High End za male pare?!

Post Reply
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Odg: High End za male pare?!

Post by Robertino »

i meni se svidja kad vidim kako ljudi bacaju silne pare u maglu zvanu hi-end kablovi,a da tu lovu uloze u bolje zvucnike/amp,dobili bi kudikamo bolji rezultat. Ali to je  vec druga tema,ali morao sam..:D
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: High End za male pare?!

Post by bamboklaat »

To s kablovima ne stoji,ne slažem se s tobom niti malo  ;)
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Odg: High End za male pare?!

Post by marko_v »

dajte ja sam SPL-ovac...kablove mjerim u 100-tinama kvadarata...  ;)
al upravu si da je dosta opreme prilicno neiskoristeno...uopsteno...ne samo kod SQ vec i za SPL...ljudi utuku veliku lovu u komponente i onda to lose sloze...
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: High End za male pare?!

Post by bamboklaat »

ovo sa kablovima se odnosi na interkonekcijske i zvučničke kablove... o napajanju postoje pravila i to je to,bar sam tako shvatio  :???:
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: High End za male pare?!

Post by jurki »

Prostor je vecina zvuka.
Pojacalo ne utjece na zvuk.

hvala na citanju
"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
fatal_error
Registered User
Registered User
Posts: 3708
Joined: Thu Oct 05, 2006 3:05 pm
Location: Kaštela
Contact:

Odg: High End za male pare?!

Post by fatal_error »

hvala tebi
Moram ići kući jesti, stari će mi srati
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: High End za male pare?!

Post by jurki »

Hvala tebi.

Samo prenosim mišljenje covijeka koji profesionalno izrađuje audio sisteme 50 godina,
valjda on nešto zna.
Kog zanima više neka slobodno kline na link u potpisu.

@dyn-a, kakvi su u odnosu na TB 871?
Last edited by jurki on Mon May 23, 2011 9:52 pm, edited 1 time in total.
"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

Odg: High End za male pare?!

Post by S@ki »

svaka komponenta unosi nešto kolorifikacije u cjelokupan zvuk, samo kod mnogih to čuješ a rijetke, odnosno bolje reć skupe, su one kod kojih to ne čuješ..
oko kabela su se lomila mnoga koplja i lijepo vam molim da to ne radite i ovdje, uništilo je jedan forum, nemora i dalje :D
The quieter you become the more you are able to hear
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: High End za male pare?!

Post by Nick »

jurki wrote:

Samo prenosim mišljenje covijeka koji profesionalno izrađuje audio sisteme 50 godina,
valjda on nešto zna.

I ovaj se isto dugo bavi svojim poslom.
Pa nije valjda on lud

http://www.24sata.hr/svijet/prorokova-zena-suprug-je-u-soku-jer-nije-bio-smak-svijeta-221777
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: High End za male pare?!

Post by bamboklaat »

jurki wrote: Hvala tebi.

Samo prenosim mišljenje covijeka koji profesionalno izrađuje audio sisteme 50 godina,
valjda on nešto zna.
Kog zanima više neka slobodno kline na link u potpisu.

@dyn-a, kakvi su u odnosu na TB 871?
to što se gospodin bavi izradom hi-fi sistema 50 g. ne znači da je sveznalica,možda je samo duže vremena u krivu?
to s@ki: ako forum ode u k**** zbog takvih tema,onda i nije neki  :???:
i na kraju moj stav kao potpunog amatera entuzijaste,a vezano za kvalitet audio sistema je da je sistem dobar onoliko koliko je dobra najlošija karika u lancu...
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

Odg: High End za male pare?!

Post by S@ki »

ma ok, samo sam spomenuo..

no vidi sad jedan stav.. čime promatraš signal u nečemu ? osciloskopom..
ako je kabel od sonde osciloskopa dovoljno dobar da pomoću njega možeš promatrati signal, pa na neki način ocjeniti i njegovu kvalitetu i sl, nije li ti onda dovoljno napraviti interkonekt od kabela od sonde i bok ?

kako god bilo, osobno sam mišljenja da je kabel od 201o01201021 kn totalna glupost, no podržavam diy varijante raznoraznog tipa u svrhu eksperimentiranja istim :)..no to je druga tema
The quieter you become the more you are able to hear
User avatar
jurki
Registered user
Registered user
Posts: 983
Joined: Sun Oct 21, 2007 2:28 pm
Location: Zaprešić

Odg: High End za male pare?!

Post by jurki »

Naravno forum sluzi za raspravu, svi imaju pravo na svoje mišljenje. :lol:

Ja vjerujem njegovom mišljenju jer je jedan od rijetkih koji svoja mišljenja podupire sa mjerenjima.

Po mojem mišljenju je bolje uložit višak novaca u smještaj zvučnika i/ili tretiranje prostora, nego u skuplje
pojacalo, kablove i sl.
"I think vintage audio is a waste of money and can't even match the sound of todays midfi"
www.zaphaudio.com
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: High End za male pare?!

Post by bamboklaat »

to je tema za pravu raspravu uz adekvatne demonstracije  ;) također dijelim tvoje mišljenje o davanju ogromnih količina novaca za neznatne pomake u zvuku. isto tako uvjerio sam se da je većina diy projekata,kad su kablovi u pitanju,subjektivno dobra stvar samo onom tko je autor....uglavnom postoji neka razumna cifra koju vrijedi dati za dobre žice jer razlika ima  ;)
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: High End za male pare?!

Post by bamboklaat »

jurki wrote: Naravno forum sluzi za raspravu, svi imaju pravo na svoje mišljenje. :lol:

Ja vjerujem njegovom mišljenju jer je jedan od rijetkih koji svoja mišljenja podupire sa mjerenjima.

Po mojem mišljenju je bolje uložit višak novaca u smještaj zvučnika i/ili tretiranje prostora, nego u skuplje
pojacalo, kablove i sl.
cijenim vaše mišljenje kolega,ali ja ne vjerujem mjernim instrumentima,više vjerujem uhu  ;) ipak,siguran sam da se slažete sa mnom,neće mjeraći instrument slušati glazbu nego moje uho!!!!
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: High End za male pare?!

Post by DYNABLASTER »

jurki wrote: Hvala tebi.

Samo prenosim mišljenje covijeka koji profesionalno izrađuje audio sisteme 50 godina,
valjda on nešto zna.
Kog zanima više neka slobodno kline na link u potpisu.

@dyn-a, kakvi su u odnosu na TB 871?
prvo da ti kazem da pojacalo itekako utice na zvuk, mozda ima ljudi koji ne mogu da cuju razliku- sto je stvarno mala verovatnoca, ali eto i to je moguce, kao sto neki ljudi ne umeju da raspoznaju nijanse ili cak cele boje! :lol:
bas sam se neki dan uverio iako nisam isao sa predumisljajem, otkacio sam oldschool Rotel i prikacio neki Pioneer AA Class pojacalo i razlika znaci ne da je nijansa nego totalno drugacije sviraju, Rotel vise fokusiran, bina dalje ispred mene, a Pioneer malko razliveniji fokus, a pevanje vise in your face i opipljivije, intimnije, i vise mi se svidja kako Pioneer svira- iako mozda nije "tacnije" :D

a ti TB 871 sto sam ti rekao da ne kupujes, nema smisla da uopste jednu rec potrosim na poredjenje, moje misljenje o tim 871 znas vec, sluso sam ih dan dva i nisam mogo vise i odma prodo, a evo ti ovde detaljnije
http://www.diyaudio.com/forums/full-range/188117-what-fr-250-pair-driver-works-best-bookshelf-sized-speaker-2.html#post2557199



trenutno slusam 4" bambus- dobri su
Image
al opet veze nemaju sa mini aliantekima, ne znam uopste dal nesto moze da se poredi snjima, skoro da sam 100% siguran da im nijedan 3" ne moze primirisati sto se tice onih svojstava sto sam naveo, a to je trip koji prave! sve u svemu jedinstveni drajvercici :)

ako neko konta da ozvucava kafitje preporuka!, em imaju mrezicu,em shiroko zrache, em to onda bude najbolje zvuceci kafitj- navuku se ljudi :lol:
Last edited by DYNABLASTER on Tue May 24, 2011 5:43 am, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Sound Quality”