Alpine pdr f50 i alpine pdr m65

Sve o pojačalima
Post Reply
pwel91
Newbie
Newbie
Posts: 55
Joined: Tue May 17, 2011 7:56 pm
Location: krapinske toplice

Alpine pdr f50 i alpine pdr m65

Post by pwel91 »

Pozdrav,
Kupio sam 2 nova pojacala iz naslova, ovaj pdr f50 4 kanala 85w rms cu spojit na prednje sisteme alpine spg 17cs i na zadnje sisteme (prednji sistemi deklarirano 70w rms i 150 nominalno, predpostavljam da pojacalo za niih nece bit prejako) a ovaj drugi je monoblok 450w rms na 4 ohma, e sad pitanje, namjeravam uzet i jaci sub u blizoj buducnosti, ali trenutno doma imam dva 25cm suba, jedan je focal 25a1 koji sam do sada imao u kutiji u boku a drugi je alpine mislim g serija 25cm, oba su mislim oko 200w rms i 500 nominalno, da li to smijem spojit na taj monoblok uz minimalan gain? Ili ce ih skurit posto je pojacalo dosta jako za njih?
Venom
Registered user
Registered user
Posts: 845
Joined: Sun Jul 26, 2009 11:38 am
Location: Šibenik

Re: Alpine pdr f50 i alpine pdr m65

Post by Venom »

Pojačalo daje struje koliko ga pojačaš.
Možeš sve zvučnike svijeta spojiti na njega, samo poštelaš gain na njemu i sve ok.
Pazi samo na otpor, da ne spojiš u bridge neki zvučnik a da je to premalo za pojačalo.
wildD
Registered User
Registered User
Posts: 5571
Joined: Thu Feb 16, 2006 8:31 pm
Location: Marija Bistrica / zagreb (job)
Contact:

Re: Alpine pdr f50 i alpine pdr m65

Post by wildD »

osim toga, nemoj različite woofere spajati zajedno ;)
pwel91
Newbie
Newbie
Posts: 55
Joined: Tue May 17, 2011 7:56 pm
Location: krapinske toplice

Re: Alpine pdr f50 i alpine pdr m65

Post by pwel91 »

hvala, znam znam, naravno da necu spajat razlicite woofere zajedno, jedan mi je dovoljan, vjerojatno focal nekako mi bolje djeluje od tog alpinea, trebao bi poslusat oba :D

ma prednji sistemi su 4 ohma, spojit cu svaki na svoj kanal, nemam potrebe za bridgeom jer je pojacalo 85w rms na 4 ohm po kanalu a sistemi 70w rms i tu ne bi problema trebalo bit.
samo me zanimalo da li mogu jedan od ta dva woofera spojit na to pojacalo jer je snaga pojačala dosta jaca nego sto taj sub treba prema deklariranim snagama, a wofer i jedan i drugi imaju otpor 4 ohm, idu na monoblock pojačalo tako da ni tu nemam sta spajat u bridge.

nego ima tko kakva iskustva s tim pdr pojacalima, dobio sam ih nove za ok cijenu, kolko vidim po recenzijama svi pisu da su dobri + sto je meni bitno jako su mala..
pwel91
Newbie
Newbie
Posts: 55
Joined: Tue May 17, 2011 7:56 pm
Location: krapinske toplice

Re: Alpine pdr f50 i alpine pdr m65

Post by pwel91 »

imam jos jedno pitanje, ovaj pdr m65, monoblok, ima izlaze za 2 wofera, moguce je spojit jedan ili 2 woofera (u manualu stoji mono u zagradi)

da li netko znade kakva je situacija onda sa snagom i otporom ukoliko se spoje 2 woofera, a deklarirano je na 450w rms/4 ohm za jedan kanal? ja cu spajati samo jedan woofer ali me zanima kakva je situacija ako se spoje 2.

evo i link na user manual u kojem to nije bas objasnjeno.

https://www.alpine-europe.com/fileadmin ... M65_EN.pdf
wildD
Registered User
Registered User
Posts: 5571
Joined: Thu Feb 16, 2006 8:31 pm
Location: Marija Bistrica / zagreb (job)
Contact:

Re: Alpine pdr f50 i alpine pdr m65

Post by wildD »

nope, krivo si skužio. znači PDR65 ima 1 izlaz ( mono ) , samo što ima duple terminale vani zbog lakšeg spajanja više od jednog woofera ili woofera sa više zavojnica ;)
pwel91
Newbie
Newbie
Posts: 55
Joined: Tue May 17, 2011 7:56 pm
Location: krapinske toplice

Re: Alpine pdr f50 i alpine pdr m65

Post by pwel91 »

wildD wrote:nope, krivo si skužio. znači PDR65 ima 1 izlaz ( mono ) , samo što ima duple terminale vani zbog lakšeg spajanja više od jednog woofera ili woofera sa više zavojnica ;)
ma ne, mozda sam se krivo izrazio, skuzio sam tj znam da ima jedan izlaz, ali me zanima kakva je situacija ako se spoje 2 woofera a svaki ima 4ohm-a npr, ili woofer koji ima dual 4 ohm zavojnice? jel to znaci da ce pojacalo onda radit na 2 ohm? kolko snage onda ide prema wooferima ako su 2?

mozda glupa pitanja ali nisam se prije sreo s ovako necime pa me zanima a ne nalazim nikakve konkretne odgovore...
wildD
Registered User
Registered User
Posts: 5571
Joined: Thu Feb 16, 2006 8:31 pm
Location: Marija Bistrica / zagreb (job)
Contact:

Re: Alpine pdr f50 i alpine pdr m65

Post by wildD »

Ako spajas dva woofera od 4ohm po komadu ili jedan koji ima 2x4ohm zavojnice onda pojacalo radi na 2ohm i daje više snage
Greba-ST
Registered User
Registered User
Posts: 1050
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:45 pm
Location: SPLIT

Re: Alpine pdr f50 i alpine pdr m65

Post by Greba-ST »

Kad već imaš sve od Alpine lipo ostavi taj sw G serije, njega spoji na monoblok imat ce snage i lipo će radit bez opterećena i grijanja pojačala. Napravi za njega neku bass reflex kutiju ili kompresiju, nezz šta Alpine preporučuje najbolje i miran si do daljnjeg.

Btw koji su ti zadnji sistemi i koje je auto u pitanju. Oćeš li i vrata dampirat?
Post Reply

Return to “Pojačala”