vw passat 35i b3 1.9d

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

Post Reply
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

vw passat 35i b3 1.9d

Post by damirko »

Evo impresioniran raznim installima od strane članova foruma, odlučio sam i ja malo predstavit svoju pilu  :lol:

radi se o passatu 93. godište sa slijedećom opremom: cz, el.retrov. el stakla, servo, šiber... i još podosta sitnica. no sve je to ništa ako nema poštene muzike.... :D :D :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image

sve je to još u fazi rekonstrukcije, kako se vidi sa slika, kablovi za amp su već unutra, ali su bili 8 mm pa sam u procesu nabavek drguih debljih od 20 mm od davora ri... i ovaj put naponski ide po jednom pragu, zvučnički i remote po drugom, a rca ide po sredini pokraj mjenača... zato je i sve još raskupusano u autu.. :lol: :lol:

Image

Image

oprema u autu je sva iz potpisa

Image

za nove kablove ići će i nova masa, šaraf s maticom... sve pobrušeno šmirglom radi boljeg spoja jer me ovi kablovi koji su trenutno u autu zaista naživciraše... stalno neki šumovi  >:( >:( >:(

Image

a rekao sam si da neću više slagati amp i sub u auto... ali tamna strana je prevladala. i vidi se da neslažem ništa extra al samo se nadam nekom clean instalu i sve kablove po gepeku planiram sakriti kad postavim nove deblje..  :respect: :respect:

kao setup slušam samo dva prednja koaksijalca :lol: :lol: 16.5 a one alpine desetke su spojene na radion i ponekad ih samo uključim preko fadera ćisto onak da isprobam nove načine... u planu su komponentni 16.5 zvučnici, tj. kad bude para... 8)

I da, sub dls w310b je u  kutiji u kojoj sam ga i kupio, no malo se educiravši na forumu, bivša kompresijska sad je postala br kutija... port je neki od kućnih hifi oldtimera a složen je u rupu od terminala za plus i minus tako da ako nebude ok, nisam ništa shebao i mogu vratit na star

preferiram sq, no kako sam limitiran i tehničkim znanjem i financijama, tu sam gdje jesam  :respect:


toliko od mene zasada... sad me možte počet grdt, psihički sam spreman... :lol: :lol:
Last edited by damirko on Thu Jul 19, 2012 8:40 pm, edited 1 time in total.
Vukovar grad heroja
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Odg: vw passat 35i b3 1.9d

Post by damirko »

evo kad neće nitko komentirat... da malo pokažem svoj bivši auto, žao mi što sam ga prodao al eto.. možda ga i  novi vlasnik pazi kao što sam ja nekad..

setup je bio slijedeći; dsk 130 u vratima, magnat edition b30 u gepeku, radion panasonic cq-c7305n,amp blaupunkt gta 460 i dietz kablovi 10 mm2... mrežice od elipsi su na zadnjoj tabli samo da pokriju rupe od nekadašnjih pioneerovih 6x9 četvero sistemaca  :D :D koje sam izbacio nakon što sam čuo za ovaj forum.. :RESPECT: :RESPECT:

[img]http://www.easilysharing.com/images/01946803002348610364.jpg[/img]

[img]http://www.easilysharing.com/images/99809116408714039527.jpg[/img]
Vukovar grad heroja
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Odg: vw passat 35i b3 1.9d

Post by damirko »

i da se vratim na passata, izvršio sam operaciju izjednačavanja mase ampa i hu-a (hvala davor ri), kablovi su sada 20 mm2, sklepao sam novu br kutiju koju treba malo još dotjerati ali je zvukovno puno bolja od one prve izvorno kompresijske... sub je okrenut prema unutra jer mi se tako najbolje čuje, barem zasada  ::) ::) ::)

[img]http://www.easilysharing.com/images/94129074722320566584.jpg[/img]

[img]http://www.easilysharing.com/images/71775669957923826656.jpg[/img]

[img]http://www.easilysharing.com/images/91793036138148793555.jpg[/img]
Last edited by damirko on Sun Jul 22, 2012 12:50 pm, edited 1 time in total.
Vukovar grad heroja
kockaboy
Registered User
Registered User
Posts: 616
Joined: Thu Oct 12, 2006 1:43 pm
Location: vukovar
Contact:

Odg: vw passat 35i b3 1.9d

Post by kockaboy »

damirko wrote: jer me ovi kablovi koji su trenutno u autu zaista naživciraše... stalno neki šumovi 
moji?
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Odg: vw passat 35i b3 1.9d

Post by damirko »

da oni tvoji...  no možda nije do njih.... rca sam provlačio suprotnom stranom auta skupa sa remoteom ali kad taj moj auto ima dosta opreme pa na obje strane pragova ima pun kufer žica, možda su one problem... zato sam novi rca vuko po sredini.. :)
Vukovar grad heroja
kockaboy
Registered User
Registered User
Posts: 616
Joined: Thu Oct 12, 2006 1:43 pm
Location: vukovar
Contact:

Odg: vw passat 35i b3 1.9d

Post by kockaboy »

prodo do sad 16 setova i niko nist nije reko, nekom sam poslao jedan pa me za par dana zvao da jos dva posaljem, tu je sa foruma nemogu se imena sjetit, ebg
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10346
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: vw passat 35i b3 1.9d

Post by davor-ri »

ma nije do kablova....ili do mjesta vođenja pa negdje kupi šum ili u ampu/HU
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: vw passat 35i b3 1.9d

Post by Nick »

damirko wrote: da oni tvoji...  no možda nije do njih.... rca sam provlačio suprotnom stranom auta skupa sa remoteom ali kad taj moj auto ima dosta opreme pa na obje strane pragova ima pun kufer žica, možda su one problem... zato sam novi rca vuko po sredini.. :)
Nekad šumi i zuji i kad ga provučeš izvan auta, tako da se ne živciraš puno
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Odg: vw passat 35i b3 1.9d

Post by damirko »

a evo malo sam isprobao muziku po ovoj kiši što pada...
onaj šum između pjesama ono kad prebacivam, je nestao  :)
ali ono zujanje kad dam gas je i dalje prisutno, no samo kad je radio jako stišan, a i tad se dosta mizerno čuje (al ipak se čuje) a kad pojačam radio, zvuk muzike nadvlada nad zujanjem pa je onda sve više manje okej  :respect: :respect:

e a na fiesti sve bilo u jednom pragu i još bez žice za izjednačavanje mase a od šuma ili zujanja ni spomena... pa sad ti vidi  :O :O :O :O
Last edited by damirko on Sun Jul 22, 2012 4:52 pm, edited 1 time in total.
Vukovar grad heroja
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: vw passat 35i b3 1.9d

Post by Nick »

Kod mene isto lagano zuji, gdjegod bili činčevi i napajanje
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Odg: vw passat 35i b3 1.9d

Post by damirko »

a probaću još negdje nabaviti plastične šarafe s kojima ću zašarafit pojačalo na klupu umjesto onih željeznih koji su sada u funkciji (samo gdje nabaviti plastčne šarafe u novskoj?) možda i oni prenose kakvog cirkusa... :D
Vukovar grad heroja
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: vw passat 35i b3 1.9d

Post by Nick »

Onda ti je lakše staviti neke plastične tiple pa šarafe, ako već vjeruješ u pomak
User avatar
IgoRR
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Tue May 29, 2007 12:39 pm
Location: Zagreb

Odg: vw passat 35i b3 1.9d

Post by IgoRR »

promijeni RCA konektore za kvalitetnije i bude nestalo...
Pojačaj!
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: vw passat 35i b3 1.9d

Post by Nick »

Moš mislit, ovi su 3put oklopljeni, nema to toliko s tim veze koliko se priča
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10346
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: vw passat 35i b3 1.9d

Post by davor-ri »

pa neka ih provuče "po zraku" pa će vidjeti da li je do njih...ili neka ih dodatno omota alu folijom ako misli da je do njih :D
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
Post Reply

Return to “Instalacije članova”