dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Termini, Pravila, Rezultati...
Post Reply
simic
Registered User
Registered User
Posts: 1936
Joined: Fri Apr 21, 2006 12:41 pm
Location: Zagreb, Mala Mlaka
Contact:

dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by simic »

evo sto sam nasao na jednom forumu:
na njemačkom:


Quote:
Hallo **,

wir haben nun das Regelwerk für die nächsten 2 Jahre fertiggestellt und wollen uns noch einmal bei allen Aktiven für die konstruktiven Vorschläge bedanken.
Als Grundlage für das RW steht der Urgedanke für das dB Cup, dass wir eine Ergänzung zum dB Drag bieten und den Einsteigern eine Plattform bieten ohne ialschlacht dabei sein zu können und die Werte nicht gleich über 150 dB hinausschiessen.

Es wird nicht jedem gefallen können, doch denken wir dass die Mehrheit sehr zufrieden sein wird. Die besonderen Änderungen im Kurzen:

Monster: entfällt als offizeille Klasse. Sollte sich erweisen, dass in 2010 sehr viele Monster wie ursprünglich geplant erscheinen, können wir diese Klasse wieder mit aufnehmen. Unser Ziel war es damals mit der Monster eine Klasse für die Show zu haben, wo wir die Zuschauer zum Staunen bringen. Leider haben die Monster sehr stark abgenommen und ich vermisse auch die konstruktiven und ideenreichen Bauten.

Front: Die Front steht auf der Bewährungsprobe in 2010. Sollte sich hier in 2010 nicht deutlich zeigen, dass mehr Teilnehmer an den Start kommen, wird diese Klasse für 2011 ebenfalls gestrichen. Es ist zwar schade, aber jede Klasse hat ihren Sinn und wenn der nicht erfüllt wird ist sie zuviel.

Rookie: Un neue Rookie Klasse ist auschließlich für Neueinsteiger, die noch nicht in einer Saison vorher gestartet waren, kein Profi sind, oder auch nicht durch einen Profi supportet werden. In der zweiten Saison muss dieser Rookie dann aufsteigen in eine normale Klasse. Die Rookie wird nicht am Finale oder zur WM angeboten, Weltrekorde sind nicht registriert.
Es dürfen nur Gehäuse verbaut werden, die im freien Handel erhältlich sind, oder selbstgebaute Gehäuse mit Auflagen in Gehäusegröße usw.
In dieser Klasse schließen wir Veränderungen nicht aus.

Beginner - Super Pro: Bei der Beginner haben wir die limitierten Sicherungswerte gestrichen, da wir generell Leistungsmessungen durchführen werden. Die Kabelabsicherungen bleiben pflicht, da haben wir bezüglich Kupferschienen aus Sicherheitsgründen noch etwas erweitert.
Die Wattlimitierungen und Wooferbegrenzungen in der Beginner und Climber haben wir verändert, da die Klassen in der Vergangenheit teilweise leer oder überfüllt waren. Bei den Einbauregeln wurde nichts verändert.
Bei den Pro und Super Pro Klassen haben wir wegen Teilnehmermangel jeweils 1 Klasse gestrichen.

Lizenzveranstaltungen: Diese wird es nicht mehr so geben, wie es bisher war. Wir bieten im Januar Jurorenschulungen an, die jeder besuchen muss, wenn er als Judge oder Veranstalter tätig sein will. Diese Schulung wird 30,-€ - 50,-€ kosten und dauert einen ganzen Tag. Es geht auch darum, wie bediene ich ein Term Lab, wie kreiere ich einen DAT File usw., welche Voraussetzungen müssen für die Durchführung einer Lizenzveranstaltung erfüllt werden auch das RW wird erläutert.

Un Moderatoren werden in Kürze im Regelwerk-Bereich alle Foren eingerichtet haben und euch für Fragen zur Verfügung stehen. Dieser Thrad bleibt geschlossen.

Im Forum gibt es das neue Regelwerk zum Downloaden.

Wir wünschen allen viel Erfolg und viel Spaß in der neuen Saison, bis bald euer

dB Cup Team  

Google prijevod s njemačkog na engleski:


Quote:
Hello **,

We have now finalized the regulations for the next 2 years and want to thank everybody for all assets for the constructive suggestions.
As a basis for the RW of the original thought for the dB Cup is that we are a supplement to the dB Drag and offer newcomers a platform for companies without a battle of ial and thereby be able to overshoot the values are not equal to more than 150 dB.

It will not have pleased everyone, but we think that the majority will be very satisfied. The specific changes in the short ones:

Monster: Deleted as offizeille class. Should it turn out that in 2010 a lot of monsters appear as originally planned, we can get in this class again. Our goal was to have time with the Monster in a class of the show, where we bring the audience to marvel. Unfortunately, the monsters have taken very strong and I miss the constructive and imaginative constructions.

Front: The front is on the test in 2010. Should not show here in 2010 highlights that more participants come to the start, this class for 2011 will also be deleted. Although it is a shame, but each class has its meaning, and if that is not met, it is too much.

Rookie: Our new rookie class is exclusively for new entrants who had not started in a season before, are not a professional, or may not supportet by a professional. In the second season of the rookie must then rise to a normal class. The rookie is not offered at or on the World Cup finals, world records are not registered.
Only housing can be installed, which are available in the free trade, or home-built housing conditions in housing size, etc.
In this class we do not include changes made.

Beginner - Super Pro: For beginners, we have deleted the limited collateral values, we will carry out general performance measurements. The cables remain hedging obligation because we have concerns about expanding copper rails for safety reasons or something.
The watt limitations and Wooferbegrenzungen in the beginners and climbers, we have changed, since the classes in the past were partly empty or full. When the installation rules nothing has changed.
For Pro and Super Pro classes, we canceled due to lack of participants 1 each class.

License Classes: These will no longer be the way it was before. We offer training in January jurors that everyone must visit if he wants to act as judge or organizer. This training is 30, - € - 50, - cost € and lasts a whole day. It's also about how I use a term lab, as I create a DAT file, etc., what requirements must be met for the implementation of a licensing event also explains the RW.

Our moderators will be set up shortly in the regulatory area and you have all the forums for questions are available. This Thrad remains closed.

In the forum there is a new set of rules for downloading.

We wish you all good luck and have fun in the new season, see you soon your

dB Cup team  

Google prijevod s njemačkog na hrvatski:


Quote:
Pozdrav **,

Sada imamo finaliziran propise za sljedeće 2 godine i želim zahvaliti svima na sva sredstva za konstruktivne prijedloge.
Kao osnova za RW originalne misli za dB Cup je da smo dopunu dB Drag and ponuditi novih članica platformu za tvrtke bez borbe ijala i na taj način biti u mogućnosti prebaciti vrijednosti nisu jednake za više od 150 dB.

To neće imati svatko zadovoljan, ali mislim da većina će biti vrlo zadovoljni. Specifične promjene u kratkom sam sebe:

Čudovište: Izbrisati kao offizeille klase. Ukoliko se ispostavi da je u 2010 mnogo čudovišta se pojavljuju kao prvobitno planirano, možemo dobiti u ovoj klasi opet. Naš cilj je bio da s vremena Čudovište u klasi show, gdje smo dovesti publiku do oduševljavati. Nažalost, čudovišta su se vrlo jak i mi nedostaje konstruktivne i maštovite konstrukcije.

Prednji: prednji je na test u 2010. Ne treba prikazati ovdje u 2010 ističe da je više sudionika dolaze na početak, ova klasa za 2011 će biti izbrisani. Iako je sramota, ali svaki razred ima svoje značenje, a ako to nije upoznao, to je previše.

Rookie: Naš novi novajlija klasa je isključivo za nove vizom koji nije započeo je u sezoni prije, nisu profesionalni, ili svibanj ne supportet strane stručne osobe. U drugoj sezoni novajlija onda moraju ustati u normalan razred. Novajlija ne nudi u ili na Svjetskog kupa, svjetski rekordi nisu registrirani.
Samo kućište može biti instaliran, koji su dostupni u slobodnoj trgovini, ili kod kuće izgrađen uvjeta stanovanja u stambenoj veličine, itd.
U toj klasi mi ne uključuju promjene koje su napravljene.

Beginner - Super Pro: Za početnike, imamo izbrisati ograničene vrijednosti kolaterala, mi ćemo provoditi opće mjerenja performansi. Kabeli ostaju hedging obaveza, jer imamo zabrinutosti oko širenja bakra tračnica zbog sigurnosnih razloga ili nešto.
Watt ograničenja i Wooferbegrenzungen na početnike i penjača, mi se promijenila, od klase u prošlosti su bili dijelom prazna ili puna. Kada ništa instalacije pravila promijenila.
Za Pro i Super Pro klasa, mi otkazan zbog nedostatka sudionika 1. Svaka klasa.

Licenca Razredi: Ovo više neće biti onako kako je bilo prije. Nudimo obuku u siječnju porotnika da se svi moraju posjetiti ako želi djelovati kao sudac ili organizator. Ovaj trening je 30, - € - 50, - cijena € i traje cijeli dan. To je isto tako o tome kako se koristi termin laboratorija, kao što sam stvoriti DAT datoteka, itd., što se uvjeti moraju ispuniti za provedbu dozvola događaja također objašnjava RW.

Naši moderatori će biti postavljena uskoro u regulatornom području, a vi ste svi forumi za pitanja koja su na raspolaganju. Ova Thrad ostaje zatvoren.

U forum nalazi se novi skup pravila za skidanje.

Želimo Vam sve sretno i zabavite se u novoj sezoni, vidimo se uskoro vaše

dB Cup team  

--------------------------

da li to znaci da ce se otkazati PRO i Super Pro klasa..???
a ni prijevodi nisu bas najbolji, daj netko pojasni...
Last edited by simic on Wed Nov 04, 2009 10:57 am, edited 1 time in total.
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10346
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by davor-ri »

a šta se priča da će se u streetu u db dragu staviti ograničenje 50Hz-a...pa padaju sve pande u vodu.....tako se priča.... bilo bi zanimljivo i korisno...vratilo bi normalne natjecatelje bez pandi u street klase...naravno na europskom/svjetskom nivou... :)
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
simic
Registered User
Registered User
Posts: 1936
Joined: Fri Apr 21, 2006 12:41 pm
Location: Zagreb, Mala Mlaka
Contact:

Odg: dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by simic »

najbolje da se stave ogranicenja da se smiju natjecati samo odredene marke auta.. to ko da stavis da se natjecu samo odredene marke subova i pojacala..!!

bezveze.. osim ako nisu to neki moji brandovi.. ;)

ne razumijem sto ce time dobiti..?
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10346
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by davor-ri »

pokušavaju vratiti "normalne" natjecatelje u db drag jer ih je svake godine sve manje a pogotovo su ameri tu zagovornici jer oni ne mogu uvesti pandu...a ni u europi natjecatelj u street klasi nemaju šta tražiti ako nemaju pandu...a tamo su i manje više uvoznici i dealeri opreme..tako da u street klasi s wfinalsa sve sami timovi....jebeš to...normalan čovjek s običnim autom tamo nema šanse....i slažem se da pande treba u posebne klase...a ameri koliko sam shvatio ne mogu je uvesti ni kao oldtimera jer ne prolazi homologaciju (valjda i oldtimeri kod njih to moraju proći ?? ) a on svi imaju fine suv-ove koji brpaju na 30ak Hz, pa eto....u svakom slučaju budemo vidjeli :)
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
simic
Registered User
Registered User
Posts: 1936
Joined: Fri Apr 21, 2006 12:41 pm
Location: Zagreb, Mala Mlaka
Contact:

Odg: dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by simic »

po meni je to diskriminacija..!
ja sam u golfu lupao 154 sa jednim pojacalom i jednim subom...
debelo u rangu pande... oni tamo imaju CRX-ove sa super rezovima u street klasama.. da se i to izbaci..?
pa ako naleti neki fićo, i njega treba maknuti.. pa jugić.. itd..

a i daj mi reci otkad su natjecatelji u dB-u bili normalni.. barem oni "profesionalci"..? ;)
na WF noramalan covjek sa obicnim autom nema sanse na WF..?? pa nema ni u formuli, sta je tu cudno..??
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Odg: dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by terrordrome »

Sve što će učiniti ova natjecanja privlačnim i za amatere i ljude koji furaju daily setup maksimalno podžavam. Image

Jer ovo danas je postalo možda i previše i nemože se više pratiti...

Kad vidim 20 pojačala, 12 baterija/akumulatora/ćelija, 5000mm2 kablovinja danas je očito 1kW za natjecanje pi.čkin dim... Ukoliko nisi financijski potkovan, ili nemaš dobre sponzore, nemoš bit u vrhu...
Ima izuzetaka naravno, al gledajući i razmišljajući globalno...
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10346
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by davor-ri »

pa nije diskriminacija kad se zna prednosti pande...i sad istu tu opremu stavi u neki drugi auto....i promjeni kutiju i port...i nema šanse da score bude isti...a za crx se slažem...ali opet..ako u USA želiš biti u vrhu moraš imati crx..u europi pandu....kakve šanse ima dodge ram sa 2*10" protiv crx-a s istim setupom kad crx ima kabinu veličine njegova 1 kotača? a za usporedbu s formulom se ne slažem....jer je usporedba nemoguća? formula 1 zatvorena za  "tvorničke " momčadi...jel ti možeš sa svojim autom/ ili bilo kojim bolidom  u utrku f1? ne možeš...ali ja sa svojim autom mogu na wf ako skupim 90 bodova u tekućoj db drag sezoni....jel tako? ;) je...ali što bih tamo tražio među pandama?  >:( pa neka zatvore db drag za "tvorničke" momčadi i bok....i onda normalnim ljudima nema pristupa i to je to....zato u USA natjecatelji masovno prelaze na USACI/IASCA jer imaju normalna pravila i tamo nema pandi ni crx-a..i sad se wayneu stislo jer svi bježe od draga...a ako mu takav sistem natjecanja uđe u europu je popušio....

BTW: da se razumijemo ja nemam šta tražiti na wf-u....ali razumijem i podržavam ljude koji žele omogućiti natjecateljima koji nemaju love/ne žele kupiti pandu da se natječu.....btw jesi vidio crx u europi na wf-? nisi jer se zna da ne može konkurirati pandi...a zna se i zbog čega..
Last edited by davor-ri on Wed Nov 04, 2009 12:07 pm, edited 1 time in total.
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
simic
Registered User
Registered User
Posts: 1936
Joined: Fri Apr 21, 2006 12:41 pm
Location: Zagreb, Mala Mlaka
Contact:

Odg: dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by simic »

formulu sam spomenuo metaforički samo, mislio sam da je dovljno da se shvati poanta ;) .. ja nemam sta traziti u nekoj brdskoj utrci sa golfom i sta sad..? ne natjecem se i bok..!
ili ako se natjecem, a nebudem brz ko ostali koji imaju bolje motore, laksi su i sta ja znam sta, da se zalim..?? zato se natjecem negdje drugdje ili jos bolje u svojoj klasi i bok..

po meni su trebali samo prepraviti malo klase i to je to..
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10346
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by davor-ri »

je...ali tebe sa golfom neće staviti u klasu gdje se utrkuju samo ferrariji jel tako? (ili pande :lol: ) .... recimo S-A bi (kod nas) bila relativno jeftina klasa...jedan sub, 1 aku i 1 amp....kod nas je većini teško doći stinger, dd, cactus akua itd....pa se manje više sve svodi na pc-e itd....za koje se još i može izdvojiti lova...slično je i s ampovima...i ako već čovjek kupi skupu opremu...i složi je u auto...i onda dođe panda i skine ga sa slabijom opremom..jer je to panda.... :) ..no u biti šta se mi svađamo...to pravilo o 50Hz nisu još uveli...oko njega se sad lome koplja pa nema smisla sad oko njega ni prepucavati se.....ali zato u db cupu nema pandi kad je 50Hz ograničenje :)
Last edited by davor-ri on Wed Nov 04, 2009 12:57 pm, edited 1 time in total.
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
Sound GARAGE
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:31 pm
Location: Čakovec
Contact:

Odg: dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by Sound GARAGE »

Naj lakše je postaviti ograničenje u frekvenciji!
Uostalom oni koji su glasni na 56Hz i pobjeđivali ti če složiti sistem i na 50Hz.
Samo če lakše kasnije prodati kutiju koje če svirati a ne ona za SPL koja samo tapkati i pali subove na 50 centi i sl.

simic wrote:najbolje da se stave ogranicenja da se smiju natjecati samo odredene marke auta.. to ko da stavis da se natjecu samo odredene marke subova i pojacala..!!

bezveze.. osim ako nisu to neki moji brandovi.. ;)

ne razumijem sto ce time dobiti..?
solo_x
Registered User
Registered User
Posts: 2539
Joined: Fri Feb 22, 2008 7:19 pm
Location: Zagreb

Odg: dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by solo_x »

Ko kod nas radi pravila? Mislim ko je gazda kod nas u RH? Kad bi mi mogli znati koja su pravila za sljedecu sezonu?
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10346
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by davor-ri »

pravila se rade na svjetskom nivou i trebala bi biti ista u svim zemljama...kod nas se samo prevedu na hrvatski i to je to....ako želiš znati kako stojiš na svjetskom nivou...inače nema smisla nazvat klasu xy ako u njoj pravila nemaju veze sa istom klasom u njemačkoj...
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by denister »

simic wrote:ne razumijem sto ce time dobiti..?

manje natjecatelja ;)
Image
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10346
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Odg: dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by davor-ri »

kako gdje...u USA će ih sigurno dobiti više....a oni su ipak malo veće tržište ;)
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Odg: dB Cup pravila za sezonu 2010-2011 se mijenjaju..???

Post by denister »

hebeš amere oni imaju berače pamuka sreča da ih mi još nemamo toliko :P
Image
Post Reply

Return to “dB Cup”