Zvučnici Focal - Monacor

Post Reply
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by bamboklaat »

nisu ni meni ti tw nikad bili nešto,jedino stara electra serija je imala super tw. skemijaj da ga režeš što je više moguće...





(stisnuo uredi umjesto reply, sorry).s@ki
neka si :)
Last edited by bamboklaat on Thu Aug 04, 2011 9:17 pm, edited 1 time in total.
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by S@ki »

bamboklaat wrote: nisu ni meni ti tw nikad bili nešto,jedino stara electra serija je imala super tw. skemijaj da ga režeš što je više moguće...
da, škarama žicu tik do drivera  :lol: :haaa:
Last edited by S@ki on Thu Aug 04, 2011 12:25 pm, edited 1 time in total.
The quieter you become the more you are able to hear
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by bamboklaat »

:lol: :lol: :RESPECT:
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by G@RO »

evo javlja se i dežurni branitelj Monacora... :P drago mi je da si zadovoljan zvukom kevlarca... odlicno je to slozen driver...
skretnica ispada komplicirana ako se o njoj razmislja kasnije. kada se proracunava kutija u odnosu na odziv drivera moze se bitno pojednostaviti i smanjiti broj elemenata u skretnici i time postici i jos bolji zvuk. kutiju ako nisi svakako ispuni nekim dampingom jer ima veci utjecaj na zvuk od tog bitumena koji je ovdje od minimalne koristi... nadam se da nece isparavati jer je ova zuta membrana nesto osjetljivija..
btw: karakter zvuka focala nikako ne lezi ovom monacoru. focal bi mogao eventualno uz AL seriju, a ova kep ti je mekana membrana karaktera kao i plasticne membrane uz nesto bolji zvuk u smislu detalja i uz to idu i mekani visokotonci tipa soft dome i to 25mm promjera i sl...
izgled je minimalistički (audiofilski) i lijep...
uzivaj...
Last edited by G@RO on Thu Aug 04, 2011 7:52 pm, edited 1 time in total.
Pozdrav!
G@RO
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by sonny »

Tnx. Ja u pravilu volim svjetliji i otvoreniji zvuk, sto do sada nisam imao prilike cuti kod soft dome visokotonaca. U biti bih bio sretniji sa soft dome membranom umjesto metalne, ali.... Kad bi postojalo nesto "izmedju" nitko sretniji od mene, odnosno neki sa svjetlijim zvukom. Damping ce u kutiju uskoro. Nakon toga jos moram vidjeti da li u skretnicu ukljuciti i baffle step, posto jos nikad nisam radio niti cuo utjecaj tog dijela skretnice. No to u dogledno vrijeme. Duga je zima a i treba prvo sloziti neke stalke za zvucnike. To mi je uz zavrsavanje pojacala nekakav prioritet.
Last edited by sonny on Fri Aug 05, 2011 6:46 pm, edited 1 time in total.
Image
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by DYNABLASTER »

sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by sonny »

Hvala na preporuci, ali jesi li slušao bilo kojeg od ta dva ?
Image
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by bamboklaat »

100%,baš mu se usviravaju u garaži  ::)
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by DYNABLASTER »

sonny wrote: Hvala na preporuci, ali jesi li slušao bilo kojeg od ta dva ?
nisam jos stigo, OWI sam nabavio za jedan projekat sa naravno widerangerom :lol: a taj Visaton mi je isto u planu da kupim samo ne znam uz pomoc kojih trikova :D
al po opisima ko je slusao sviraju bas tako kako bi tebi verovatno odgovaralo :)

a ovi mi sviraju u garazi- mogu da prodju :lol:
http://www.visaton.de/de/chassis_zubehoer/ht_kalotten/g25ffl_8.html
Last edited by DYNABLASTER on Sat Aug 06, 2011 12:03 pm, edited 1 time in total.
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by G@RO »

sonny wrote: Tnx. Ja u pravilu volim svjetliji i otvoreniji zvuk, sto do sada nisam imao prilike cuti kod soft dome visokotonaca. U biti bih bio sretniji sa soft dome membranom umjesto metalne, ali.... Kad bi postojalo nesto "izmedju" nitko sretniji od mene, odnosno neki sa svjetlijim zvukom. Damping ce u kutiju uskoro. Nakon toga jos moram vidjeti da li u skretnicu ukljuciti i baffle step, posto jos nikad nisam radio niti cuo utjecaj tog dijela skretnice. No to u dogledno vrijeme. Duga je zima a i treba prvo sloziti neke stalke za zvucnike. To mi je uz zavrsavanje pojacala nekakav prioritet.
Aha, ako je tako onda bi trebao traziti soft dome ali manji... 19mm bi imao zvuk kakav si opisao.
mozes doci kod mene i poslusati jedan takav pa da vidis... isto tako kod mene je baffle step slozen pa mozes usporediti sa i bez i jos da cujes kako radi pravilno slozena TL :P
Pozdrav!
G@RO
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by bamboklaat »

a ovako nešto?
http://www.parts-express.com/pe/showdetl.cfm?Partnumber=264-526
mogu ti ih posuditi za probu  ;)
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by sonny »

Dyna, vidjet ćemo što i kako dalje, zbog niže navedenih razloga... Iako nekako imam averziju prema jeftinijim Visatonima, jer smatram da su precijenjeni a i neodoljivo me podsjećaju na najskuplje Westrine proizvode ( one koji su bili dostupni kod nas ), a koji me se sonično nisu dojmili.... A imao sam Westri poprilično...

G@ro ako me ikad put nanese u Zagreb a da imam malo više vremena, svakako ću ti se javit' :respect:

Bambo, definitivno ću ti se javit' i oteti ih na probu, samo da mi malo još sjedne zvuk ove kombinacije.... Hvala :respect:
Image
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by DYNABLASTER »

kako bre jeftini pa taj keramicki je 100 evra komad :D inace sviraju u top ligi, mozes da ga poteras vec od 1000-1200Hz i to punom snagom i taka kutija onda moze da papchi i 110-115dB bez ikakih distorzija

a pusti sad sto podsecaju, i Pioneer TSE tweeter izgleda skoro identicno ko i PRS pa veze nemaju
Last edited by DYNABLASTER on Sat Aug 06, 2011 5:03 pm, edited 1 time in total.
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by sonny »

Ma ne taj keramicki majku mu....
Ovaj drugi koji si predlozio...
Ce da vidimo....
Image
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: Zvučnici Focal - Monacor

Post by DYNABLASTER »

nisam drugi ni predlozio, to je obicna textil kalota i prasim je u garazi, predlozio sam ti onaj zlatni OW, pa ima da biras modele- trebalo bi da su bestbuy, ako te zanima vidi ima review
http://www.rjbaudio.com/Audiofiles/Hiquphon%20OW1%20vs%20OW4.html
Post Reply

Return to “Samogradnja”