7.1 vs 5.1

Post Reply
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

7.1 vs 5.1

Post by jiva »

pitanje isplativosti? tko ima doma Ht sa 7.1 postavkom? Da li to funkcionira na samo BR filmovima ili i na dvd filmovima?
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
User avatar
Alien
Registered User
Registered User
Posts: 1606
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:41 pm
Location: Rijeka

Odg: 7.1 vs 5.1

Post by Alien »

Kad je vec ova tema pokrenuta, mene zanima ima li smisla nadogradjivati postojeci AV receiver za Dolby TrueHD/DTS HD a da se ne dira trenutni 5.1 zvucnicki sustav sa ciljem reprodukcije materijala snimljenih u Dolby TrueHD/DTS HD?

Htio bi zamijeniti moj AV receiver za novi, ali nemam mjesta za dodatna dva zvucnika :(
Last edited by Alien on Wed Sep 22, 2010 8:13 pm, edited 1 time in total.
The more money you put in your system, the bigger smile you'll have on your face...
Zeljko_M
Registered User
Registered User
Posts: 2725
Joined: Thu Sep 21, 2006 2:43 pm
Location: Rijeka

Odg: 7.1 vs 5.1

Post by Zeljko_M »

Mislim da je od ta dva najbolje izabrati STEREO.

i'm just sayin
Last edited by Zeljko_M on Thu Sep 23, 2010 12:35 am, edited 1 time in total.
Heroji nisu umrli, to je samo zabluda,
oni zive vjecno u gradu palih andjela!
User avatar
ScorpionX
Registered User
Registered User
Posts: 259
Joined: Fri Apr 17, 2009 4:35 pm
Location: Istra

Odg: 7.1 vs 5.1

Post by ScorpionX »

Imas i DVD naslova sa 7.1 zvukom, to postoji još od doba DVD ali ih ima malo jer općenito ti se vrti 5.1. Imaš i 7.2, 9.1, 9.2 sustave pa čak mislim da sam čitao i 12.1 itd. gomilanje i gomilanje zvučnika koje moraš dobro pozicionirat pa i sam moraš biti u centru svega toga jer ako ne se gubi efekt a većina znamo da ima postavljen kauč do samog zida pa i 5.1 gubi svoju čar. Ako imaš mjesta i možeš ih dobro pozicionirat i više vrtiš BR filmove onda su pod obavezno. Ako vrtiš DVD-e rijetki su koji vrte Dolby digital Plus ili Extrim tj. 6.1 ili 7.1.

Dolby True HD / DTS HD ako se misli zadržat 5.1 sustav će doprinijet u kvaliteti samog zvuka ali uvijek će ostat 5.1 pa bi za bolju iskoristivost trebalo dodat još barem 2 zvučnika što i nije neka velika investicija.
High Noise Area!!
polo9n3
Registered User
Registered User
Posts: 521
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:21 pm
Location: samobor

Odg: 7.1 vs 5.1

Post by polo9n3 »

e i moj 5,1 je završio na tavanu jer svi zano od kud nas večina gleda filmove  :lol:

ma da mi se vrti u glavi neka ideja sa knaufom pa da se to nekako zamaskira.......
www.oluk.hr - laminati i ukrasni stiropor :)
User avatar
ScorpionX
Registered User
Registered User
Posts: 259
Joined: Fri Apr 17, 2009 4:35 pm
Location: Istra

Odg: 7.1 vs 5.1

Post by ScorpionX »

Heh vrte se Divx pa je dovoljan i stereo al eto kod mene se npr. vrte BR ripovi od 1.2 - 2 giga sa 5.1 zvukom. Bojla slika i bolji zvuk nego kod Divx-a, malo treba više sacekat da se pojavi za download al nema žurbe. Onima koji žure pa skidaju i kino ripove propuste bar 50% uživancije u filmu.
High Noise Area!!
User avatar
Alien
Registered User
Registered User
Posts: 1606
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:41 pm
Location: Rijeka

Odg: 7.1 vs 5.1

Post by Alien »

ScorpionX wrote: Dolby True HD / DTS HD ako se misli zadržat 5.1 sustav će doprinijet u kvaliteti samog zvuka ali uvijek će ostat 5.1 pa bi za bolju iskoristivost trebalo dodat još barem 2 zvučnika što i nije neka velika investicija.
Najmanji problem je kupiti jos dva satelita za surround. No obzirom da mi dnevni boravak ne dozvoljava pravilan raspored surround zvučnika u 7.1 sustavu, jedino sto mi ostaje je 5.1

Image

A da stavljam surround back zvučnike, odmah do surround zvucnika na isti zid, mislim da mi takvo nešto nema smisla. Mogucnost postavljanja surround zvučnika bočno od pozicije slušanja (kao na slici) nije izvedivo.
ScorpionX wrote: Heh vrte se Divx pa je dovoljan i stereo al eto kod mene se npr. vrte BR ripovi od 1.2 - 2 giga sa 5.1 zvukom. Bojla slika i bolji zvuk nego kod Divx-a, malo treba više sacekat da se pojavi za download al nema žurbe. Onima koji žure pa skidaju i kino ripove propuste bar 50% uživancije u filmu.
Ja vrtim 720p materijale obzriom da mi je 1080p ipak malo too much.
Last edited by Alien on Thu Sep 23, 2010 1:34 pm, edited 1 time in total.
The more money you put in your system, the bigger smile you'll have on your face...
User avatar
ScorpionX
Registered User
Registered User
Posts: 259
Joined: Fri Apr 17, 2009 4:35 pm
Location: Istra

Odg: 7.1 vs 5.1

Post by ScorpionX »

Tu ima malo o sustavima ali nema se tu šta puno pričat:

http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.smartbuyspeakers.com/files/1807620/uploaded/5.1_diagram.jpg&imgrefurl=http://www.smartbuyspeakers.com/speakersetup&usg=__eMtKWUMgPYjLLbOKMYNCJMEjRG8=&h=420&w=420&sz=19&hl=hr&start=1&zoom=1&um=1&itbs=1&tbnid=qGlwsbCOZOENtM:&tbnh=125&tbnw=125&prev=/images%3Fq%3D5.1%2Bsurround%26um%3D1%26hl%3Dhr%26sa%3DX%26rls%3Dcom.microsoft:hr%26tbs%3Disch:1

Problem ja kao i uvijek prostor. 5.1 će ti kroz Dolby True HD i DTS HD dat bolji zvuk, kao i uvijek sve ovisi koliko su zvučnici sposobni ali ako nemaš prosto za dodatne zvučnike nema smisla gomilat jedan uz drugi jer nećeš imat efekta. Eventualno ako nekako zguraš još jedan centralni za 6.1 sistem.

U globalu vrtim i ja 720p sa 5.1 soundom i to bude fenomenalno, sa dvix-ima više nemam posla.
High Noise Area!!
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: 7.1 vs 5.1

Post by jiva »

imam doma sony-ev 6.1 reciver i još nisam nabasao na film koji podržava takav format, 7.1 su za sada barem rijetki koliko sam ih dizao i čemu onda gurati toliko zvučnika za 7.1, em smetaju, em žena pizdi
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
Old School Fool
Registered User
Registered User
Posts: 2770
Joined: Tue Sep 05, 2006 2:32 pm
Location: Čazma - Zagreb
Contact:

Odg: 7.1 vs 5.1

Post by Old School Fool »

jiva wrote: em smetaju, em žena pizdi
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :respect: :respect:
User avatar
Alien
Registered User
Registered User
Posts: 1606
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:41 pm
Location: Rijeka

Odg: 7.1 vs 5.1

Post by Alien »

jiva wrote: em smetaju, em žena pizdi
Sve mi je jasno :) :) :)
The more money you put in your system, the bigger smile you'll have on your face...
kico
Newbie
Newbie
Posts: 45
Joined: Tue Nov 18, 2008 4:21 pm
Location: split

Odg: 7.1 vs 5.1

Post by kico »

Alien wrote:
ScorpionX wrote: Dolby True HD / DTS HD ako se misli zadržat 5.1 sustav će doprinijet u kvaliteti samog zvuka ali uvijek će ostat 5.1 pa bi za bolju iskoristivost trebalo dodat još barem 2 zvučnika što i nije neka velika investicija.
Najmanji problem je kupiti jos dva satelita za surround. No obzirom da mi dnevni boravak ne dozvoljava pravilan raspored surround zvučnika u 7.1 sustavu, jedino sto mi ostaje je 5.1

Image

A da stavljam surround back zvučnike, odmah do surround zvucnika na isti zid, mislim da mi takvo nešto nema smisla. Mogucnost postavljanja surround zvučnika bočno od pozicije slušanja (kao na slici) nije izvedivo.
ScorpionX wrote: Heh vrte se Divx pa je dovoljan i stereo al eto kod mene se npr. vrte BR ripovi od 1.2 - 2 giga sa 5.1 zvukom. Bojla slika i bolji zvuk nego kod Divx-a, malo treba više sacekat da se pojavi za download al nema žurbe. Onima koji žure pa skidaju i kino ripove propuste bar 50% uživancije u filmu.
Ja vrtim 720p materijale obzriom da mi je 1080p ipak malo too much.
[/quot
ako bi dodao još dva satelita za 7.1 postavku ,a nemogu ih pozicionirati iza glave,razmišljao sam da napravim nosač na plafon te ih stavim nakošeno prema glavi ali odozgo.dali bi to funkcioniralo?
Post Reply

Return to “Home theater”