Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post Reply
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by bamboklaat »

Relja wrote: Fantje!  :D

No:
Feithless je imao necu reci krivo postavljene zvucnika, nego ne na idealnim pozicijama i desavalo se to da mu je zvuk putovao autom... sto doblje je sviralo to je bilo blize gepeku... Sada s novim pozicijama je dobio puno na detaljima i Na stageu (sad se ponavljam... :lol:), ali jos mora uhvatiti vremena i postaviti centar, tako da mu pevaljka ne pada u lijevi mid...
Meni jedna stvar nije jasna,duboki basevi bi trebali biti naprijed,tj čak i sa Vrx-ima ne bi trebalo biti s tim problema! nešto tu nije u redu ili je woof loš ili je loše napravljena kutija? tu mi nešto smrdi,a vokal u centar se sa TC-om riješi u 7 sec. 1,2ms lijevi kanal,a 0  desni,pod uvjetom da je off axis,a koliko sam vidio lijevi je off... ovo je na brzaka zdravoseljački,ali mislim da se cijeli taj setup previše preštelava i namiješta,a da nitko u stvari ništa pametno nije napravio... NHF Faithless,nema u mom komentaru ni zavisti ni zloće,ali ti bi trebao skinut uroke sa te muzike  ;D
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by VooDoo »

Slušaj ti gaga - imaš da kad ti bude to gotovo, ili i ranije ak hočeš dođeš na kavu da se upoznaš s ekipom pa budemo ti pomogli bar oko nekakvih konstruktivnih savijeta kad poslušamo i tak, obično to bude petkom oko 20:00 ili po novom u nedelju ujutro oko 10:30 - 11:00 ( Nagluhove fore ), uglavnom budemo stavili tu na forum kad je pa naleti,, samo da znaš ja sam snimio si CD i prvi sam na redu za Reljin auto da ga cjelog preslušam na vozačevom mjestu  8)   :lol:
User avatar
guga
Newbie
Newbie
Posts: 79
Joined: Mon Jun 16, 2008 7:22 am

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by guga »

može, trebalo bi biti gotovo idući tjedan...
meca je meca, a sve ostalo su auti...
User avatar
ScorpionX
Registered User
Registered User
Posts: 259
Joined: Fri Apr 17, 2009 4:35 pm
Location: Istra

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by ScorpionX »

Maximalno se slažem sa VooDoo-m i Bambom, čak sam i istu Bambovu priču sa zadnjeg posta napisao al zaboravio poslat, tek sad vidim da nema mog posta no nema veze. Ja isto kažem da kod mjuze treba koristiti uho a ne slova na pojačalima ili zvučnicima, konstrukcija auta je jako bitna i prilično utječe na zvučnu sliku bilo to SQ ili SPL. Kad sjedneš u nečije auto najprije dobro poslušaš sound, kažeš neko mišljenje, pa tek onda pitaš koje su komponente a mišljenje o nekoj komponenti se obično daje kad se istu sluša kod više instala, jedan instal sigurno nije mjerilo a najrelanije je donekle kad imaš ekipu koja ima dotičnu opremu jer demo auta itd. su samo marketinški trik. Najbitnije je da je čovjek zadovoljan s onim šta ima a tudje mišljenje je i tako manje bitno jer mjuzu slažeš za sebe a svako ima svoje uši osim ako si foler pa ti je bitno da imaš cifru u autu.
High Noise Area!!
Silvach
Registered User
Registered User
Posts: 3360
Joined: Sun Feb 10, 2008 11:30 am
Location: Marija Bistrica

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by Silvach »

davor-ri wrote: ma znam..rekoh tu nema toliko mišljenja i ovoga i onoga...sonda pokaže broj...i ako nisi sretan ide nova kutija...a ne slušati 100 ljudi od kojih 20 kaže da je super jer se ulizuju...30 kaže da je dobro jer im zvuči dobro....30 kaže da je loše jer su ljubumorni, a 20 kaže da je loše jer im zvuči loše...pa ti vidi kome vjerovati :D :D
Iskreno i istinito!!

Nego Faith, dobar install i sve samo imam ti zamjerit šta nije to tvojih ruku rad.. eto..  Bambo je u svojoj vvolvini sve sam radio i kupio pehare...

Inače, ima tu na forumu dosta ljubomornih pa se nemoj obazirat...
ziMet
Registered User
Registered User
Posts: 1112
Joined: Sat Dec 12, 2009 6:29 pm
Location: Zagreb

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by ziMet »

SQ se treba suditi prvo sa povezom na očima  :respect:
... poslije ocjenjivanja zvuka ocijeniti i vizualni izgled ...
team Gemišt
12"& 300W 144.2dB
12"& 600W 145,6dB
PB 147.8
trebaš MDF ringove ??? info PM
crljo
Registered User
Registered User
Posts: 192
Joined: Fri Dec 08, 2006 12:11 am
Location: Sisak

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by crljo »

ziMET potpisujem :RESPECT:
Glasnije :) :)
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by VooDoo »

ziMet wrote: SQ se treba suditi prvo sa povezom na očima  :respect:
... poslije ocjenjivanja zvuka ocijeniti i vizualni izgled ...
Dan kad bude emma ukinula bodove za instalaciju ili bar izmislila samo jednu kategoriju di instalacija nece imati nikakvog utjecaja na bodove će biti najdraži dan svim pravim audifilima, i tog dana će se emma pretvoriti u kvalitetno natjecanje i skočiti svima u očima za 1000%

samo kaj se bojim da će se to desiti nikad pa ni tad 
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by Faithless »

Da imaš pravo ...nije bitno dali je moj A nosač doveden do perfekcije (karikiram i dizem si prais :lol:) a kod kolege tek tolko uglavljen u panel koji usput ima "neku" rupu te se vidi driver sa svih strana ... ili primjer da su kablovi porazbacani okolo naokolo sa "zivim" spojevima ...dok kod nekoga drugog - snake, svakih 10cm, vezica, pa termalni print sa oznakama na svakom kablu, termo buzir, custom distribucija itd itd itd ... iiimas pravoo ...!  :respect:
Image
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by Faithless »

kao fol "OT" :

eto spominjao neki dan DVD-A ... pa nesto "vezano" uz to i uz BO :) ...nais nais ...

http://www.audison.eu/img/audison_FDA_eng.pdf
Image
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by Robertino »

zakon thread :) sta se tice EMMA-e,slazem se s Neci-jem, instalacije koje su radili sami vlasnici vozila,i one koje su radili profesionalci trebali bi biti razdvojeni u klasama,sto je slucaj i u gro drugih slicnih natjecanja,npr Talijanski NCA.

Ustvari ja osobno ne vidim ni neki gust natjecanja s autom koji je prakticki u cjelosti radio neko drugi,i mislim (i vidim) da takve instalacije samo demotiviraju one koji zele i vole napraviti nesto sami,sto u konacnosti dovodi do manjeg broja natjecatelja,i propasti samog natjecanja.
Kako sam i sam sudio par natjecanja (SQ na Tuning Istra eventima) vidio sam to iz prve ruke,jer je bilo dosta pojedinaca koji su se neckali dali da se prijave bas zbog takvih natjecatelja,spreha je bila "joooj,ma sta cu ja natjecat s njim u klasi,pa on ima takve i takve komponente,profesionalnu instalaciju,..."

Kada netko radi setup cisto za slusanje pogotovo kad su skupe komponente u pitanju,onda sam u potpunosti za to da ode profesionalnom instalateru,jer steta je da takve komponente ne zasviraju kako bi mogle. Ali kad se radi auto koji ce ici po natjecanjima,onda je fer i posteno da se pehari osvajaju svojom krvi,znojem i trudom,i da pehar bude odraz mogucosti i znanja pojedinca koji se natjece,a ne njegovih suskavih novcanica. Ali to je samo moje misljenje..
User avatar
DarioV
Registered User
Registered User
Posts: 2376
Joined: Fri Feb 10, 2006 12:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by DarioV »

Eeeeeeee, jeste blesavi, sat vremena se zahebavam sa čiščenjem OT-a i raznih gluposti.  >:(
Aj molim vas da se malo uozbiljite i da se ovakve rasprave više ne ponavljaju.
EMMA 2009 - Prvak Hrvatske Advanced Unlimited
EMMA 2008 - Prvak Južne Europe Advanced Unlimited
EMMA 2007 - Prvak Hrvatske Advanced 5 Channel
EMMA 2007 - Vice Prvak Južne Europe Advanced 5 Channel
EMMA 2006 - Prvak Hrvatske Rookie Unlimited
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by LBaudio »

...VooDoo - kad se več toliko kužiš i zapinješ u moj post oko vrijednosti "dobrog" sistema u rangu 5-7kE
- Dobar HU + proc tipa Alpine F1, Pioneer ODR, McIntosh 4000/5000, Denon Z1, Bewith, Clarion - koliko košta?
3-way aktiva- bolji sistemi - JBL, HybridAudio, Morel, Rainbow, Focal...-koliko koštaju?
Subwoofer - opet bolji modeli - Velodine, ImageDynamics, JBL, Focal, ....koliko koštaju?
4 pojačala višeg ranga - GZ Reference, Genesis, Brax, Audison, JBL/CROWN, TRU, Milbert,McIntosh....koliko koštaju?
kablovinje + konektori - Neutrik, Oyaide, VDH, ..........da o Furutechu i sličnima ne pričamo - koliko?
Hi-performance akumulator ili dva - ništa ispod 400-500E, bez ikakvih distribucija, kondenzatora i raznoraznih dodatka....

pa da ne ispadne da se pravim previše pametan....koliko je MPC cijena Faithlessovih pojačala?
Mislim da ti je sada jasno da 5-7k€ nije baš vanzemaljski trošak za DOBAR kompletan sistem

tu još nismo došli ni do instalacije i do finiša - farba, koža, alcantara, carbon.....

ne kažem da se ne može sklopit dobar sistem za 3-5k€ ali tek kad ga usporediš sa skupljim sistemom vidiš gdje su razlike i da su te razlike ogromne (ako imaš uho izoštreno, ako ne onda je več 3k€ previsok trošak...i kod takvih ulaze u sistem bijele miši, rast trave, tigrasti komarci i slična sranja)
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by VooDoo »

aaaaaaaaajde me ne pilaj jer čemo opet u OT duboko otić  -- tvoja izjava je kao da te ja pitam koliko košta dobar sistem za doma i onda ti počnem nabrajati

koliko koštaju B/W Nuatilusi par ( da ti pomognem svaki po 50.000€ ) ili Zen audio pa za to ti treba dobro pojačalo lampaš ili neko čiste A snage bar 200W ( još cca 50.000€ ) pa onda moraš i kablove rješiti, pa isto tako i struju, pa struju od utičnice do trafostanice pa do nuklearne elektrane --  nemoj pretjerivati napisao si dobar sistem a ne nenadjebiv  :respect:

dobar je jaaako jaaako relativan pojam, ali vrhunski iliti Hi-end je ovo o čemu si naveo komponente makar bi se onda i tu dalo razglabati o pretjerivanju, možda da igram u Man City-u i glumim Teveza bi tak razmišljao o "dobrom" sistemu ali za nas obične smrtnike je 7.000€ cifra di razmišljamo o autu a onda sistem ide u ostatak do 10.000€

i ajmo molim te EOD o tome, ima komponente koje si je htio i nek uživa u tome ja mu samo pokušavam spasiti finaincijsku situaciju jer kupnjom F1 proca i radija nebude doživio renesansu u svom sistemu ali će ga zato ta priča odvesti u financijski bezdan, nije sve u novcima i za manje pare se da napraviti vrlo dobar sistem a on već ima ne kičmu nego 90% auta rješeno i vrhunske komponenete
Last edited by VooDoo on Sun Dec 12, 2010 11:52 pm, edited 1 time in total.
User avatar
DarioV
Registered User
Registered User
Posts: 2376
Joined: Fri Feb 10, 2006 12:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Faithless - Instalacija Škoda Octavia II vRS

Post by DarioV »

Stvarno niste normalni, daj prestanite sa glupostima, tko je i zašto otišao sa foruma, pa ako te baš zanima pošalji mu PM, a ne ovdje u "Instalaciji članova" raspravljati o tome.  >:(
EMMA 2009 - Prvak Hrvatske Advanced Unlimited
EMMA 2008 - Prvak Južne Europe Advanced Unlimited
EMMA 2007 - Prvak Hrvatske Advanced 5 Channel
EMMA 2007 - Vice Prvak Južne Europe Advanced 5 Channel
EMMA 2006 - Prvak Hrvatske Rookie Unlimited
Post Reply

Return to “Instalacije članova”