Moj Gejnklon

Post Reply
bego
Registered User
Registered User
Posts: 4360
Joined: Wed Feb 07, 2007 8:38 pm
Location: Zagreb
Contact:

Moj Gejnklon

Post by bego »

Eo gaaaa...nakon dvije godine  :lol: vec mi godinu dana stoji kutija i napajanje gotovo..pokušavao sam napravit par puta, točnije tri puta po šemi iz manuela, po nekoj šemi kaj mi je dao kolega sa audiofila, čak i pločice imao, ali amp je radio ali se grijao užasno, čak ni ovaj hladnjak što imam nije mogao hladit, pa se amp i gasio...toliko je vruć bio da mi je doslo da idem jaja pec  :lol: :lol: a sad kupio fino na ibeju pločice za 100kn, pospajao...i puf radi ko lud...napajanje je od dva panasonica fc 10000uf kondica, mur860 dioda...trafo je 225VA sa 2x25V, ispravljeno na kraju izlazi 35,4V..pod full opterećenjem cca 33V...kak svira? pa iznenađujuće dobro...snage ima taman za westre, fino ih ganja, visoki su mi malo tisi ali zato srednji i bass aaaaa sex  :lol: :lol: nema ni Z od zujanja, što me iznenadilo..valjda sam dobro pospajao zemlje :D

Gainclone

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image


edit: kick :O :O :O kenwood u mirovinu  :lol: :lol:
Last edited by bego on Tue Dec 07, 2010 3:48 pm, edited 1 time in total.
Image
kockaboy
Registered User
Registered User
Posts: 616
Joined: Thu Oct 12, 2006 1:43 pm
Location: vukovar
Contact:

Odg: Moj Gejnklon

Post by kockaboy »

koji je lm/tda u pitanju? prednjica ce bit crna il imas neku bolju ideju? fino uredno izgleda
User avatar
Speedy
Registered User
Registered User
Posts: 203
Joined: Wed Feb 22, 2006 9:47 pm
Location: ZG Špansko

Odg: Moj Gejnklon

Post by Speedy »

Ako ja dobro vidim to je LM3886TF
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: Moj Gejnklon

Post by DYNABLASTER »

dobar gainklonja :lol:
User avatar
Speedy
Registered User
Registered User
Posts: 203
Joined: Wed Feb 22, 2006 9:47 pm
Location: ZG Špansko

Odg: Moj Gejnklon

Post by Speedy »

Sve pohvale Bego, samo mi treba jedan info... daj mi link na prodavaca tog gejklona na ebayu! :)
User avatar
ziki
Registered User
Registered User
Posts: 220
Joined: Tue Jan 29, 2008 12:17 pm
Location: SL. Brod

Odg: Moj Gejnklon

Post by ziki »

Nenormalno je da se onoliko hladilo tako jako grije. Sad će sve biti ok. S ovim se vjerojatno ni ne zagrije...
Nikac
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Thu Jun 18, 2009 2:27 pm
Location: Đakovo/Osijek

Odg: Moj Gejnklon

Post by Nikac »

oho..chincevi iz chipoteke  :respect: :respect: , ija te koristim i mogu rec da su i vise nego dobri nasprem svoje cijene :) , btw nice homemade instal....
Pro audio equipment
lolek
Registered User
Registered User
Posts: 394
Joined: Mon Apr 06, 2009 11:33 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Moj Gejnklon

Post by lolek »

bravo bravo bravo :res:
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: Moj Gejnklon

Post by jiva »

i sada ga nemoj skurit ili tak nešto >:(
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
User avatar
ziki
Registered User
Registered User
Posts: 220
Joined: Tue Jan 29, 2008 12:17 pm
Location: SL. Brod

Odg: Moj Gejnklon

Post by ziki »

Tek sad mogu vidjeti slike (ne daju na poslu :)). Gdje si uzeo trafo i koja lova? Isto pitanje i za zvučničke konektore.
bego
Registered User
Registered User
Posts: 4360
Joined: Wed Feb 07, 2007 8:38 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Moj Gejnklon

Post by bego »

ziki wrote: Tek sad mogu vidjeti slike (ne daju na poslu :)). Gdje si uzeo trafo i koja lova? Isto pitanje i za zvučničke konektore.
trafo sam zel preko alt pro-a, nekih 180kn..zvučnički konektori...to sam kupio na nekoj aukciji u njemačkoj...50 ojra 20parova (ak se dobro sjećam)...fino sam zaradio na njima  :lol: :lol:
kockaboy wrote: koji je lm/tda u pitanju? prednjica ce bit crna il imas neku bolju ideju? fino uredno izgleda
ostaje kakva je...fora mi je taj aluminij look
Speedy wrote: Sve pohvale Bego, samo mi treba jedan info... daj mi link na prodavaca tog gejklona na ebayu! :)
stiglo je odmah drugi tjedan...tj točno nakon tjedan dana..

http://cgi.ebay.com/2-LM3886-TF-Power-Amp-68W-DIY-HI-FI-audio-/250567834343?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a5701bae7
ziki wrote: Nenormalno je da se onoliko hladilo tako jako grije. Sad će sve biti ok. S ovim se vjerojatno ni ne zagrije...
hheh...bude fino topli...kad je na full...možeš držat ruku na njemu :D za razliku od onoga...i na ovom su bila dva cipa koja su se grijala ko mutava, hladnjak se toliko ugrijao da se i nakon sat vremena osjećala toplina na njemu...  :lol: :lol:
Nikac wrote: oho..chincevi iz chipoteke  :respect: :respect: , ija te koristim i mogu rec da su i vise nego dobri nasprem svoje cijene :) , btw nice homemade instal....
činčevi majka...bolji mi ne trebaju...probao svakakve, posuđivao neke skupe al isti kurac  :respect:

nekst projekt je amp za sub ili neki stereo ali sa vise ovih cipica po kanalu :D zvuk mi se sviđa i to jako... ::)
Last edited by bego on Wed Dec 08, 2010 3:56 am, edited 1 time in total.
Image
bego
Registered User
Registered User
Posts: 4360
Joined: Wed Feb 07, 2007 8:38 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Moj Gejnklon

Post by bego »

next week radim mali preamp koji ce ic u ovu kutiju jer mi se neda radit nesto u posebnoj pa ću u ovu stavit, standardna shema za opa2134pa (ista shema kao i za Cmoy amp za sluske)... valjda bu radilo :D

edit: nista od cmoy preampa..nije to to, mjenja se odmah zvuk, na losije naravno  :'(
Last edited by bego on Sat Jan 01, 2011 11:09 pm, edited 1 time in total.
Image
Post Reply

Return to “Samogradnja”