Kućno kino (YAMAHA RX-V673+NS-P40) ?!

Post Reply
sonic
Registered User
Registered User
Posts: 159
Joined: Mon Nov 20, 2006 11:50 am
Location: Novoselec

Kućno kino (YAMAHA RX-V673+NS-P40) ?!

Post by sonic »

Lijep pozdrav,

kako nisam baš neki u ovom području tražim pomoć, htio bih uzeti ovaj reciver i ove zvučnike (imam ponudu polovno) pa me zanima jel to ok kombinacija te vaše mišljenje o istoj (jel treba što pripaziti kod kupnje).. To ide u u dnevni boravak veličine 25m2 .. Molim. Vas Hitno mi je pa recite avoja misljenja ...
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Kućno kino (YAMAHA RX-V673+NS-P40) ?!

Post by Nick »

Ako možeš, poslušaj prije kupnje pa vidi da li to tebi zvuči dobro. Bez obzira šta drugi rekli.
cassi1007
Newbie
Newbie
Posts: 59
Joined: Thu May 17, 2012 8:27 am
Location: kostrena

Re: Kućno kino (YAMAHA RX-V673+NS-P40) ?!

Post by cassi1007 »

To je odlican kit za kucno kino pogotovo ako nisi prezahtijevan..malo je mrsav za u slusanju muzike ali opet kazem sve ovisi o tvojim zeljama da li trazis neki kompromis izmedu malih zvucnika i velikih i da si vise orijentiran za kucno kino ili muziku.
By the way bolje sviraju od mojeg Bose koji je kostaju 3puta skuplje..
sonic
Registered User
Registered User
Posts: 159
Joined: Mon Nov 20, 2006 11:50 am
Location: Novoselec

Re: Kućno kino (YAMAHA RX-V673+NS-P40) ?!

Post by sonic »

cassi1007 wrote:To je odlican kit za kucno kino pogotovo ako nisi prezahtijevan..malo je mrsav za u slusanju muzike ali opet kazem sve ovisi o tvojim zeljama da li trazis neki kompromis izmedu malih zvucnika i velikih i da si vise orijentiran za kucno kino ili muziku.
By the way bolje sviraju od mojeg Bose koji je kostaju 3puta skuplje..
Pa ja prvenstveno je zbog kucnog kina sad imam netko Samsung koje Sam platio prije 5 godine 2,5 kkn I to nije apsolutna nema sreca... Ali ove zvucnike mogu promijeniti jos za nikansu bolje ako ce trebati kaj ne !? A za muziku kako ne slusam stalno ali povremeno valjda ce zadovoljiti ... A na ovaj izlaz B koliko tu mogu zvucnika staviti 2 ili ...!?

Hvala
cassi1007
Newbie
Newbie
Posts: 59
Joined: Thu May 17, 2012 8:27 am
Location: kostrena

Re: Kućno kino (YAMAHA RX-V673+NS-P40) ?!

Post by cassi1007 »

Za kzcno kino ce bit zadovolja 100% a bome i za muziku barem ispocetka .nakon samsunga. A poslje ako ti bude mrsav za slusanje muzike mozes kupit 2 bolja florstand zvucnika za slusanje u stereo modu. Na yamahi kao i na vecini AV recivera imas A ili B .na A ostavi za kucno kino a na B stavi druge zvucnike za slusanje u stereo modu muziku
sonic
Registered User
Registered User
Posts: 159
Joined: Mon Nov 20, 2006 11:50 am
Location: Novoselec

Re: Kućno kino (YAMAHA RX-V673+NS-P40) ?!

Post by sonic »

Pa sta se ne moze of kucnog kina prednja dva pustiti na stereo.. Jer Sam mislio ova dva staviti u blagavaonu.. Ili Sam ja to krivo smislio !? Hm :nemoze:
cassi1007
Newbie
Newbie
Posts: 59
Joined: Thu May 17, 2012 8:27 am
Location: kostrena

Re: Kućno kino (YAMAHA RX-V673+NS-P40) ?!

Post by cassi1007 »

Mozes naravno ali dva mala zvucnika u stereo modu nema bas srece.zato kda budes sluso muziku ukljuci dsp 2.1 ili 5.1 za slusanje muzike ja mislim da je na yamahi concert hall itd. Nisam siguran
cassi1007
Newbie
Newbie
Posts: 59
Joined: Thu May 17, 2012 8:27 am
Location: kostrena

Re: Kućno kino (YAMAHA RX-V673+NS-P40) ?!

Post by cassi1007 »

sonic wrote:Pa sta se ne moze of kucnog kina prednja dva pustiti na stereo.. Jer Sam mislio ova dva staviti u blagavaonu.. Ili Sam ja to krivo smislio !? Hm :nemoze:
Nisam shvatio ovo u blagavaonicu?
Svih 5.1 mora ic u isti prostor rasporedeno kako spada ..a recimo zelis jos dva zvucnika u u neku drugu prostoriju onda ti trebaju druga dva zvucnika koja ces spojit na grupu B i ukljucivat kad se nalazis u toj drugoj prostoriji.jer nema smisla gledat filmove ako nemas komplet 5.1
sonic
Registered User
Registered User
Posts: 159
Joined: Mon Nov 20, 2006 11:50 am
Location: Novoselec

Re: Kućno kino (YAMAHA RX-V673+NS-P40) ?!

Post by sonic »

cassi1007 wrote:Mozes naravno ali dva mala zvucnika u stereo modu nema bas srece.zato kda budes sluso muziku ukljuci dsp 2.1 ili 5.1 za slusanje muzike ja mislim da je na yamahi concert hall itd. Nisam siguran
Pa kaj nisi sad rekao da ukljucim DSP 2.1 pa onda se upale prednja 2 ali ne ikanal B... Kaj ne !? Oprosti kaj te gnjavim ali veci si mi sad puno pomogao ...
sonic
Registered User
Registered User
Posts: 159
Joined: Mon Nov 20, 2006 11:50 am
Location: Novoselec

Re: Kućno kino (YAMAHA RX-V673+NS-P40) ?!

Post by sonic »

cassi1007 wrote:
sonic wrote:Pa sta se ne moze of kucnog kina prednja dva pustiti na stereo.. Jer Sam mislio ova dva staviti u blagavaonu.. Ili Sam ja to krivo smislio !? Hm :nemoze:
Nisam shvatio ovo u blagavaonicu?
Svih 5.1 mora ic u isti prostor rasporedeno kako spada ..a recimo zelis jos dva zvucnika u u neku drugu prostoriju onda ti trebaju druga dva zvucnika koja ces spojit na grupu B i ukljucivat kad se nalazis u toj drugoj prostoriji.jer nema smisla gledat filmove ako nemas komplet 5.1
To sve stoji tj tak Sam I mislio ali 7.2 !! A ovaj kanal B jel moze on raditi usporedno sa kucnim kinom tj kucno kino a na kanalu B internet radio !? Hm
cassi1007
Newbie
Newbie
Posts: 59
Joined: Thu May 17, 2012 8:27 am
Location: kostrena

Re: Kućno kino (YAMAHA RX-V673+NS-P40) ?!

Post by cassi1007 »

7.2 nema smisla jer vecina filmova snimljeno je u 5.1 formatu.a to Sto pitas za grupu B da svira skupa odnosno A+B moze samo ako ti to yamaha dopusta. U DSP modu. Recimo moj Sherwood Newcastel top model ne dopusta ili A ili B jedino dopusta u stereo modu za BI-wiring ili slusanje recimo 4 zvucnika u stereo.
sonic
Registered User
Registered User
Posts: 159
Joined: Mon Nov 20, 2006 11:50 am
Location: Novoselec

Re: Kućno kino (YAMAHA RX-V673+NS-P40) ?!

Post by sonic »

cassi1007 wrote:7.2 nema smisla jer vecina filmova snimljeno je u 5.1 formatu.a to Sto pitas za grupu B da svira skupa odnosno A+B moze samo ako ti to yamaha dopusta. U DSP modu. Recimo moj Sherwood Newcastel top model ne dopusta ili A ili B jedino dopusta u stereo modu za BI-wiring ili slusanje recimo 4 zvucnika u stereo.
Tj mislio sam 7.1 ali u pravu si .... aha kaj si rekao sta mora reciver imati (koju opciju da može tako svirati) !??
Post Reply

Return to “Home theater”