Štelanje pasive

Post Reply
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Štelanje pasive

Post by bamboklaat »

astra f dls wrote: gle ak mislis da vam samo gubim vrijeme nije tako...imam ja pare za paju i to....ali cemu ako se moze izvuci od ovoga...otici cu na prvu emmu malo cuti prave  sisteme...ako mi onda srce zaigra...ona cu sve ovo prodat i kupovat hi end komponente i srediti pravi sustav..al za sada kazem vidjet cu sta se moze izvuci od ovoga sta imam!!
ne trebaš ići na emmu,počni odmah kupovati high-end  :D focal utopia kit no7, 6 kanala pojačala za prednje sisteme u aktivi,monoblock za woofer i jedna utopia 33wx sub. 30-tak metara zvučničkog kabela,10-tak metara interkonekta,i na kraju HU+proc.. o dampiranju i napajanju neću ništa posebno pisati. a jedno 5-6k€ minimum  :O
jedno pitanje,po kom sistemu si kupovao opremu,koji je bio cilj? i zašto baš DLS?
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Štelanje pasive

Post by LBaudio »

Prvo se pitaj dali je u CRO uopste EMMA aktivna (nije več 2-3 godine otkad su Duly i društvo to ispustili iz svojeg okrilja)tako da češ morat dofurat se u SLO, A..., drugo je pitanje koliko referenčnih SQ sistema je u CRO....ne takvih sa skupom opremom, nego onih koji stvarno dobro rade...meni na pamet padnu 2-3 - DarioV, Bambičev koji je sada u redesignu, možda Faithlessova škoda ako su uspijeli nešto podesit na sistemu,...
DLS mozda jer se priča da je najbolji za SQ
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
Giovanni
Registered User
Registered User
Posts: 1922
Joined: Sun Dec 10, 2006 8:20 pm
Location: ST

Odg: Štelanje pasive

Post by Giovanni »

Relja  ::), ili se njega smatra Slovencem?
. : I'm down with VW's and flossed out Caddy's on 22's too : .
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: Štelanje pasive

Post by VooDoo »

Giovanni wrote: Relja  ::), ili se njega smatra Slovencem?
Relja je naš, mi ga nedamo ga !!    :respect:

nego Lb  nemoj pričati gluposti - koliko si auti poslušao Hrvatskih 5 !?!?!  ima masa ekipe kaj imaju zvuk u autu da se smrzneš ali se ne natjecu i uopce se ne krecu u krugovima foruma itd.., ima ih masa koji imaju odličan setup i dobro podešen auto ali se iz dobro poznatih razloga ne žele natjecati, i trece i najbitnije mislim da se sq scena u Hrvata opet počela dizati jer malo je zaspala odkako nema EMMA natjecanja više !! 

Zato bi bilo lijepo kad bi večina tu na forumu za koje znam da imaju dobro svirajuče aute samo malo prilagodili instalacije emmi i otišli na natjecanje ( tu posebno aludiram na Rječko-istarsko područje ), mi iz Zagreba čemo skupiti bar 3-4-5 auta, možda i više ako i ostali okuraže napokon, a ne da nas podrkavaju i ismijavaju Slovenci kojih ima 4 puta manje od nas
- za organizaciju EMMA natjecanja necu ništa pričati jer se tu jaaaaaako očito vidi zakaj su oni u Europi a mi smo ostali na balkanu, i kak je to njihova EMMA tako dobro organizirana i to već godinama a kod nas se nemogu skupiti 2 sponzora da naprave sezonu !!
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Odg: Štelanje pasive

Post by Robertino »

bamboklaat wrote:
astra f dls wrote: gle ak mislis da vam samo gubim vrijeme nije tako...imam ja pare za paju i to....ali cemu ako se moze izvuci od ovoga...otici cu na prvu emmu malo cuti prave  sisteme...ako mi onda srce zaigra...ona cu sve ovo prodat i kupovat hi end komponente i srediti pravi sustav..al za sada kazem vidjet cu sta se moze izvuci od ovoga sta imam!!
ne trebaš ići na emmu,počni odmah kupovati high-end  :D focal utopia kit no7, 6 kanala pojačala za prednje sisteme u aktivi,monoblock za woofer i jedna utopia 33wx sub. 30-tak metara zvučničkog kabela,10-tak metara interkonekta,i na kraju HU+proc.. o dampiranju i napajanju neću ništa posebno pisati. a jedno 5-6k€ minimum  :O
jedno pitanje,po kom sistemu si kupovao opremu,koji je bio cilj? i zašto baš DLS?
e bas sam htio sinoc napisat,jedino sto ovom threadu fali je Bamboo da napise covjeku nek kupi Utopiju  :D :D :D :D
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Odg: Štelanje pasive

Post by Robertino »

VooDoo wrote:
Zato bi bilo lijepo kad bi večina tu na forumu za koje znam da imaju dobro svirajuče aute samo malo prilagodili instalacije emmi i otišli na natjecanje ( tu posebno aludiram na Rječko-istarsko područje ), mi iz Zagreba čemo skupiti bar 3-4-5 auta, možda i više ako i ostali okuraže napokon, a ne da nas podrkavaju i ismijavaju Slovenci kojih ima 4 puta manje od nas
- za organizaciju EMMA natjecanja necu ništa pričati jer se tu jaaaaaako očito vidi zakaj su oni u Europi a mi smo ostali na balkanu, i kak je to njihova EMMA tako dobro organizirana i to već godinama a kod nas se nemogu skupiti 2 sponzora da naprave sezonu !!
Sto se tice EMMA-e,govorio mi je jedan covjek da radi na tome da ju uzme pod svoje okrilje u HR za ovu sezonu,kakva je situacija trenutno,ne znam. Ali znam da smo mi (AK Tuning Istra) u zadnje dvije godine ogranizirali 3 SQ natjecanja u sklopu Tuning Istra show-ova,ove godine ce  99% biti dva natjecanja. Na zadnjem natjecanju u SQ se natjecalo ako se ne varam 15 natjecatelja.  :RESPECT: Tako da se moze i bez EMMA-e,mogli bi se lako i "povezati" s drugim krajevima HR,usaglasit neki univerzalni pravilnik,i stvorit neko nacionalno SQ natjecanje sa 5-6 eventova,i nista nam nebi falilo :D
User avatar
astra f dls
Registered User
Registered User
Posts: 137
Joined: Sat Jan 01, 2011 9:59 pm
Location: kutina

Odg: Štelanje pasive

Post by astra f dls »

dls...a sta ja znam zasto sam ga odabrao...bilo je blizu zta kupiti pa ona reko neka sve bude od njega...ewo danas malo stelam tc....i fala bogu da se sada woofer cuje kao da je od naprijed....problem je bio tc...i malo po gainu...i misliim da sam otprilike dosta ok to postelao...gain od visokih mi je na jednu cetvrtini a za kikove skooro na pola..frekvencije su ostale iste....tc proracuni su mi maloo cudno ispali..al puno je bolje..jos malo to odraditi onda bude valjda ok!!
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Štelanje pasive

Post by bamboklaat »

Robertino wrote:
e bas sam htio sinoc napisat,jedino sto ovom threadu fali je Bamboo da napise covjeku nek kupi Utopiju  :D :D :D :D
zar ima bolje  :D
fatal_error
Registered User
Registered User
Posts: 3708
Joined: Thu Oct 05, 2006 3:05 pm
Location: Kaštela
Contact:

Odg: Štelanje pasive

Post by fatal_error »

očito ima ako se minja 27wx ;D
Moram ići kući jesti, stari će mi srati
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Štelanje pasive

Post by bamboklaat »

hahahaaaa... bolji je 33wx  :D
fatal_error
Registered User
Registered User
Posts: 3708
Joined: Thu Oct 05, 2006 3:05 pm
Location: Kaštela
Contact:

Odg: Štelanje pasive

Post by fatal_error »

al ti još imaš 33wx?
Moram ići kući jesti, stari će mi srati
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Štelanje pasive

Post by bamboklaat »

prodao sam ga,i sada sam u fazi eksperimentiranja sa kompresijama,vrlo vjerovatno da ću na kraju ubaciti helix 1006mk2,odličan woofer za 30l kompresiju. kad mi pukne film uzez ću opet neku žešću utopiu(kad izađe neka nova).
User avatar
astra f dls
Registered User
Registered User
Posts: 137
Joined: Sat Jan 01, 2011 9:59 pm
Location: kutina

Odg: Štelanje pasive

Post by astra f dls »

danas bio fent kod mene s cryslerom i ima bose u unutra...zajedno smo preslusavali jedan cd pa kod mene stelali i uspjeli smo dobiti jakooooo dobar zvuk..cak sam pree zadovoljan...jos malo poriktali gaine...rezovi su midova i vosokih na 5kH...najbolje zvuci..i usporedno s bose-om jako malo zaostaje...skoro neprimjetno..dobio sam na poklon jbl gto 938 , DLS 269 , i crunch blackmaxx...Elipse...heh..

e i pitanje..imam doma zvucnike papirnate membrane...stari ali u odlicnom stanju ...woofer je 30 , mid je 13 i visokotonac ..sve to sviralo na lampasu...zvucnici su u kompresiskoj kutiji..impendancija im je 4ohma...vrlo ljepo zvuce...dali bi to moglo raditi na auto pojacaju da ih rastavim i slozim u auto.. samo pitanje nije da to planiram..
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Štelanje pasive

Post by Nick »

Mogu raditi na auto pojačalu, ali čemu to??

Ako zvuči kao Bose i nisi se iskazao
User avatar
astra f dls
Registered User
Registered User
Posts: 137
Joined: Sat Jan 01, 2011 9:59 pm
Location: kutina

Odg: Štelanje pasive

Post by astra f dls »

malo me zanimalo....hmm zakaj se nisam iskazao....prvo sta bi kupio poslje dls-a je bose...
Post Reply

Return to “Sound Quality”