dva ulaza "ukradena" prije izlaznog pojacala hu-a i 2 izlaza... Treba najprije provjeriti koliki je swing doticnog signala hu-a.. Na plocici je napravljen i virtual ground jer hu-i koji nemaju rca, nemaju ni dvostruko napajanje potrebno za opampove, sto znaci da treba napraviti ili pretvarac napona ili virtual ground... Upravo je to ono sto nikad nisam isprobao u praksi/autu. Plocica je s klasicnim elementima i nije pretjerano velika. U 2 din uredaje ide bez problema, za 1din ce trebati ipak naci malo mjesta...
Image
Acika

Odg: vw oem radio pitanje

Post by Acika »

ma kod 1din ide van...  :respect: nabavit cu si i opel oem hu, pa probat...
Post Reply

Return to “Headuniti”