sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Termini, Pravila, Rezultati...
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10346
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by davor-ri »

nekako sam se osjetio prozvanim na ovaj post (iako nisam nigdje napisao da li mi ta pravila odgovaraju ili ne odgovaraju) pa da odgovorim (ako post nije išao mene ispričavam se, al eto) ..setupovi ostaju isti, samo se ukida jedna klasa i uvode se dodatne odredbe koje se dotiču postavka oko vozila itd a ne toliko samog setupa...Pogodio me ovaj dio oko toga da uvijek isti imaju prigovore... - a koga bi se trebalo pitati ako ne aktivne natjecatelje radi kojih se i održavaje eventi? Na koliko si ti natjecanja bio ove sezone da si podržao organizatore svojim dolaskom i platio kotizaciju na tom istom natjecanju da se organizatoru isplati napraviti još koje natjecanje?  i na koliko natjecanja planiraš ići iduće sezone? (pri tom ne mislim na natjecanja "u tvom selu")
I sad me nemojte krivo shvatiti ali svi nešto tupe oko newbie klasa: kada sam ja osobno počinjao s natjecanjima NIJE BILO nikakvih newbie mini klasa, bio je službeni dBdrag i morao  si se prilagoditi tim pravilima, nisam imao termlab, nisam imao niti hebeni aeroport...i s vremenom sam (ako sam želio biti konkurentan) investirati lovu u skupu opremu i termlab ...ovaj (kao i svaki)sport/hobby nije jeftin, i ne kužim zašto ljudi očekuju sa magusom i pajotom skidati ljude sa opremom od par K eura i onda kada to ne uspiju srati po njihovom uloženom novcu i trudu jer eto "lako nama s takvom opremom" itd....svi bi pehar a nitko ne bi uložio lovu a posebno nitko ne bi uzeo termlab i napravio 10 kutija i testirao i otpalio pritom par pojačala i subova, nego bi svi pehar jer eto, imaju magusa i oni to zaslužuju, a mi ostali eto, samo imamo love....Slažem se da treba privući nove natjecatelje ali mi recite koliko je ljudi nakon što je nastupilo na nekom natjecanju u nekakvoj mini/newbie klasi došlo na iduće natjecanje u neki drugi grad-mjesto ili se ozbiljno počeli baviti SPL-om? Hvala bogu, mislim da na liniji termlaba nitko od nas nije u povlaštenom položaju ili favoriziran od strane sudaca, termlab je jedini pokazatelj stanja stvari  :respect:

Ispričavam se svima koji su se našli prozvanima, ali eto, lako se naživciram  >:(
Last edited by davor-ri on Tue Oct 16, 2012 8:40 pm, edited 1 time in total.
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
ziMet
Registered User
Registered User
Posts: 1112
Joined: Sat Dec 12, 2009 6:29 pm
Location: Zagreb

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by ziMet »

x2
treba puno odricanja i još više testiranja .... 
team Gemišt
12"& 300W 144.2dB
12"& 600W 145,6dB
PB 147.8
trebaš MDF ringove ??? info PM
daraczg
Registered User
Registered User
Posts: 664
Joined: Sun Feb 05, 2012 6:29 pm
Location: Zagreb

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by daraczg »

X3

i ostavi pajota na miru jer ih i tvoj kolega ima  :P
12"& 1kw 147.9
10"x2& 600w 144.7
ported by Joke&ziMet
matija boy
Registered User
Registered User
Posts: 629
Joined: Fri Sep 18, 2009 3:22 pm
Location: Rajić, Novska,

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by matija boy »

to davor-ri
oprosti ak si se osjetio prozvan, i ni u najmanju ruku mi nije bilo potaknuti ovakvu raspravu. naime sad sam ja prozvan pa eto da kazem nesto u svoju obranu.
istina da, poceo sam sa magusom i kutijom koja mi se razljepila dok sam trazio frekvu..
no evo sad mislim malo vise dati si truda u slaganje muzike, mozda cak i uzeti golfa 1 cisto za muziku(ako ne za sljedecu sezonu,onda tamo drugu), ali za sljedecu definitivno mislim na sto vise natjecanja ici ako je moguce,iako sad nemam ni 300 kn kolko mi je potrebno za kutiju i R-ovi mi stoje u sobi...
istina nisam ni bio na puno natjecanja jer je sranje takvo kakvo je, bio sam na 3 natjecanja ove godine, i za neka sam prelazio preko 500 km u jednom smjeru. sad evo imam neku normalnu opremu i pitam za pravila cisto da znam kako slagat auto,dali uopce slagat auto, jer po novim pravilima dolazi jedna klasa meni u ruku, pa da znam dali ciljat tu klasu, ili se pripremat za neku drugu, dali ce se gledati damping auta, tj. slojevi itd.
mozda budem u prilici posuđivat term, pa da znam dali ce se gledat i polozaj suvozacevog prostora ili ne.

klase me kao kolicina i velicina subova jos tolko i ne zanima, jer su kao sto znas i sam ne toliko bitni čimbenici. (nadam se da nisi krivo shvatio moju poantu ove teme.

jos jednom isprike svima prozvanima i oštećenima na bilo koji način..

i ne nema nikakve naknade za oštećene  :P  :P  :P  :P
Image
TIGAR
Registered User
Registered User
Posts: 401
Joined: Tue Apr 07, 2009 6:53 pm
Location: Koprivnica

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by TIGAR »

kolega davor-ri ima pravo treba jako puno novaca i biti u tom diru i stalno isprobavati da se nesto postigne eto iskreno najlakse je doc na forum cekati neki jeftini magus i spl sub i daj boze da neko prodaje kutiju za isti i doc na natjecanje sa stavom ja hocu pehar odma.
svaka cast tu svim deckima koji se bave time spl-om ili sq-om ili opcenito koji vole muziku eto od kad sam dosao na forum neznam sta sve nisam imao od komponenata ali isto tako nisam mogao zadrzat istu radi financijskog stanja nije bila neka skupa ali opet trba jako puno odricanja kao i za sve.

DECKIMA KOJI SE BAVE TIME JEDNO VELIKO  :RESPECT: :RESPECT:

P.S. to MATIJA BOY

eto imanjace ti si krenuo sa magusom i kako kazes kutijom koja se razljepila ali eto vidis da si krenuo na bolje prema nekim rezultatima
bas sam gledao onu tvoju kutiju za slonice kaj si slozil eto pola tu na forumu ni to nije napravila
Last edited by TIGAR on Tue Oct 16, 2012 9:18 pm, edited 1 time in total.
laka mu zemlja
matija boy
Registered User
Registered User
Posts: 629
Joined: Fri Sep 18, 2009 3:22 pm
Location: Rajić, Novska,

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by matija boy »

to TIGAR
znam da je to skup sport, i vjerovatno da i ja imam donekle gotov setup i gdje je posao samo dorađivati za veći score, ali pošto se tek upuštam u ozbiljan posao, kao sto ce i jos neki sigurno, pravila koja ce bit na snazi velike su smjernice kako poceti i gdje.

a to za t-line, ima se jos ideja, al to je moja luda glava xD
Image
TIGAR
Registered User
Registered User
Posts: 401
Joined: Tue Apr 07, 2009 6:53 pm
Location: Koprivnica

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by TIGAR »

pa eto moje jedne fine nesrece uzmem ja tu sub na forumu MAGNAT ADR300
i herman mi smjesti renegade 2000 povoljno
i ja fino to u auto i kutiju napravili mi i slozili pic pic
kad ja dobro ne ustelam ni pojacalo ni nist i sjebem zavojnicu eh veselja
laka mu zemlja
daraczg
Registered User
Registered User
Posts: 664
Joined: Sun Feb 05, 2012 6:29 pm
Location: Zagreb

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by daraczg »

eh kada bi to bilo samo postelati i to je to
a sta kada iz woofera izvlacis maksimum pa kada moras slusat da ti ne zavrsi predugo u clipu i eto ti veselja
nije to samo sjest pojacat smanji i gotovo
12"& 1kw 147.9
10"x2& 600w 144.7
ported by Joke&ziMet
TIGAR
Registered User
Registered User
Posts: 401
Joined: Tue Apr 07, 2009 6:53 pm
Location: Koprivnica

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by TIGAR »

e pa zato sam i napisao par posta iznad nesto
ja prema deckima koji se bave time max :RESPECT:
laka mu zemlja
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by marko_v »

Potpis na davora  :respect:

Recimo ni mene niko nije mazio ni pazio kada sam pocinjao a jedna od stvari koju pravi natjecatelj najprije treba nauciti je da ne moze plakati kad god nije prvi...  ;)
sad ispade da se vise paznje treba posvetiti pocetnicima koji dodju u mini, tu bi bili vjecno ali kad se neko nadje glasniji od njih idu ljuti kuci i odustaju od SPL-a...dok s druge strane prave natjecatelje sve ako je moguce zgurati u jednu klasu  :O
poraz treba shvatiti kao skolu, pocinjem od sebe, krenuo sam od 0 pa dosao do 150+ sa 2kW i 2 x 12" bez terma nego testiraj od natjecanja do natjecanja, nije islo drugacije...pa onda koliko sam samo puta vukao iskusnije za rukav...svi PM-ovi razmjenjeni sa joketom, LB-jem i ostalim...
da li bi dosao do toga da sam razmisljao tradicijonalnom pocetnickom metodom...tesko  :-\
matija boy
Registered User
Registered User
Posts: 629
Joined: Fri Sep 18, 2009 3:22 pm
Location: Rajić, Novska,

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by matija boy »

ova tema ode u sasvim krivom smjeru.. uopce na pocetku nisam pitao dali ce se praviti newbie klasa niti izmisljat topla voda, nego lijepo pitao planove za novu sezonu, zar je toliko tesko ostati na pitanju iz prvog posta, nego uvijek se mora otici u OFF

ajde mod. zakljucaj, dobio se pokoji trazeni odgovor.
Image
Little Table
Registered user
Registered user
Posts: 941
Joined: Wed Mar 12, 2008 1:10 am
Location: Rijeka
Contact:

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by Little Table »

ja isto kad sam počeo nije bili tih mini klasa, dašao sam na event s mc čekićem, pajotom i kutijom iz chipoteke i imao sam 125.3 dB, zapalio se i do kraja godine došaodo 143.x dB. Malo pogledao druge setupe, Mario je onda imao 2x307d2 i Z1 i to je bilo 150+, foby je imao 307d2 i helix 1000.2 i radio je 147.x... tada sam se odlučio za 307d2 :D
Kupio akumulator, provuko kablove, kupio port, napravio kutiju, truda, volje, i rezultat je došao.
PB: 150.3dB (2kW + 2x307d2)
       148.6dB (2kW + 1x307d2)
       146.7dB (500W + 1x307d2)
Državni prvak: SS NW 2012
Joke
Registered User
Registered User
Posts: 2062
Joined: Tue Jan 29, 2008 11:19 am
Location: Zagreb

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by Joke »

Zašto ključat, nek ljudi iznose svoja početnička iskustva :respect:
Image
2XSWR1021+ SPL DYN D8S=152,0db

Prodajem 2 komada SPL DYN SPL-300D1A 600€
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by eRRoXxX »

Neznam zasto ste sad napali svi tu mini klasu...nek ostane...jer gdje god budu se odrzavali natjecanja uvijek ce biti ekipe koja ce imat tak slabija pojacala i predpostavljam rado doci okusiti se na natjecanju. Sad istina je to sve to je davor napisao da bi svi dosli prvi put i odma odnjeli pehar. Ali mogu reci da barem dva frenda nakon posjete samom na natjecanjima odlucila ici takodjer na njih. Jedan je cak bio jednom ili dva puta u mini klasi ( posto nije uspio skupit nista bolje u kratkom vremenu pa je i prodao auto), ali evo kuje neke planove za sljedecu sezonu. Mozda ti natjecatelji iz mini klase koji ce biti primjerice u VG nece putovati u rijeku,varazdin itd ali bit tamo netko tko ce htjet probat. Ali zato se uvijek zna da ce biti natjecatelja u SA,SB,SC i extreme i da su to uvijek isti ljudi skoro. I slazem se da netreba nikakva "milost" ovima koji su tek dosli. Pomoc savjetima i mozda ako uvidite gresku reci, odgovoriti na pitanja neka i slicno. Cast nekima koji se tak ponasaju jer i ja sam ovu sezonu tek krenuo i dozivio to. Barem je moje razmisljanje tak....
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
solo_x
Registered User
Registered User
Posts: 2540
Joined: Fri Feb 22, 2008 7:19 pm
Location: Zagreb

Odg: sezona gotova, kako sljedeće sezone ?

Post by solo_x »

http://www.youtube.com/watch?v=klXmMycVAYU

Ovo je bilo moje prvo natjecanje i nakon toga je sve krenulo...
Komad cijevi... tuning kutije nisam ni znao kaj je to... tad sam otkrio sta znaci cijev u kutiji...
A sada imam doma punu stalazu pehara...
Last edited by solo_x on Wed Oct 17, 2012 8:27 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “dB Drag”