procesori?

Sve o procesorima zvuka, equilizerima, skretnicama (aktivne / pasivne)...
Post Reply
damir-ri
Registered User
Registered User
Posts: 129
Joined: Mon Sep 18, 2006 4:29 pm
Location: Rijeka

procesori?

Post by damir-ri »

zanima me ako spojim prednji sistem 3-way na dvokanalno pojacalo i stavim neki procesor zvuka, jeli moguca kontrola kasnjenj i fino ugađanje zvucne slike ili bi za to trebalo 6 kanalno pojacalo tzv aktivni sistem?
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

procesori?

Post by kill »

ako imas samo 2 kanala onda mozes podesavat samo 2 kanala,dakle treba ti aktiva.
FIAT Tipo 2.0 16v ie
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

procesori?

Post by denister »

ili pojacalo recimo koje ja imam 6-kanalno...
Image
User avatar
Schultz
Registered User
Registered User
Posts: 2479
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:20 pm
Location: Sušak, Rijeka
Contact:

procesori?

Post by Schultz »

Sonny ti ima procesiju u jednoj takvoj kombinaciji pa mozhda da ti se on javi malo....

Mislim da aktiva i procesor nije ista stvar. S aktivnom skretnicom ne mozhesh imati kashnjenje po kanalu dok sa procesorom mozhesh, a ne znachi da procesor ima i aktivnu skretnicu u sebi (iako mnogi imaju)....
Malvazijski tigar
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

procesori?

Post by kill »

hm,da,krivo sam se izrazio,mislio sam na bi odnosno tri-amping
FIAT Tipo 2.0 16v ie
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

procesori?

Post by LBaudio »

Kombinacija sustava sa processorom je naravno dobra. Sada zavisi od processora kakve funkcije ti nudi, ali vecina svih ima EQ-graficki/parametricki,Time delay-je pa neke od njih i skretnice (alpine PRA-H400, Alpine ERA-G 320, ERA-G100, PXA H 700, PXA H701, F1Status, RockfordFosgate Symmetry E14/E28, AudioControl DQX, Orion Koncept DEQ1 - ili nesto slicno a toga ima jos puno). Ako imas samo jedno pojacalo 2 kanala onda mozes koristit EQ i Delaye pa eventuelno i aktivan hi-pass ali samo za sistem koji je vezan preko pasivne skretnice, ako imas vise kanala amplifikacije onda toliko bolje a naravno je najbolje da imas svoj kanal za svaki driver - subbass, bass, mid, TW - na taj nacin imas i vrlo proste ruke u vezi final-tuninga sistema - gainovi, skretnice, delay za svaki kanal za sebe, EQ, faze. Neki procesori dopustaju i povezivanje sa optikom ali trebas HU sa optickim izlazom koji je malo skupliji od obicnih HU-ta, pa onda imas mogucnost 5.1 dolby-digital,.....
Last edited by LBaudio on Mon Oct 09, 2006 10:23 am, edited 1 time in total.
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
Post Reply

Return to “Procesori zvuka i skretnice”