Sound system u Audi 80 B4 Avant

Trikovi vezani uz montažu zvučnika, pojačala, izrade kutija, fiberglass...
Locked
BlackT
Registered User
Registered User
Posts: 474
Joined: Fri Dec 17, 2010 8:54 pm
Location: ŠIROKI BRIJEG

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by BlackT »

pa nebi da mu je neka muzika pa da mu treba masa od akumlatora do gepeka. Budimo realni
Te novce što će dati za to kablo bolje uložit u zvučnike ili pojačalo
erroxxx
jesi probao skinut prag? Pogledaj kako ćeš tuda provuć 25 mm kablo?
Da rastaviš komplet auto isto neće ić, ja sam probao izvadit pod iz jednog B4  :haaa: ne kažem da je nemoguće, ali je to Level HARD PRO EXPERT
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by S@ki »

2 Old school : sve su to male tajne velikih majstora zajeba :D dodaš žlicu vegete i sve super.
2 BlackT: "pa nebi da mu je neka muzika pa da mu treba masa..." - Ajd sad molim te sroči to lijepo jer te ja ne shvaćam pol %.

Zaboravih nadodati jednu sitnicu, ako se zvučnički kabeli (ne kablo, kablovi, i ostale izvedenice) vode po boku potrebno je izmjeriti duljinu kabela koji ide na kontra stranu i ostaviti i drugi te duljine.
Također, nećete ćut razliku na 3242156way zvučniku od 100kn ali je u sistemima višeg ranga osjetna.
Karlo je spomenuo jednu stvarčicu koju sam ispustio, ako se kabeli križaju, neka se križaju pod 90stupnjeva. Iako i to ponekad zna raditi probleme a kao riješenje predlažem omatanje aluminijske folije oko mjesta preklapanja, naravno omotano golim vodičem spojenim na masu, slično opletu u koaxijalnim kabelima.

U nekim slučajevima će djelovati da pretjerujem, i kako BlackT kaže: "bezveze".
Priznajem da mnoge stvari rade i drugačije, da su neke možda financijski skuplje itd, i pitanje je sistema i volje vlasnika vozila, no to ne znači da su bedaste, besmislene itd :)
The quieter you become the more you are able to hear
Acika

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by Acika »

Pa logikom neakvom sam zakljucio da zvucnicki pored naponskog nece pit pogođen kao i interkonekt zbog osjetljivosti, slabog signala u ovom drugom..
Znaci ipak raskapanje svega :) jeeej... Taman kad sam mislio da je gotovo :(
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by karlo »

Dobro si zaključio: zv. kabel pored naponskog može prolaziti. Ne brini
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by S@ki »

u pravilu može, jer je napon koji njime prolazi ipak viši od onog na interkonektima pa je manje osjetljiv ;)

a mogao bi ti Acika i PM pogledat s vremena na vrijeme....
The quieter you become the more you are able to hear
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by eRRoXxX »

S@ki wrote: u pravilu može, jer je napon koji njime prolazi ipak viši od onog na interkonektima pa je manje osjetljiv ;)

a mogao bi ti Acika i PM pogledat s vremena na vrijeme....
nist sad nisam na kraju skuzio  :lol:  :lol: koji kablovi smiju biti jedan pokraj drugog a koji izricito ne?
Last edited by eRRoXxX on Thu Jan 12, 2012 6:18 pm, edited 1 time in total.
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
Acika

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by Acika »

Ipak kao znam nesto :) daj sibni molim te pm jos jednom... Imam oko 300komada, a na ovom androidu mi je muka to pretrazivat :P
kablovi od pojacala do zvucnika mogu proc pored naponskog... Al nije preporucljivo... Mora'cu da zavirim pod tepih :)


edit: odgovorio na pm :)
Last edited by Acika on Thu Jan 12, 2012 6:33 pm, edited 1 time in total.
matija boy
Registered User
Registered User
Posts: 629
Joined: Fri Sep 18, 2009 3:22 pm
Location: Rajić, Novska,

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by matija boy »

nije ti nitko odg. pa evo ja cu, interkonekt i naponski sto dalje jedan od drugog. ja imam b4 i uspio sam kroz jedan prag provuc 2x 50mm kablove, tako da tebi nece bit problem provuci. ostale kablove provuces po volji, samo eto kao sto sam napisao interkonekt i naponski razlicitim stranama auta, imas isto akua rupe za naponski, trebao bi imat makar, pa pogledaj i provuces kroz desni prag naponski, a kroz lijevi interkonekt.
Image
BlackT
Registered User
Registered User
Posts: 474
Joined: Fri Dec 17, 2010 8:54 pm
Location: ŠIROKI BRIJEG

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by BlackT »

S@ki wrote: 2 Old school : sve su to male tajne velikih majstora zajeba :D dodaš žlicu vegete i sve super.
2 BlackT: "pa nebi da mu je neka muzika pa da mu treba masa..." - Ajd sad molim te sroči to lijepo jer te ja ne shvaćam pol %.

Zaboravih nadodati jednu sitnicu, ako se zvučnički kabeli (ne kablo, kablovi, i ostale izvedenice) vode po boku potrebno je izmjeriti duljinu kabela koji ide na kontra stranu i ostaviti i drugi te duljine.
Također, nećete ćut razliku na 3242156way zvučniku od 100kn ali je u sistemima višeg ranga osjetna.
Karlo je spomenuo jednu stvarčicu koju sam ispustio, ako se kabeli križaju, neka se križaju pod 90stupnjeva. Iako i to ponekad zna raditi probleme a kao riješenje predlažem omatanje aluminijske folije oko mjesta preklapanja, naravno omotano golim vodičem spojenim na masu, slično opletu u koaxijalnim kabelima.

U nekim slučajevima će djelovati da pretjerujem, i kako BlackT kaže: "bezveze".
Priznajem da mnoge stvari rade i drugačije, da su neke možda financijski skuplje itd, i pitanje je sistema i volje vlasnika vozila, no to ne znači da su bedaste, besmislene itd :)

ja sam još jako zelen u ovome i nemogu tebe učit ili ti proturječit
ali koja je svrha stavljat bolje kočnice na sporo auto? Bolje će kočit to je istina,ali nema potrebe kad i standarnde obavljaju dobro svoj posao
Ti sad tu pričaš o savršenstvu koje kod ovog sistema nije potrebno, i stvari koje manje posla i novca dođu mogu zadovoljit ovaj sistem
Ja imam masu sa šasije i ona tanka žica između činčeva mi služi za remote kablo
Naponsko kablo prolazi pokraj HU pod nekih 45 stupnjeva na udaljenosti 10-15 cm. I uopće nema nikakvih smetnji,zašto da sad raskopavam čitavo auto i uložim još novaca kako bih postigao NIŠTA(ili nešto malo što ću jedva osjetit)
Čovjek je htjeo ubacit destke u tablu,kada mu šesneske prosviraju u panelima to će bit aleluja  :respect:
Opet kažem ti imaš više iskustva ali moje mišljenje da je to nepotrebno
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by S@ki »

2matija:
ti si isto jedan od onih koji imaju problema s čitanjem ?  pa već mu na 2 stranice govorimo kako da povuče kabel..majko mila.. :D
2blackt:
ma sve to stoji, samo vas pokušavam navesti da budete precizni u izražavanju jer bi mogli ljude navesti na krive ideje.
prema tvome se dalo zaključiti da apsolutno nema nikakvog smisla u potezanju mase, a ja sam ti htio dokazati da ima i odmah naglasio da se to u low budget sistemima neće osjetiti, no svejedno ne znači da nije bolje.. ;)
Last edited by S@ki on Thu Jan 12, 2012 9:19 pm, edited 1 time in total.
The quieter you become the more you are able to hear
BlackT
Registered User
Registered User
Posts: 474
Joined: Fri Dec 17, 2010 8:54 pm
Location: ŠIROKI BRIJEG

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by BlackT »

pa to je to  :respect:
Obojica mislimo i pišemo isto, samo se nadam da nismo s tim zbunili ostale članove :D
S tim o preciznosti si potpuno u pravu, još nisam vidio foruma(osim ovoga) da je nešto tako detaljno i precizno opisano, stvarno se lako uči. Od ocijene od 0 do 10 ja bi za ekipu sa foruma dao 11  :RESPECT:
Acika

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by Acika »

I ja dajem ekipi visoku ocjenu, pogotovo sakija cijenim(i njegovu strucnost) koji me je dovukao tu i da... Sad i ja dio welcome to the club ekipe, koji sam od top marki poput Magnat i kuzi te me, da ne nabrajam dosao do Audisona, Infinity-ja, Impulse-a i sl... Kiki, nes sam naucio i dobro se pokazalo u praksi, sto starije pojacalo i sto noviji driver(zvucnik)... Polako ali sigurno, vecina je podlozna kombinacijama i rado ce pomoc novajliji :)
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by eRRoXxX »

Ja nisam dugo na ovom forumu al stvarno saki sve pohvale prvo na zivcima a zatim an strpljenju i to sto svakom clanu oce pomoc... Ali nikako nemogu zanemariti ostale clanove koji si isto odlicni i zele pomoc :)

Sve pohvale ovom forumu, na dosta sam ih registriran, al na nijednom nisam naisao na ovak nest...pomoc od svih clanova
:RESPECT:  :RESPECT:  :res: Forum
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
matija boy
Registered User
Registered User
Posts: 629
Joined: Fri Sep 18, 2009 3:22 pm
Location: Rajić, Novska,

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by matija boy »

to s@ki: znam da mu pisete vec 2 stranice, al evo pogledaj 4-5 replya unazad i lijepo je opet pitao koje nikako ne smije provesti jedan pokraj drugog, i odmah sam mu dodao kojim putem moze dobro i lako provest kablove.. moja isprika ako sam nesto nepotrebno napisao.
Image
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Odg: Sound system u Audi 80 B4 Avant

Post by eRRoXxX »

Evo ovako....htio bi dampirati vrata s onim filterom za napu ( procito u jednom topicu tu  :lol: ) pa me sad zanima koliko debelo? tj koliko slojeva da stavljam? oce bit jedan dosta? i koliko mi otprilike treba toga za oba vrata?
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
Locked

Return to “Instalacija”