pomoc oko aktivne razglasne kutije

Pitanja, preporuke, pokude, odgovori u vezi istih...
Post Reply
edo haker
Registered User
Registered User
Posts: 658
Joined: Sun Apr 19, 2009 11:38 am
Location: Zagreb, Bronx :-)

pomoc oko aktivne razglasne kutije

Post by edo haker »

posto u zadnje vrijeme non-stop neka slavlja oko mene odlucio sam nabavit neku razglasnu kutiju , e sad posto sam vidio da ima znaci najbolje bi bilo da se ukljuci input preko chicheva koji su spojeni na laptop ili komp a kutija da ima na sebi vec ugradjeno pojacalo i da ju samo ukljucim u struju, di to nac, ? kakve su cijene....
Bass = Heroin!!!!
edo haker
Registered User
Registered User
Posts: 658
Joined: Sun Apr 19, 2009 11:38 am
Location: Zagreb, Bronx :-)

Odg: pomoc oko aktivne razglasne kutije

Post by edo haker »

pa sta se treba gledat kod toga....bilo bi to za do 70-tak kvadrata prostoriju....
Bass = Heroin!!!!
Nikac
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Thu Jun 18, 2009 2:27 pm
Location: Đakovo/Osijek

Odg: pomoc oko aktivne razglasne kutije

Post by Nikac »

Pro audio equipment
Vido
Registered User
Registered User
Posts: 181
Joined: Tue Aug 28, 2007 6:52 pm
Location: Pula/Zagreb, Hrvatska

Odg: pomoc oko aktivne razglasne kutije

Post by Vido »

A sve ovisi koliko mu glasno treba, kolika kvaliteta i veličina.

Meni su ovi moji doma dovoljni da pošteno protresem svoj stan (makar ne radim to zbog susjeda), a nisu razglas i imaju sve skupa 150W bez suba (+120W sub). E sad, onog disco filinga nema i kad smo bili na fešti par ljudi lako nadglasa zvučnike (bio je otvoren prostor doduše) tako da nije to to ali opet nije loše.
Moja web stranica: http://vidosprojects.freei.me/
DIY zvučnici i sl. :)
mile098
Registered User
Registered User
Posts: 5295
Joined: Thu Oct 26, 2006 8:03 pm
Location: konavle

Odg: pomoc oko aktivne razglasne kutije

Post by mile098 »

savjetujem provox.hr..ne radim tamo nego sam kod njih naručio već dosta opreme (između ostalog i 2 razglasne kutije ) i imaju dobru robu(naročito na akciji ca cash) i odličan odnos s kupcima...ako kupuješ bzvz neću reći da ti je vejedno ali skoro pa...izostavio si najvažniju informaciju kod kupnje bilo kakve audio opreme...Koliko love si spreman izdvojit?? za neke pristojne aktivne kutije ispod 4-6 tisuća kuna ne moraš računat(nove, polovno uvijek naleti neka super ponuda)
TIGAR
Registered User
Registered User
Posts: 401
Joined: Tue Apr 07, 2009 6:53 pm
Location: Koprivnica

Odg: pomoc oko aktivne razglasne kutije

Post by TIGAR »

Pa to sam ga i ja pitao koliko je spreman izdvojiti ali mislim da je najispaltivije i omjer dobivenog ulozenog pojacalo i dva zvunika za razglas pa peri
za neke home partye


ima u chipoteki jeftinih razglasnih sisteme 
ali opet ona stara koliko para toliko muzike u ovome slucaju kvalitete
laka mu zemlja
mile098
Registered User
Registered User
Posts: 5295
Joined: Thu Oct 26, 2006 8:03 pm
Location: konavle

Odg: pomoc oko aktivne razglasne kutije

Post by mile098 »

kolega je kod njih na akciji za 6 k kuna uzeo 2x behringerove 15'' aktivne...imho odličan buy

kod mene je kombinacija 2x wharfdale pro lx-15 + mackie m1400 ali to je već malo skuplja priča...jest zvuk dobar ali je pegla potezat amp i 2 drvene kutije po 35 kg

@OP - koliko para misliš ulupat? najbitnija stavka, inače je sve ovo glupo naklapanje...
Nikac
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Thu Jun 18, 2009 2:27 pm
Location: Đakovo/Osijek

Odg: pomoc oko aktivne razglasne kutije

Post by Nikac »

ako se zelis rjesiti problema do kraja zivota sto se tice partija ..uzmi ovo http://www.blacklisted_site.hr/razglasi/razglas-disko-kafic-ili-lokal-oglas-1355207 

i mile..poznato mi je ovo sa tezinom..moj bin sa kutijom 50 kila....:S
Last edited by Nikac on Sun Jun 20, 2010 7:54 pm, edited 1 time in total.
Pro audio equipment
Zeljko_M
Registered User
Registered User
Posts: 2725
Joined: Thu Sep 21, 2006 2:43 pm
Location: Rijeka

Odg: pomoc oko aktivne razglasne kutije

Post by Zeljko_M »

Mislim da bolje od ovoga ne mozes platit novcem
http://paudio.hr/proizvod.asp?FKID=74&ID=6&KAT=6
Heroji nisu umrli, to je samo zabluda,
oni zive vjecno u gradu palih andjela!
edo haker
Registered User
Registered User
Posts: 658
Joined: Sun Apr 19, 2009 11:38 am
Location: Zagreb, Bronx :-)

Odg: pomoc oko aktivne razglasne kutije

Post by edo haker »

ma kazem najbolje bi bilo da se da za sto manje novca uzet, za pocetak pa cemo vidit za dalje....ono do 1000kn...nekog polovnjaka...nebi se razbacivao s watima jel nisam upucen koliko je zapravo glasno pravih 300 wata (a cuo sam da je do boli) tako da....najbolje sto manje kablova i sto manje komplikacija...jer kad se svi ponapijaju...bitno je da pjeva niej bitno kak ....mislim da je to poznato.. :D ;D

kvaliteta odsviranog, hmm pa nece se slusat neka klasika il neznam nes tipa toga...hrpa pjesama je lose kvalitete tak da je ponekad besmisleno imat dobar zvucnik....
Bass = Heroin!!!!
User avatar
Sale_RKH
Registered User
Registered User
Posts: 294
Joined: Tue May 15, 2007 8:44 pm
Location: Zg - Jarun

Odg: pomoc oko aktivne razglasne kutije

Post by Sale_RKH »

Gledaj po oglasima aktivne monitore. One razglasne. iako se za 1000kn nećeš puno razveseliti, ali možda naletiš na nešto staro i izubijano za tu lovu. Dakle aktivni razglasni monitori, 300tinjakW će biti sasvim dovoljno. Valjda ćeš naći 2 komada za stereo...
edo haker
Registered User
Registered User
Posts: 658
Joined: Sun Apr 19, 2009 11:38 am
Location: Zagreb, Bronx :-)

Odg: pomoc oko aktivne razglasne kutije

Post by edo haker »

gle treba da ima kicka...i dosta je i 1 za pocetak....nebi neke kojima treba amp jer ga nemam :-D a to je jos jedan izdatak...
Bass = Heroin!!!!
Greba-ST
Registered User
Registered User
Posts: 1050
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:45 pm
Location: SPLIT

Odg: pomoc oko aktivne razglasne kutije

Post by Greba-ST »

RCF - definitivno marka No_1.  :respect: sve živo imaju, od razglasa, sw, monitora, pribora,...

http://www.rcf.it/en_US/homepage
Alfa Romeo Mito 1.3 JTDm
TIGAR
Registered User
Registered User
Posts: 401
Joined: Tue Apr 07, 2009 6:53 pm
Location: Koprivnica

Odg: pomoc oko aktivne razglasne kutije

Post by TIGAR »

2:GREBA
edo haker wrote: ma kazem najbolje bi bilo da se da za sto manje novca uzet, za pocetak pa cemo vidit za dalje....ono do 1000kn...nekog polovnjaka...nebi se razbacivao s watima jel nisam upucen koliko je zapravo glasno pravih 300 wata (a cuo sam da je do boli) tako da....najbolje sto manje kablova i sto manje komplikacija...jer kad se svi ponapijaju...bitno je da pjeva niej bitno kak ....mislim da je to poznato.. :D ;D

kvaliteta odsviranog, hmm pa nece se slusat neka klasika il neznam nes tipa toga...hrpa pjesama je lose kvalitete tak da je ponekad besmisleno imat dobar zvucnik....


da ali neznam di bu dva RCF aktivna kupil za te pare
laka mu zemlja
Post Reply

Return to “HIFI komponente”