Ford Focus II by Acey

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Odg: Ford Focus II by Acey

Post by acey »

IgoRR wrote: Kako ti sviraju Focal-i? Jesi slušao možda i 165A1?
Iskreno u svom autu nisam čuo nijedne druge tako da ti i ne mogu usporediti. Ali ovako sve u svemu ja sam zadovoljan, nemam primjedbi.

A1ce sam slušao ali opet u tuđim autima većinom na HU spojene tako da opet nezahvalno je tu išta komparirati (doduše ovi moji su veća klasa jelte a još su i vrata solidno tretirana).
Image
IcyTexx
Registered User
Registered User
Posts: 331
Joined: Fri Jan 20, 2012 1:02 am
Location: Zagreb

Odg: Ford Focus II by Acey

Post by IcyTexx »

U usporedbi sa ostalima, jel ti Focali imaju manje basa?
Mindzor
Registered User
Registered User
Posts: 170
Joined: Sun Oct 23, 2011 4:29 pm
Location: Rijeka

Odg: Ford Focus II by Acey

Post by Mindzor »

the_bebe wrote:
Šta misliš tvoj auto??? :lol: :lol: :lol:
Da Zoky hahahahaha :D :D :lol: :lol:
Last edited by Mindzor on Wed May 30, 2012 5:02 pm, edited 1 time in total.
Sada me vidiš, sada me nevidiš. Što sam ja?
User avatar
IgoRR
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Tue May 29, 2007 12:39 pm
Location: Zagreb

Odg: Ford Focus II by Acey

Post by IgoRR »

acey wrote:
IgoRR wrote: Kako ti sviraju Focal-i? Jesi slušao možda i 165A1?
Iskreno u svom autu nisam čuo nijedne druge tako da ti i ne mogu usporediti. Ali ovako sve u svemu ja sam zadovoljan, nemam primjedbi.

A1ce sam slušao ali opet u tuđim autima većinom na HU spojene tako da opet nezahvalno je tu išta komparirati (doduše ovi moji su veća klasa jelte a još su i vrata solidno tretirana).
hvala :)

visoki me ponajviše interesiraju kako se ponašaju?
Pojačaj!
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Ford Focus II by Acey

Post by Nick »

Kako su to pleh-tw, tako i sviraju
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Odg: Ford Focus II by Acey

Post by acey »

IgoRR wrote: visoki me ponajviše interesiraju kako se ponašaju?
Opet ponavljam; kako mi je to prvi (ujedno i jedini) sistem u ovom autu teško da ti mogu usporediti s nečime. Ovo šta sam ovako slušao po tuđim autima naravno da su u pitanju bili puuuno skuplji sistemi na punoj boljoj amplifikaciji tako da ni po tom pitanje ne mogu povlačiti neke paralele. Ukratko; nisam od onih što svaki mjesec nešto kemijaju, kupuju novo pa da imam iskustva te prvenstveno uho davati takve ocjene.

Ima dana možemo se naći te na licu mjesta si poslušaš te ocijeniš. Ali otprilike te kužim što želiš pitati jer isto tako sam se i ja prije kupnje načitao o tom famoznom metalnom zvuku (piskutavnom da para uši) ali eto, naravno da u nekoj mjeri isto i čujem, nisam ipak ostao razočaran u globalu. Na skretnicama mi je TW ostao na nuli kao i prvog dana kad je ugrađeno.
Image
User avatar
IgoRR
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Tue May 29, 2007 12:39 pm
Location: Zagreb

Odg: Ford Focus II by Acey

Post by IgoRR »

acey wrote:
IgoRR wrote: visoki me ponajviše interesiraju kako se ponašaju?
Opet ponavljam; kako mi je to prvi (ujedno i jedini) sistem u ovom autu teško da ti mogu usporediti s nečime. Ovo šta sam ovako slušao po tuđim autima naravno da su u pitanju bili puuuno skuplji sistemi na punoj boljoj amplifikaciji tako da ni po tom pitanje ne mogu povlačiti neke paralele. Ukratko; nisam od onih što svaki mjesec nešto kemijaju, kupuju novo pa da imam iskustva te prvenstveno uho davati takve ocjene.

Ima dana možemo se naći te na licu mjesta si poslušaš te ocijeniš. Ali otprilike te kužim što želiš pitati jer isto tako sam se i ja prije kupnje načitao o tom famoznom metalnom zvuku (piskutavnom da para uši) ali eto, naravno da u nekoj mjeri isto i čujem, nisam ipak ostao razočaran u globalu. Na skretnicama mi je TW ostao na nuli kao i prvog dana kad je ugrađeno.
hvala na odgovoru, ako budemo u prilici budemo se i našli pa poslušamo :)
Pojačaj!
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Odg: Ford Focus II by Acey

Post by Silvach »

Ako želiš glasnoće i da se bolje čuje napravi kompresiju 40l i mici taj sonofil van jer tom subu to ne pase. Spalit ces ga zbog sonofila a i bas je traljav da je to strahota.
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Odg: Ford Focus II by Acey

Post by acey »

Kako to misliš; pa u manualu je navedeno da u svaki tip kutije je potrebno natrpati sonofila? Možda sam ga ja previše stavio  :haaa:
Image
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Odg: Ford Focus II by Acey

Post by Silvach »

Taj sub ne radi sa sonofilom nikako. Drugo je kaj piše, a drugo je u praksi. Piše da je rejtan na 400rms-a a ja ga imo najnormalnije na 1800rms-a
Nikac
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Thu Jun 18, 2009 2:27 pm
Location: Đakovo/Osijek

Odg: Ford Focus II by Acey

Post by Nikac »

Koja je zapravo uloga sonofila? Ja s njim imam jako loša iskustva..skoro ni jedan sub mi do sada nije dobro radio s njime.uvijek ga vadim
Pro audio equipment
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Ford Focus II by Acey

Post by Nick »

srč pomaže
Schultz wrote: AaaaaAaAaaa uuuuuuuuuuu

Vec smo govorili sto puta ali ajmo opet.....

Sonofil je marketinshko ime materijala za dampiranje kutija.
Kako samo ime govori radi se o dampiranju tj prigushivanju.

Ne prigushuju se nikakvi stojni, tranzijentni i ini valovi nego se prigushuje zvuk koji proizvede membrana zvuchnika u protufazi sa isijanim (korisnim) zvuchnim pritiskom koji membrana zvuchnika napravi u svojoj periodi.

Jednostavno, ako se nebi prigusili, ti valovi djeluju u protufazi i ponistavaju zvuk koji ide van....

E sad. Izmedju ostalih najcheshci tipovi kutija su bas-reflex i kompresija.

Pri izradi kompesijske kutije, ista se ispuni u cijelosti rastresitim (ne kompaktnim) damping materijalom kakav je sonofil, dok kod BR-a koristi se taj isti isijani zvuk koji se putem otvora odredjene rezonantne frekvencije sinhronizira sa isijanim valom zvuchnika te dovodi do povecanog odziva kombinacije kutija - zvuchnik iz chega se mogu vrlo jednostavno ustanoviti dvije stvari. Prvo: BR ima vecu korisnost od kompresije ukoliko je ispravno projektirana i naravno vrlo manju korisnost ukoliko je neispravno projektirana (upravo zbog toga je puno lakshe konstruirati kompersiju) i drugo: BR kutija u sredini mora biti prazna kako damping materijal nebi usporavao vrtlozhenja koja se stvaraju u kutiji te stranice BR moraju biti dampirane tanjim a kompraktnijim materijalom.

Shto se tiche SQ slushanije, dileme nema. Damping uvijek i svakako - DA!


Ukoliko netko kazhe da mu SQ kutija bolje svira prazna taj ili nije probao sa dampingom ili je gluh pa neka se mani chorava posla i neka sadi bostan i patlidzan....

I sa ovim zadnjim se definitivno slažem  :respect:
Last edited by Nick on Thu May 31, 2012 3:56 pm, edited 1 time in total.
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Odg: Ford Focus II by Acey

Post by acey »

Samo da provjerim; htio bih spojiti OEM daljinske komande za radio na pioneera P88rs2 i samo da potvrdim da li je to sve što mi treba ili sam nešto previdio?

http://www.ebay.com/itm/350534004757

Image

Auto je btw 07' a tamo piše da je adapter * Ford Focus : 2005 onwards (with Ignition wire)

I kaže još Ford Steering Wheel Interface with 5000C / 6000CD / 6006CD, Visteon 40 Pin Fakra Connector head units compatible with the following Vehicles. Moj je u originalu došao baš s tim 6000CD Visteonom.

Dakle po svemu sudeći to bi trebalo biti to i ne mogu time fulati jel' tako? Slobodno predložite još kakav link u svrhu manje cijene jer ja nigdje drugdje ništa ne pronalazim  :respect:
Image
Post Reply

Return to “Instalacije članova”