High End za male pare?!

Post Reply
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: High End za male pare?!

Post by DYNABLASTER »

jurki wrote: Naravno forum sluzi za raspravu, svi imaju pravo na svoje mišljenje. :lol:

Ja vjerujem njegovom mišljenju
jurki wrote:
Ja vjerujem njegovom mišljenju jer je jedan od rijetkih koji svoja mišljenja podupire sa mjerenjima.





bez ljutnje ali i to je apsolutna & totalna glupost, kakve veze imaju merenja tj masina sa istancanim ljudskim uhom, sluhom, mozgom itd. ciju percepciju u potpunosti ne moze da imitira masina niti ce ikad moci?! ;D

i kako onda objasniti neobjasnjiv a skolski primer za tako nesto- AlNiCo(Aluminijum-Nikl-Cobalt) magneti ili Fieldcoil? sviraju bolje od feritnih, neodymskih itd magneta, a masinama niti razumom ne moze da se objasni niti dokumentuje? niti iko ima objasnjenje zasto i kako moze taj materijal da daje bolji zvuk? Jasno se izrazila gazdarica Voxativa po tom pitanju, a rekla je lepo: "ne umem da objasnim" :lol:
Nisam konto da jedna zena moze da pravi vako nadrkane zvucnike :D :lol:
http://www.voxativ.com/

tako da pusti te sto vise mere nego slusaju, ili pak mere al nemaju sluha, uvek ce biti takih oprecnih misljenja tipa vernik - ateista,
ateista ima potrebu da dokazuje kako Bog ne postoji, ali vernik nema potrebu ista da dokazuje

Ko ima usi da cuje, neka cuje ;D
Last edited by DYNABLASTER on Tue May 24, 2011 6:52 am, edited 1 time in total.
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: High End za male pare?!

Post by DYNABLASTER »

a Scan Speak 10F mid(a moze da prodje i kao sirokopojasni!), isto moze da se deklarise kao high end za male pare, tj bestbuy :)
https://www.madisound.com/store/product_info.php?products_id=8690
ima ga valjda i u 4 i 8Ohma izvedbi
Last edited by DYNABLASTER on Tue May 24, 2011 6:52 am, edited 1 time in total.
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: High End za male pare?!

Post by jurki »

I crkva je prozivala znastvenike luđacima te ih ubijala. Gdje bi ovaj svijet bio da su svi vjernici.

Ispravna reprodukcija zvuka je reprodukcija koja se ne razlikuje od izvorne svirke(*snimke), dakle linearan odaziv
u cijelom sprektru, odnosno odaziv bez linearnih i ne linearnih izoblicenja. Postoje pouzdani mjerni instrumenti
koji služe za mjerenje linearnog i ne linearnog odaziva.

Ako netko preferira svoj ukus, ajmo uzet za primjer lampaška pojacala koja distorziraju zvuk i stisavaju visoke
tonove, to je vlasnikov ukus a ne poželjna reprodukcija zvuka.

To je kao da dođeš na lajv svirku i idealnom prostoru i kažeš bendu, koji užas, pa vaše snimke se bolje cuju na
mom audio sistemu.  :lol:

Poštovani kolega bambo, dođite profesionalnom toncu i recite mu da je kreten zato što koristi mjerni instrument kod
ozvučivanja određenog prostora a ne svoje uho, pa mi javite njegovu reakciju.
Last edited by jurki on Tue May 24, 2011 5:25 pm, edited 1 time in total.
"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Odg: High End za male pare?!

Post by Darac »

Mjerenja pokazuju samo jedan dio priče. Stari modeli Egglestone works zvučnika su imali ne baš dobre mjerne rezultate ali su bili možda najbolje zvučeči zvučnici.
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: High End za male pare?!

Post by DYNABLASTER »

jurki wrote: I crkva je prozivala znastvenike luđacima te ih ubijala. Gdje bi ovaj svijet bio da su svi vjernici.
nisam ja pricao o crkvi niti o kvazi-verujucima, nego o istinskim vernicima, tako da ne brkaj babe i zhabe molim te, isto vazi i za zvuk, i ovaj topic nema potrebe da urnisemo tim offtopicom sad, nemam nista protiv lepe rasprave, al onda da otvorimo novi topic :D
Last edited by DYNABLASTER on Tue May 24, 2011 5:57 pm, edited 1 time in total.
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: High End za male pare?!

Post by jurki »

"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: High End za male pare?!

Post by DYNABLASTER »

ja kazem da otvoris novu temu, a ti teras i dalje isto?!
ako ovako slusas i zvucnike kao sagovornika sto slusas, onda nije ni cudo sto verujes samo merenjima i oslanjas se na misljenje tamo nekih "strucnjaka" i njihove "ushi"...

moderatori molim da se podeli tema ako je moguce


PS: stavio si klip sa ovim sto ne ume ni da prica normalno, pa kako ocekujes da moze i da cuje :lol: neka hvala sat vremena da ih slusam kako frfljaju ne prija mojim usima, dosta mi bilo i minut, hvala lepo :D
Last edited by DYNABLASTER on Tue May 24, 2011 7:13 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Odg: High End za male pare?!

Post by Darac »

Nastavite u revijalnom tonu...
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Odg: High End za male pare?!

Post by karlo »

rekao je sreten da ce poslusati fr u autu. koliko sam shvatio nitko ih nije poslusao u autu.  dajte da cujemo, pa da sudimo.  ajmo neko kolektivno rostiljanje, slusanje, alkoholiziranje u poz. smislu itd. koliko forum egzistira red bi bio to napravit. vec je bilo prijedloga. zivjeli!
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: High End za male pare?!

Post by LBaudio »

Kolega je imao TB "Aliante like" 3" sirokopojasne u svom car-audio sistemu pored SW i midbass drivera. Sonicno je bio dosta zanimljiv karakter sounda sa puno detajla ali za moj okus je falilo body-ja (kao i kod 90% svih sistema) i nesto malo na visokotonskom podrucju - kad je stavio Supertweeter se je situacija poboljsala.

sve u svemu - dosta dobar sound za male pare, ali svakako nije nesto tipa The Best
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: High End za male pare?!

Post by DYNABLASTER »

onda to nije bio taj aliante TB ili nesto nije stimalo ako je falilo nesto u visokom tonu :D a supertweeter staviti na to je meni apsolutno nezamislivo i trazenje hleba preko pogace, cakstavise urnises koncept tackastog izvora i te magije, i da se zvuk poboljsao ne mogu da poverujem, mogao je samo da se pokvari- ako mislimo na muzicku sliku ( a ne samo na detalje koje moze da reprodukuje neki tweeter tipa utopia ili RAAL ili ta ti ja znam ) a supertweeter njima ne treba, cak naprotiv- neko bi ih i zauzdao u supervisokom podrucju, vidi grafikon
http://oaudio.de/Loudspeaker-chassis/Tang-Band/Wide-range-units/Tang-Band-W3-1797::672.html

The Best jeste za te pare i za mnogo vece. Po meni nema konkurenciju ( bar ne u toj velicini jerbo ima i 4" flat TB :lol: ).

Naravno da u nekim aspektima ne moze da se poredi sa ultraskupim sistemima, ali ti aspekti su relativna stvar i kad ne slusas muziku kriticki- mislim to vise nije slusanje muzike nego razmisljanje, onda se ti nedostaci gube, ako na primer imam referentan sistem za milijun evra koji zvuci dosadno- dzaba sve

treba svako sam da cuje svojim usima, eto imate par misljenja sad (ako LB nije nesto pobrkao jer moj dojam je sasvim suprotan?!)


LB cudi me kako nisi odusevljen tj primetio taj trip sto prave, stvarno mi nije jasno, to kad cujes zaboravljas sve nedostatke merene cak i referentnim kriterijumom, ili nesto nije stimalo, ili jednostavno nemamo iste ushi...



Sve u svemu moja preporuka ako imate te pare ne mislite ni na sta drugo, ko ne bude zadovoljan rado cu mu ih otkupiti :lol:
Last edited by DYNABLASTER on Wed May 25, 2011 9:39 am, edited 1 time in total.
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: High End za male pare?!

Post by bamboklaat »

jurki wrote: I crkva je prozivala znastvenike luđacima te ih ubijala. Gdje bi ovaj svijet bio da su svi vjernici.


Ako netko preferira svoj ukus, ajmo uzet za primjer lampaška pojacala koja distorziraju zvuk i stisavaju visoke
tonove, to je vlasnikov ukus a ne poželjna reprodukcija zvuka.

To je kao da dođeš na lajv svirku i idealnom prostoru i kažeš bendu, koji užas, pa vaše snimke se bolje cuju na
mom audio sistemu.  :lol:

Poštovani kolega bambo, dođite profesionalnom toncu i recite mu da je kreten zato što koristi mjerni instrument kod
ozvučivanja određenog prostora a ne svoje uho, pa mi javite njegovu reakciju.
Cijenjeni kolega,ovo u vezi crkve i znanstvenika i nije baš crno -bijelo  ;) neke znanstvenike je definitivno trebalo maknuti(ne mislim ubiti),naravno ako smo iskreni i nismo licemjerni da se želimo svidjeti svima!!!
Ovo sa toncem znam vrlo dobro jer sam radio fixne razglase za velike prostore po 15kw i bez mjernih instrumenata u tom slučaju ništa od posla(Kuki iz Sunflower-a)
lampe ko lampe,ako su dobro naštimane,nema tog tranzistora koji će pružiti uhu veće zadovoljstvo toplog i mekanog zvuka
i na kraju o bendu, ima puno bendova koji u lajv svirci zvuče jezivo,ne mislim da su oni krivi,možda su tonci krivi...
i moj konačan odgovor je jebeš instrumente kad je hi fi u pitanju(fine tuning)
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: High End za male pare?!

Post by LBaudio »

Dyna TB-ji su isti model o kojima i ti pričaš. istina je da sam naviknut na sound sa vrlo detajlnim i kvalitetnim TW (u mom kučnom sistemu i u car audiu) i sa "spimpanim" pojačalima, i meni osobno i kolegima je bilo "premalo" outputa od 10k pa na gore - dodat tweet je napravio dosta veliku razliku...ti dojmovi su steknuti kod vrlo kriticnog slusanja sistema sa referentnim CD materijalom (reference recordings, Sheffield Lab, Telarc,...)

Da se razumijemo - ti driverčiči imaju svoj čar jer nema skretnice u dijelu gdje je človeško uho najsenzibilnije, i sa vrlo visokim i dosta strmim odreznim frekvencijama je soničnih problema zbog narušene faze i sl. sranja mnogo manje nego kod klasičnih sistema za rezom 2,5-5kHz.

Prošli tjedan smo slušali i ALPAR 05 drivere (spiderless) koji imaju PUNO više outputa na visokih od TB samo sistem još nije bio podešen kao što bi mogao biti....tu su visoki tonovi "ubijali"

Baš sada usporedujemo i TB W4 1320 i Hybrid Audio L4...tu je visokotonski output u prid TB...vise o tome kad zavrsimo testiranje
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
sreten
Registered User
Registered User
Posts: 277
Joined: Mon Jun 07, 2010 2:08 pm
Location: Beograd

Odg: High End za male pare?!

Post by sreten »

Danas sam testirao tangbande u kolima i nisam primetio neko specijalno poboljsanje u zvuku, bina jeste pomerena na gore jer su svirali od 600hz, ali izgleda da pioneer PRS tweeeteri u kombinaciji za phoenix gold rsd midbassima odradjuju posao jednako dobro, bar mom uhu.  Ali to je prvi utisak za sada, detaljno testiranje narednih dana, kada budem imao kvalitetije kablove za tangbande, kao i odgovarajuce kutije posto su danas bili u improvizovanim kutijama od cca 0.3 litre. Blago sam razocaran zvukom u kolima jer u sobi zvuce totalno drugacije, savrseno za bilo koju vrstu muzike, dok u kolima ne, a to je verovatno posledica loseg polozaja i neodgovarajucih kutija koje mi nisu omogucavale da ih usmerim kako sam hteo.
Image
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: High End za male pare?!

Post by DYNABLASTER »

LBaudio wrote: Dyna TB-ji su isti model o kojima i ti pričaš. istina je da sam naviknut na sound sa vrlo detajlnim i kvalitetnim TW (u mom kučnom sistemu i u car audiu) i sa "spimpanim" pojačalima, i meni osobno i kolegima je bilo "premalo" outputa od 10k pa na gore - dodat tweet je napravio dosta veliku razliku...ti dojmovi su steknuti kod vrlo kriticnog slusanja sistema sa referentnim CD materijalom (reference recordings, Sheffield Lab, Telarc,...)

Da se razumijemo - ti driverčiči imaju svoj čar jer nema skretnice u dijelu gdje je človeško uho najsenzibilnije, i sa vrlo visokim i dosta strmim odreznim frekvencijama je soničnih problema zbog narušene faze i sl. sranja mnogo manje nego kod klasičnih sistema za rezom 2,5-5kHz.

Prošli tjedan smo slušali i ALPAR 05 drivere (spiderless) koji imaju PUNO više outputa na visokih od TB samo sistem još nije bio podešen kao što bi mogao biti....tu su visoki tonovi "ubijali"

Baš sada usporedujemo i TB W4 1320 i Hybrid Audio L4...tu je visokotonski output u prid TB...vise o tome kad zavrsimo testiranje
nemam pojma sta se desava :D :lol:

alpair 5 jesu manji i skroz drugi drajver, ali alpair 6 koje sam slusao imaju najmanje visokog tona od svih sirokopojasnih sto sam do sad probao, prosto su njonjavi! :lol:


Sretene ma ti si obrno fazu :lol:
Last edited by DYNABLASTER on Wed May 25, 2011 9:19 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Sound Quality”