Preporuka - Gainclone

Shine On
Registered User
Registered User
Posts: 1212
Joined: Thu May 04, 2006 8:13 pm
Location: Zagreb

Preporuka - Gainclone

Post by Shine On »

Mrak, ja sve čekam da kažeš kako to svira, ali, ništa...

I, kako svira?Jesi zadovoljan ili može i bolje?
Jel možemo organizirati neko slušanje?
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

Preporuka - Gainclone

Post by kill »

ja sam spajao razne krame na to i svaka jebeno prosvira :D

mislim slozit neke 3way kutije pa malo bolje poslusat...
FIAT Tipo 2.0 16v ie
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Preporuka - Gainclone

Post by sonny »

Ma ne znam.... Ja imam takvu averziju prema dotičnim integrircima.... Napravih nekoliko komada pojačala pred dosta vremena i nijedno mi se nije svidjelo...
Toliko mi se ne sviđaju da više ni ne znam koje sam TDA upotrebljavao.... :lol:
Image
Misek_Chipsy
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Sun Jun 11, 2006 10:45 pm

Preporuka - Gainclone

Post by Misek_Chipsy »

Ako se mislis rjestiti 2 pojacala,mozda bi ih ja uzeo ako prodajes...javi mi na PM
One Flash and you`re ASH
http://krtuning.x.am
Mrak
Newbie
Newbie
Posts: 56
Joined: Tue Aug 01, 2006 3:55 pm
Location: Zagreb

Preporuka - Gainclone

Post by Mrak »

Meni odlicno svira. Bas je dubok, brz i dobro kontroliran, nikad boomy. Visoki su vrlo detaljni. Vokali mi se cine izdvojeni od ostatka glazbe i pomalo istureni prema naprijed. To mi se posebno svidja na nekim laganim snimkama sa zenskim vokalima kada se cuje svaki detalj u glasu. Prostornost i razdvajanje instrumenata su odlicni, nakon duljeg slusanja covjek zaboravi da glazba dolazi iz zvucnika.
Kad sam isprobavao pojacala, slusao sam ih bez stabiliziranog napajanja samo sa 1000uF na svakom railu napajanja, i zvucalo je nesto manje analiticno. Zvuk je bio nekako "kremastiji" i malo tanji u basu. Ne znam kak da se drugacije izrazim. Uglavnom pojacala su tada bila neusvirana i radila preko testnog trafa koji je dosta slabiji, pa mozda otuda manjak basa.
Zbog malo otvorenijeg gornjeg srednjetonskog-donjeg visokotonskog podrucja treba paziti na zvucnike koji se koriste da zvuk ne bi bio presvijetao.
Na plocicama stabiliziranih napajanja sam ostavio mjesta za zalemiti snubber. Na diyaudiu je kolala neka prica da snubber dosta unaprijedi zvuk, ali odlucio sam to ostaviti a miru dok ne zavrsim cijeli projekt sa preampom do kraja i skuzim zvuk tih pojacala kak se spada.

Momentalno sam u fazi zavrsavanja preampa u kojem su aktivne skretnice za biamping, pa ne koristim previse zvucnike jer nemam adekvatnu pasivnu skretnicu za njih, a midbassi imaju gadan peak na kojih 5kHz. Stare zvucnike sam otfurao na viksu, pa sam u banani dok ne zavrsim preamp.
Ako je netko zainteresiran za slusanje, preporucam da to obavimo kod nekoga tko ima adekvatnu slusaonu i funkcionalne zvucnike buduci da sam tu tanak.

To Misek_Chipsy: Trenutno ne mislim prodavati pojacala jer ce mi trebati za sub dok ne slozim nesto jace.
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Preporuka - Gainclone

Post by Darac »

Kakvu mjuzu preferiraš ?
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

Preporuka - Gainclone

Post by kill »

Mrak daj baci shemu napajanja na PM :)
FIAT Tipo 2.0 16v ie
Mrak
Newbie
Newbie
Posts: 56
Joined: Tue Aug 01, 2006 3:55 pm
Location: Zagreb

Stabilizator

Post by Mrak »

Ak je kaj nejasno, pitaj.
Image
Mrak
Newbie
Newbie
Posts: 56
Joined: Tue Aug 01, 2006 3:55 pm
Location: Zagreb

Preporuka - Gainclone

Post by Mrak »

Ups :huh:, shema je trebala ici na PM. No, kaj sad.
Kaj se tice muzike, ja sam svastar. Slusam prakticki sve. Ak se tulumari ili je neka zajebancija s frendovima onda je to klupska glazba (aka house). Kad sam doma i nekaj radim onda se iz pozadine cuje drum'n bass i chillout. U trenucima psihofizickog opustanja drmne se malo rocka (Pinkici, Dire Straitsi) i sl.
Volim laganu glazbu tipa neka zena nekaj lagano zavija i mrmlja, iza se cuje malo saxa, gitarica, kontrabasich, klavircek, malo improvizacije (ah, da, jazz je prava rijec). Htio bih se u skorije vrijeme baciti malo ozbiljnije u te vode, jer mi vec sve ostalo ide na jetru, no ne znam otkud poceti.
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Preporuka - Gainclone

Post by Darac »

[QUOTE=Mrak]Ups :huh:, shema je trebala ici na PM. No, kaj sad.
Kaj se tice muzike, ja sam svastar. Slusam prakticki sve. Ak se tulumari ili je neka zajebancija s frendovima onda je to klupska glazba (aka house). Kad sam doma i nekaj radim onda se iz pozadine cuje drum'n bass i chillout. U trenucima psihofizickog opustanja drmne se malo rocka (Pinkici, Dire Straitsi) i sl.
Volim laganu glazbu tipa neka zena nekaj lagano zavija i mrmlja, iza se cuje malo saxa, gitarica, kontrabasich, klavircek, malo improvizacije (ah, da, jazz je prava rijec). Htio bih se u skorije vrijeme baciti malo ozbiljnije u te vode, jer mi vec sve ostalo ide na jetru, no ne znam otkud poceti.[/QUOTE]

Solidan glazbeni ukus.Gainclone je dobar izbor za neobavezno slušanje,za nešto ozbiljnije razmisli o DIY varijanti PASS ALEPŠHA 5 ili još bolje PASS ALEPHA 2.
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Preporuka - Gainclone

Post by sonny »

^^^^ bravo bravo bravo za preporuku :thumbup:
Image
Mrak
Newbie
Newbie
Posts: 56
Joined: Tue Aug 01, 2006 3:55 pm
Location: Zagreb

Preporuka - Gainclone

Post by Mrak »

ALEPH kazes ?
Kaj oces da bankrotiram na racunu za struju :lol:
Za sada ce ovo morati durati, jos sam mladi hifist, pa ak se apgrejdam na alepha, ne ostaje mi puno toga za kemijati oko pojacala. Za alepha bi onda morao i puno bolje kutije sloziti. Doci ce i to na red jednog dana. Ja volim kretati u stvari mic po mic. Ionako mislim da cu prije promijeniti nekoliko pari zvucnika nego pojacala jer oni unose puno vise u originalnu snimku i misljenja sam da se na njima da ostvariti puno znatniji napredak u zvuku nego na pojacalima.
fire
Registered User
Registered User
Posts: 152
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:37 pm

Preporuka - Gainclone

Post by fire »

Evo moje verzije.
Izrada je dosla oko 180kn.
Image

Znaci napajanje nije klasicno nego switcher snage cirka 400W(cista dovoljno:).
Napravio sam verziju s klasicnim napajanje(trafo, diode(brze),kondovi) i razliku ne primjecujem(klasicno vs switcher).
Pojacalo je dobro, ali nije bas tak dobro(npr leach amp je bolji).
Pojacalo je postalo popularno jer je lab 47 skup. Da dode 4 put jeftinije bio bi losiji.
Mrak
Newbie
Newbie
Posts: 56
Joined: Tue Aug 01, 2006 3:55 pm
Location: Zagreb

Preporuka - Gainclone

Post by Mrak »

A kazu da bi sa SMPS-om gainclone trebao najbolje zvucati.
Linn znao dobro naplatio svojeg Klimax Twina sa TDA7293 u paralelnom spoju i SMPS-om (cca 9000 usd).

Koliko vidim, koristio si dijelove iz kompjuterskog napajanja. Moze li kakva shemica na uvid ?
fire
Registered User
Registered User
Posts: 152
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:37 pm

Preporuka - Gainclone

Post by fire »

Djelovi su iz atx napanja(zgoretih).
Jedinu shemu koju imam(ne cijelu:) koja je dobivanje 12V iz 300V(s malim gubicima)
Image
I ta shema nije potpuna(fali feedback). Nije mi se dalo sve crtati:). Zavojnica L1 je primar, a L2 je dio oscilatora(na istom trafu se nalazi).
Oscilator za glavni trafo je s cd40106(jeftino je i dobro:). Mosfeti su irf840(uopce se ne grijeju, bez hladnjaka se temp poveca za oko 2C). Za drajver za mosfete sam stavil L6384(imam ih doma viska). Ostalo je klasika(greatz od brzih dioda, kondovi(ispod su 100nF) i pojacalo s lm3886.
Last edited by fire on Sat Aug 12, 2006 2:37 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Samogradnja”