Alpine i SQ?!

Post Reply
Danko
Newbie
Newbie
Posts: 40
Joined: Tue Jul 24, 2007 2:21 pm
Location: Rijeka

Alpine i SQ?!

Post by Danko »

Eto...sa obzirom da me Alpine od uvijek privlacio (ne znam zasto) pribavio sam si nekoliko komponenti starijeg tipa,ali provjerene kvalitete.Dakle,HU CDA 9835, sub Type R (starije generacije u oriđđi kompresijskoj kutiji), pojacalo za sub MRD 1005 I pojacalo za prednje sisteme MRV T 757,dakle,oba pojacala V12.U dogledno vrijeme dolaze Type r prednji sistemi. Ono sto me zanima je,s obzirom da sam poprilican amater kad je SQ u pitanju koliko mogu i da li mogu nekakav rezultat postici sa navedenim komponentama, te kako se uopce Alpine snalazi u podrucjima kvalitete zvuka? Sav pripadajuci materijal je pribavljen...damping,kabeli,snake skin...jedino se jos dvoumim izmedju cinceva...
Eto,nemojte zamjerit...ali,kako se kaze...tko pita,ne skita...zahvaljujem unaprijed  :)
bego
Registered User
Registered User
Posts: 4360
Joined: Wed Feb 07, 2007 8:38 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Alpine i SQ?!

Post by bego »

Alpine koliko ja znam ima samo jednu seriju (ovo novije) sq-a, a to je su type X sistemi, sub...naravno ima dosta starih stvari...ali kako je netko rekao za type r sisteme da sviraju super ali trebaju dosta snage... :)
Image
Danko
Newbie
Newbie
Posts: 40
Joined: Tue Jul 24, 2007 2:21 pm
Location: Rijeka

Odg: Alpine i SQ?!

Post by Danko »

Specifikacije za MRV T 757.....mislim da ima sasvim dovoljno snage....a negdje na forumu sam procitao da ima i vise od deklarirane snage...

Output Power at 12.0V (20Hz ∼ 20kHz):
2 x 75W @ 4 ohms (0.04% THD)
2 x 150W @ 2 ohms (0.3% THD)
1 x 300W @ 4 ohms Bridged (0.3% THD)
Output Power at 14.4V (20Hz ∼ 20kHz):
2 x 100W @ 4 ohms (0.04% THD)
2 x 200W @ 2 ohms (0.3% THD)
1 x 400W @ 4 ohms Bridged (0.3% THD)
Freq. Response: 10Hz ∼ 50kHz (+0/-1 dB)
S/N Ratio: 105dBA (at rated power)
Damping Factor: >500
Fuse: 40A
Dimensions: 13" x 10.2" x 2.4" (33cm x 26cm x 6cm)
Weight: 11.46 lb. (5.2 kg.)
bego
Registered User
Registered User
Posts: 4360
Joined: Wed Feb 07, 2007 8:38 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Alpine i SQ?!

Post by bego »

valjda bu oke, netko ce ti rec tko je imao iskustva sa sistemima.
Image
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Odg: Alpine i SQ?!

Post by Robertino »

yep,757 je vrlo solidno pojacalo,imao ga ja doma, 9835 je takodjer strava radio. mrd1005 mi se bas ne uklapa u SQ spiku,ali dobro. Stari type r takodjer sasvim solidno svira,a sta se tice sistema,tu bi ipak isao na type X sisteme...
Giovanni
Registered User
Registered User
Posts: 1922
Joined: Sun Dec 10, 2006 8:20 pm
Location: ST

Odg: Alpine i SQ?!

Post by Giovanni »

Navodno je ta serija v12 (757) pojačala stvarno dobra, jako puno ugrađenih skretnica, s dobrom rezervom snage, a vjerujem da kvaliteta zvuka ne zaostaje  :respect:. Osim MRD-a ( koji malo više vuče na snagu nego na SQ), mislim da su komponente na mjestu. A slažem se i sa izjavom da bi moooožda trebalo gledati Type X sisiteme i subove  :???:. Nemam ništa protiv R-a, ali X su definitivno više "SQ"  :).
. : I'm down with VW's and flossed out Caddy's on 22's too : .
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Odg: Alpine i SQ?!

Post by mocart »

Type x sistemi svakako, type x sub njet za sq. Stara serija pojacala i subova iz doba 757 i prije su prva liga. Ova nova im nisu dorasla za sq. Evo vec 10g imam 2x 1507, bila instalirana za subove, za sisteme, za razglasne sisteme, za aktivu, svakako, cak i na dragu bio vise puta treci (davnih dana) s tim pojacalima i sa kutijama tuniranim na 30-tak hz. Nikad ih necu prodat. Uz njih imam, takodjer, i 757 i f407 i jos dva 707 (koji malo zaostaju za navedenim) ali su isto solidna. Ono sto mogu rec oko karakteristike zvuka koji potjecu iz ovih pojacala je preciznost, detaljnost, kontrola. Naravno uz neke kvalitetnije zvucnike. Meni se iskreno od alpine jedino svidja elektronika dok njihove zvucnike nisam nikad volio kao ta stara pojacala i hu-e. Od zvucnika, kazem, samo type x sistemi. A Jedini njihov sub koji mi je bio predobar je bio stari swr254.
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
Danko
Newbie
Newbie
Posts: 40
Joined: Tue Jul 24, 2007 2:21 pm
Location: Rijeka

Odg: Alpine i SQ?!

Post by Danko »

Hvala na pomoci.dakle,definitivno type x za prednji sistem? mislite na ove? http://www.ronis.hr/?zvucnici-165-cm/89/zvucnici-alpine-spx-17ref/SPX-17REF
ne uklapaju mi se bas u financijsku racunicu,ali ako kazete da je to daleko bolje i kvalitetnije od r-ova,onda budem stisnuo zube i pregrmio tih 800-tinjak kn razlike...sto se tice mrd-a,da,znam da on vise spada u nekakav SPL,ali eto...eventualno ako naletim na jos kakav 757,pa njega u bridge za sub.sto kazete??
Vla@do
Registered User
Registered User
Posts: 3563
Joined: Thu Mar 02, 2006 10:38 pm
Location: Rijeka/Koprivnica
Contact:

Odg: Alpine i SQ?!

Post by Vla@do »

Danko ako je sub 2+2 onda da....

300tinjak rms-a, ce mu mozda bit malo ali vjerujem da je bolje 300rms-a ab klase nego cca 700 d klase...ako mislis na sq naravno...

za sisteme, mogu ti rec da sam slusao type r-ove u vise kombinacija(stariju seriju ne ovu novu), prvo kod kamikaze u jetti dok su bili u panelima dupli kickovi, bez suba u autu na alpine f450 je sviralo jako jako jako glasno i nisko...

onda sam slusao kod neno-ta, narancasti golf II (cini mi se da se tako decko zove), type r dupli kickovi i tw i cini mi se neke 10tke naprijed u konzoli, stvarno je sviralo skroz uredno, na f545 mislim da je bilo spojeno, i hu 9855. Stvarno stvarno je dobro sviralo...

X eve nisam bas puno slusao, ali mislim da se bolje isplati uzet R sistem, jer je sigurno glasniji od Xeva, + za ostatak para napravit dobre dobre panele...i to bu to :respect:

Jer R moze svirat fino...a i glasno...a X moze fino...al nemoze glasno ko R :)
Eibach, GT Power, /////ALPINE, Phase :res:
Old School Fool
Registered User
Registered User
Posts: 2770
Joined: Tue Sep 05, 2006 2:32 pm
Location: Čazma - Zagreb
Contact:

Odg: Alpine i SQ?!

Post by Old School Fool »

mocart wrote:Evo vec 10g imam 2x 1507, bila instalirana za subove, za sisteme, za razglasne sisteme, za aktivu, svakako, cak i na dragu bio vise puta treci (davnih dana) s tim pojacalima i sa kutijama tuniranim na 30-tak hz. Nikad ih necu prodat.


Potpis na ovo, imao ja jednog (tko zna, mozda je i kod tebe zavrsio) i nenadhebiv je bio... A ako ides na SQ, nemoj radije MRD...
Danko
Newbie
Newbie
Posts: 40
Joined: Tue Jul 24, 2007 2:21 pm
Location: Rijeka

Odg: Alpine i SQ?!

Post by Danko »

iskopao sam neke spec suba...i nalazi se u original kompresijskoj kutiji...
http://www.audiophile.pl/p/1388_alpine_swr-1221d
Vla@do
Registered User
Registered User
Posts: 3563
Joined: Thu Mar 02, 2006 10:38 pm
Location: Rijeka/Koprivnica
Contact:

Odg: Alpine i SQ?!

Post by Vla@do »

nekakav 2kanalac s 300-400wrms-a ab klase bi mu sjeo ko budali šamar :respect:

757 je dobar izbor... :)
Eibach, GT Power, /////ALPINE, Phase :res:
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Odg: Alpine i SQ?!

Post by Robertino »

Sto se tice type x suba,nebi se nikako slozio da nije za sq,frend ga je imao u kompresiji,i sviralo je odlicno,glasno i precizno,naravno na audison monobloku ab klase,tako da treba odgovarajucu amplifikaciju, ali on nije predmet ove rasprave. Bit ce mu R sasvim dovoljan. Sta se tice zvucnika,mislio sam na onu stariju seriju,nisu ne jako glasni,ali ako covjeka zanima SQ,i iskljucivo Alpine. Ako moze i nesto drugo,preporucio bi mu Audiosystem iz prodaje.

btw,evo ti r-ovi po ok cijeni
http://www.autosound.hr/ponuda/opsirno/Alpine_SPR-17s_RASPRODAJA___-4-835/
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Odg: Alpine i SQ?!

Post by mocart »

DDCTD2AWD wrote:Potpis na ovo, imao ja jednog (tko zna, mozda je i kod tebe zavrsio) i nenadhebiv je bio... A ako ides na SQ, nemoj radije MRD...

Jock, kupio u trgovini, imam jos racune, mislim da je komad bio 5900kn, al to je onda zvucalo ko sad da je 9900...
Dakako mrd i ostale digitalce od alpine nebih uzimao u obzir za SQ, to im je ko i svima, konzumna elektronika koja zadivljuje buduce kupce svojim specifikacijama. Da nebude zabune, nisu to losa pojacala, dobra su, medjutim sq u autu ono sto je nekad bio, danas vise nije.
Type x sub, kojeg sam imao i u kompresiji i u br, nije ispunio moja ocekivanja, evo npr ovdje opce poznati inf kapa perfekt je puno ljepsi za slusat - meksi/topliji i k tome jos i precizniji. Jos jedan razlog zbog kojeg nebi x-a je to sto je napravljen da moze abnormalno puno snage popit (treba mu 1kw u startu da uopce pocme radit), i to za sobom povlaci jako skupo ab pojacalo sto je sve skupa totalno pogresna investicija jer sub bas u SQu nije najbitniji dio zvucnog spektra da ga toliko treba platit, mislim da ce se tu svi slozit.

Dakle misljenja su svakakva, ima alpine i dobrih i relativno dobrih uredjaja, o entry level modelima i onima sto su, ajmo rec, neka sredina nebih nista rekao jer se ne ticu SQa.

I jos jedna stvar je bitna, dali pricamo tu od SQu za pobijedit na jednim od sljedecih natjecanja ili SQu za osobni gust i tu i tamo se pojavit na natjecanju bez nekih posebnih ambicija za peharima? Ovo prvo bi ipak prepustio necemu egzoticnijem i vrhunskim instalaterima. No vec za drugo mjesto alpine electronics is the way to go...
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
Danko
Newbie
Newbie
Posts: 40
Joined: Tue Jul 24, 2007 2:21 pm
Location: Rijeka

Odg: Alpine i SQ?!

Post by Danko »

Pa eto,prvenstveno bi to slozio za svoj gust,i kako kazes,pojavio bi se na nekim natjecanjima...ali nikako da obaram neke rekorde ili sl. jer za neko ozbiljnije bavljenje sq-om nemam dovoljno financija.dakle,sazetak...sistemi,r ili x i pojacalo za sub??nisam imao prilike slusat doticne sisteme pa nisam kompatibilan za neke usporedbe...zato se uzdam u Vas,strucnije kolege ;)
Post Reply

Return to “Sound Quality”