MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Za sva ostala pitanja vezana uz Home HIFI
Post Reply
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by bamboklaat »

Samo da vas upoznam s onim čime se u zadnje dvije nepune godine bavim :)
Proizvodnja je pokrenuta,a službene promocije kablova bi trebale uslijediti do kraja godine ili prvih dana sječnja 2015g.Naravno uz to idu recenzije, web site itd. Distribucija za RH je povjerena jednoj domaćoj vodećoj tvrtki,ali o tom kad sve krene službeno.. Nemojte me pitati detalje o cijenama i sl. sve će biti objavljeno.
Selekcija je odrađena tako da sam se odlučio na dva hi-fi interkonekta,entry level i jedan malo kvalitetniji(gornja granica hi-fi-a) i dva high end modela,jedan u klasi uređaja 10-15k€ i najkvalitetniji model za sisteme u kojima je,bar što se cijene tiče samo nebo granica :laugh:
Za sad je aktiviran facebook page i to čisto informativnog karaktera.Ukoliko vas uopće zanimaju takve stvari ;D
eto toliko o tom,
ukoliko vas nešto interesira budite slobodni i kontaktirajte me na mail [email protected] ili na page poruke...
Ukoliko nekog interesiraju kablovi za poslušati,a istu osobu poznajem,ili netko od starijih članova koje poznajem,mogu garantirati za vas,samo napišite i dogovorimo se ;)
lp svima
Maro
https://www.facebook.com/pages/Marohei- ... 6880122850
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by LBaudio »

cestitke

javljam se za test.....dali imas u planu verziju RCA/XLR i XLR/RCA?
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by bamboklaat »

Hvala,naravno da imam. U osnovi nije nikakav problem . Balansirani XLR ili nebalansirani RCA ili kombinacija XLR/RCA je potpuno svejedno. Karakter zvuka,i sve one karakteristike koje kabel ima ostaju i dalje...U pravilu je otpor u razmaku od 100 -120 Ohm-a (na 1km)a kapaciteti i induktiviteti promjeljivi jer su ovisni o dužinama i geometriji.Znaš o čemu govorim,pa mislim da ti je sve jasno ;)
uskoro bi trebao u tvoj kraj pa ti donesem jedan primjerak..

EDIT:
Zaboravio sam napomenuti da od svih koji budu imali želje i prilike za testiranje napišu sve ono što im se sviđa i ne sviđa!!! Jedino tako se može napredovati i imati što bolji proizvod.
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by LBaudio »

Dobio kablove na test od majstora Mara....... sve 5, osim toga da jih na zalost ne mogu spojit u sistem, jer mi treba RCA/XLR i onda XLR na RCA......nebi nesto kemijao sa nekimi adapteri iz RCA na XLR, jer cu sa time odmah deklasirat Marov produkt

Sto se tice izrade i izgleda - super......

Mozda jih stestiram kod kolega u njegovom....malo vise civilnom sistemu gdje ima sve na RCA-ima....
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by bamboklaat »

Izgled i izrada su u odnosu na zvuk sporedna stvar...Inače čekam konektore sa mojim logotipom(trebali bi biti gotovi do kraja januara. Do tad koristim par modela koji po cijeni i kvaliteti zadovoljavaju sve zadane uvjete :)
Uskoro će i XLR verzija izaći vani,samo da riješim prioritete...
Napravit ću ti jedne kao što si napisao...samo mi napiši u koji uređaj ide XLR a u koji RCA
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by LBaudio »

iznCD players side RCA i u predpojacalo koi ima na ulazu XLR, i onda 3 x XLR iz predpojacala na klasicne ampe as RCA ulazima.

U prvoj varjanti trebam zenski XLR, svi ostali su muski XLRi.

Te nazovem u kratkom pa nalo popricamo, ako ces uletavat u LJ se javi da idemo na kavu i da ti vratim tvoje RCA/RCA signalne kable......
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by bamboklaat »

ok
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by terrordrome »

Uz slušni test danas kod našeg Bambija malo sam pronjuškao i njegove kabele. Neznam kakva je receptura i nisam ga previše pilio za tehničke detalje ali stvar je poprilično pogođena uz Hajdinjaka/Classe i kombinaciju DIY/VAIC.
Samo ću reći i da se i na izgled vidi razlika između njegovog truda, rada i komercijale koju naši "pametni" audiofili kupuju samo zato jer je strani proizvođač "zvučnog imena".
Najlakše je nalijepit na kabel VDH, Supra, Monster pa makar to bila najobičnija žica ili egzotika bez pokrića jer mi smo takvi da je bitnije reći susjedi da imaš ime, pa čak ako to i ne svira... ne?
Ako netko ima kakvu komponenticu mid/višeg ranga, bilo bi zanimljivo da ubaci koji Marov kabel pa usporedi sa svojim "high-end" kabelom. Možda bi bio ugodno iznenađen.
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by bamboklaat »

Prije svega,hvala na lijepim riječima o mojim kablićima :)
Prije tjedan dana sam doživio jednu vrstu blagog šoka...Jedan slučajni kupac mog interkonekta iz Zadra je u svojoj Myriad sustav umjesto Atlas (mislim Hyper integra) kablova ubacio moj hi-fi #1 model približno istog cjenovnog ranga,i nakon što ga je malo usvirao u sistemu i cijeli vikend analizirao,dao oglas i riješio se Atlasa?!?!
Ima još jedna priča sa Sumić Black Hole 7,ali o tome ne bih još jer priča nije završena :)
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by terrordrome »

Zato i kažem da bi netko mogao biti ugodno iznenađen... Ma mislim, nemora sad biti neki vrh ostatak setup-a (naravno da ćeš više osjetit na kvalitetnijim komponentama) a opet izvučeš neki detalj više. I ono, najiskreniji review je onaj koji je napravio netko tko se nije unaprijed postavio prema zadanom subjektu na bilo koji način.
yoke
Registered User
Registered User
Posts: 148
Joined: Mon Feb 28, 2011 3:54 pm
Location: Split

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by yoke »

dali mogu cijene na PM
mozda budem trebao uskoro jedno 9m XLRa (6x1,5m (6kanala)
pa tko zna, ako financije dopuste ;)
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by bamboklaat »

Još jednom ponavljam!
Cijene i modeli će biti na službenim web stranicama,što mojim,što autoriziranog dealera.O tome ću staviti obavjest u toku sijećnja 2015g.
Do tada se strpite ;)
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by bamboklaat »

Nešto zanimljivo i rijetkost za vidjeti uživo...
Nat Magnetostat reference SE pretpojačalo 60kg i dva monobloka Nat se2se 60w A class linkana mojim kablovima :) DT reference power chord, SR reference #1 balansirani xlr interconekt,i pure 7N UP OCC 3mm2 silver DT reference speaker cable. Monoblokovi su moji i samo su trenutno u sistemu dok ne dobavim Nat Magma se 160w A class. Zvučnici Revel studio ultima,također moji dok ih ne zamjene B&W 800 Diamond. U roku 15-20 dana slike novog sistema,i bez šume kablova ispod TV-a.
Image
Image
Image
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10345
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by davor-ri »

dobra šuma ispod tv-a :D :D nego...slovo "h" u imenu kabela napajanja je namjerna greška ili? :hehe:
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by bamboklaat »

Nije namjerna!?! Totalno sam lud od posla da radim kardinalne greške. Hvala što si mi skrenuo pažnju :thumb: Radim preko 16h dnevno i nije čudo da na tim glupostima griješim.
Post Reply

Return to “Ostalo”