Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

s1ck
Registered User
Registered User
Posts: 1337
Joined: Sat Jun 09, 2007 11:06 pm
Location: rijeka
Contact:

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by s1ck »

[QUOTE=Mr_Speedy;238972]bamboklaat :lol:
Nemam toliko para :laugh:

Uglavnom želim samo 1 subwoofer, i 1 pojačalo za njega. By the way, pošto ću 99% vremena voziti sam ili sa još jednom osobom, ja ću zadnja sjedala spustiti.
Imat ću jedan 15" subwoofer koji tuče direktno bez prepreka prema meni, udaljen oko 1-2m. Mislim da će to biti dovoljno glasno :wee:

By the way, gledao sam taj FP 1.800.

Što mislite o opciji da uzmem FP 4.75 - to je 4x75W za početak.
To bi bilo 2 x75W za prednje + 200W za subwoofer.
Onda za par mjeseci uzmem FP 1.800 za sub, i onda imam 2 opcije:
a) 4 kanala x 75W za active sustav ILI
b) bridge za 2 x 200W

Ne bi potrošio više od oko 2500kn za jedno pojačalo - ipak trebam imat novce za druge luksuze - npr. hrana :)[/QUOTE]

mislim da bi ti taj 4 kanalac mogao biti preslab za ono sto zelis. ne sumnjam u kvalitetu pojacala ali mislim da ti je 75wrms za zvucnike od 150wrmsa preslabo i da ti mozda nece svirati dovljno jako koliko bis htjeo
Image
User avatar
tomo77
Registered User
Registered User
Posts: 1168
Joined: Mon May 28, 2007 10:38 pm
Location: Zagreb

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by tomo77 »

[QUOTE=Mr_Speedy;238955]Tomo, baš si spomenio što meni fali najviše - to je slušanje!
Moji prijatelji obično imaju standardni zvuk koji su dobili uz auto, ili nešto sa 4 zvučnika + headunit - nešto jeftinije.

Zato bi volio jednog dana malo poslušati par sustava od forumaša, da bi imao uvid o kvaliteti i glasnoći.

Vidim da sam fulao EMMA natjecanje i auto show, trebao bi otići na jedan takav susret - puno sustava na jednom mjestu :laugh:[/QUOTE]


Ili prozuji malo subotom po Ini ili dođeš do Bille rotor, ima susretljive ekipe koja će ti rado demonstrirati...
User avatar
mitja_rs
Registered User
Registered User
Posts: 1211
Joined: Sun Feb 26, 2006 10:49 am
Location: slovenija, ljubljana

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by mitja_rs »

Moj predlog...

GZUA 4125SQ pojačalo
Focal 165 KF sistem
JL 12W3 sub

Sistem je super i košta nov 300€, pojačalo je 600€ i za ove pare izuzetno jako i stabilno, sa normalnimi terminali za kablove, a sub je nešta tišji od konkurencije (košta 300€) ali vrlo osetljiv tako mu ne treba mnogo snage i radi odlično u 35 litara kompresije. Dodaj tome još izolaciju (neka rola Butiflexa na primer - 125€) jedan komplet kableva 25mm sa nekimi malo boljimi činčevi - 70€ ... i to je to...
clubman5
Registered User
Registered User
Posts: 116
Joined: Sun Jan 27, 2008 12:49 pm

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by clubman5 »

hm....kako ja slušam po prići 15 sub, spušteni sicevi...nepripadajuce pojacalo za sub....tu več malo odmicemo od SQ...i više idemo na puno decibila za ne tako puno novaca....ako želiš imati kvalitetan zvuk tj. istodobno glasan...a mislim da sam te skužio ustvari ono što tebi treba kada pojacaš muziku da ne krči, brenči...nego da zvuk bbude ugodan, jasan, kvalitetan...e sada po meni ce zvučnik srednje klase i cijene sa dobrom pripremom, dumpingom, panelom i litražom za njega...znači samom pripremom...normalno + pripadajuci amp....imati bolji zvuk nego najjača serija dls-a ugurana u serijsku plastiku u vratima...ali opet je pitanje što tebi treba tj. što je tebi pojam kvalitetnog zvuka...jel večina ljudi misli da ako ima sub i ako može pjačati glasno a da mu ne krči da je to kvalitetno....a to što mu se čuju sve plastike u autu i vani pleše tablica i proizvodi stotinjak decibila lim u lim...nije bitno....znači dobar vuk nije samo staviti dobar driver i spojiti ga na amp......
Mr_Speedy
Newbie
Newbie
Posts: 74
Joined: Sat May 17, 2008 7:42 pm
Location: Zagreb

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by Mr_Speedy »

Ja sam samo spomenio spušteni sicevi. Ja sam pretpostavio da će zvuk biti bolji sa spuštenim sicevima nego da je zvuk prigušen, i pokušava se kroz sic doći do mene. Inace neznam kako se to riješava u SQ sustavu, da li se stavljaju neki port-ovi? Stavio bi ono riješenje koji bi bio najbolji za zvuk uz normalnu cijenu.

"...nepripadajuce pojacalo za sub...."
"...mislim da bi ti taj 4 kanalac mogao biti preslab za ono sto zelis..."

Ako referirate na moj prijedlog za pojačalo Focal FP 4.75 sa 4x75W, možda ste mrvicu brže proletjeli kroz moj post. To bi bilo privremeno riješenje (2-3 mjeseci).
Konačni bi sistem imao FP 1.800 pojačalo za sub (400W RMS).
I pojačalo 4x75W bi bio bridge na 200W za zvučnike od 150W.

Da li kvaliteta zvuka pada ako napravim bridge?
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by bamboklaat »

[QUOTE=Mr_Speedy;239143]Ja sam samo spomenio spušteni sicevi. Ja sam pretpostavio da će zvuk biti bolji sa spuštenim sicevima nego da je zvuk prigušen, i pokušava se kroz sic doći do mene. Inace neznam kako se to riješava u SQ sustavu, da li se stavljaju neki port-ovi? Stavio bi ono riješenje koji bi bio najbolji za zvuk uz normalnu cijenu.

"...nepripadajuce pojacalo za sub...."
"...mislim da bi ti taj 4 kanalac mogao biti preslab za ono sto zelis..."

Ako referirate na moj prijedlog za pojačalo Focal FP 4.75 sa 4x75W, možda ste mrvicu brže proletjeli kroz moj post. To bi bilo privremeno riješenje (2-3 mjeseci).
Konačni bi sistem imao FP 1.800 pojačalo za sub (400W RMS).
I pojačalo 4x75W bi bio bridge na 200W za zvučnike od 150W.

Da li kvaliteta zvuka pada ako napravim bridge?[/QUOTE]

fp 4.75 se više ne proizvodeee.........jedino ako si ga našao negdje na stocku!!!
vwfan
Registered user
Registered user
Posts: 924
Joined: Mon Feb 20, 2006 10:34 pm
Location: Rijeka

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by vwfan »

netreba ti nikakvo preklapanje sjedala niti 15" baci 10-12"-icu u kompresiju i to bi trebalo biti dovoljno uz adekvatno pojačalo , a bridgevi na sisteme isto izbjegavaj jer naravno da kvaliteta pada . Znači na sisteme neki 2 kanalac s ili 4 kanalac s + 100w i sub na neki monoblok ili dvokanalac u bridgeu
Mr_Speedy
Newbie
Newbie
Posts: 74
Joined: Sat May 17, 2008 7:42 pm
Location: Zagreb

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by Mr_Speedy »

http://www.md-elektronika.hr
Oni imaju to pojačalo u cjeniku - ali to ne mora značiti da ga stvarno imaju (možda ga treba naručiti).

Nije bitno.

Uglavnom, što se novčane strane tiče, možda ću trebat ipak nešto prilagoditi sustav.

Uglavnom, neke kvalitetne zvučnike naprijed (mrvicu više sensitivni) od 75-100W. I pojačalo za njih. Previše će biti $$$ ako kupim zvučnike od 150W + pojačalo od 150W. Uglavnom, imam vremena kombinirati (Auto stiže 16.06, plaća 20.06). :thumbup:
Slepix

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by Slepix »

Image
X slika naziv proizvoda jed. cijena kol. ukupna cijena


1.899,00
Image Image
1.899,00
ImageZvučnici ALPINE SPX-17MB
šifra: SPX-17MB


2.959,00
Image Image
2.959,00
ImagePojačalo HELIX ESPRIT E40
šifra: E40


1.390,00
Image Image
1.390,00
ImageSubwoofer FOCAL POLYGLASS SB 27 V1
šifra: SB27V1


3.299,00
Image Image
3.299,00
ImageAutoradio PIONEER DEH-P88RS-II
šifra: DEH-P88RS-II


299,00
Image Image
299,00
ImageSet kablova za ugradnju pojačala MONSTER High Performance 500 Watt 22 mm2
šifra: MONSTERHighPerformance500Watt22mm2
[align=right] 8.070,49 kn
ukupno bez pdv-a:

1.775,51 kn
22% pdv:


9.846,00
ukupan iznos:

[/align]
Last edited by Slepix on Fri May 23, 2008 5:50 pm, edited 1 time in total.
Slepix

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by Slepix »

jos ti ostane 150 kn za cevape i pivo....e da...isto tako..racunaj oko 1000 kn za damping..al to ne moras odmah..
Mr_Speedy
Newbie
Newbie
Posts: 74
Joined: Sat May 17, 2008 7:42 pm
Location: Zagreb

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by Mr_Speedy »

Hvala za trud. Svakako ću nešto iz to ponude uzeti u obzir.
Uglavnom, sada sam dosta zauzet s faksom (do 06.06) pa ću nakon toga imati više vremena da poslušam nekoliko sustava.
Tek tada, kada stvarno poslušam kako zvuči određeni zvučnik/pojačalo ću moći napraviti dobru odluku.

Nema žurbe :juju:
clubman5
Registered User
Registered User
Posts: 116
Joined: Sun Jan 27, 2008 12:49 pm

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by clubman5 »

hm....ja bi ti preporučio dobre zvučnike ali nesmijem....jel ce me izbaciti sa foruma zbog učestaloga poavljanja dotičnih:))))pa držim jezik za zube..
hehehe
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by Robertino »

slepix fulao si malo,ono ti je samo kick sa skretnicom,nije cijeli sistem
Mr_Speedy
Newbie
Newbie
Posts: 74
Joined: Sat May 17, 2008 7:42 pm
Location: Zagreb

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by Mr_Speedy »

Imam još jedno pitajne...

Ako slučajno budem složio aktivni sistem, ima li smisla kupiti set zvučnika koji imaju skretnicu (crossover)?
Skretnica nije besplatna - zar bi onda bilo bolje kupiti tweeter + midbass odvojeno bez skretnice da ga bez veze ne plaćam?

Nešto ovako:
Focal TN 52 Tweeter 880kn
Focal 6 W2 Be 1840kn

Ako se pitate zašto nisam pripadajući tweeter uz "Utopia" serije nabrojio, samo on košta 5800kn!

Dobro - nije bitno sada koje komponente izaberem, nego moje pitanje prije: da kupim midbass+tweeter odvojeno?
User avatar
Outlaw
Registered User
Registered User
Posts: 4181
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:10 pm
Location: Zagreb
Contact:

Slažem SQ sustav, trebam savjete :)

Post by Outlaw »

Pa ako slazes aktivu, normalno. Koji ce ti pimpek skretnica
Post Reply

Return to “Sound Quality”