Izgradnja kuce na temelju postojece

Rasprave koje nisu vezane uz natjecanja ili savjete o auto akustici
cicili
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Thu Dec 01, 2011 10:41 am
Location: Pula

Re: Izgradnja kuce na temelju postojece

Post by cicili »

ti mozes ic gradit potpuno novu kucu na toj lokaciji i prebijat komunalni i vodni doprinos znaci apsolutno nebitno sta ces gradit, nemora bit ista kuca, ali u koliko ti planom nije dopustena gradnja u top podrucju ili zbog oblika i velicine parcele nemozes izgradit onda ides na rekonstkuciju da bi zadrzao barem to sto je na parceli.

a kad dobijes dozvolu moras imat i projekt rusenja, prijavit gradiliste stavit onu tablu izvodaca projektanta i sl. i onda zapocet radove.

cijena arhitekta moze ic od 12 do 25 eur-a, za glavni projekt u kojem je naravno arhitektura,statika, voda i struja.

Uglavnom da skratimo pricu, prva stanica ti je arhitekt rekao si 15e po m2. predas projekte da dobijes dozvolu (zahtjev placas ja mislim oko 800kn, nisam siguran bas 100%), i kad je dobijes kreces izvodit naravno prvo prijavis gradiliste.
rusenje neznam koliko kosta ali racunaj da ce te izgradnja kostati 600-700e po kvadratu.
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Re: Izgradnja kuce na temelju postojece

Post by jiva »

Ako je rako onda pusiona
Jedina opcija je dignuti nenamjenski cca 25000 i onda kupiti knjigu kako sagraditi kucu. U kojoj je opisano da zakon dozvoljava izgradnju kuce svojim rukama. Samo ti treba nadzornik . Sada koliko je to realno....

Sent from my GT-I8260 using Tapatalk
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Re: Izgradnja kuce na temelju postojece

Post by jiva »

Cicili pa gradio bi ja istu kucu za koju vec imam papire. Znaci gabariti su isti osim malo u visinu. Pa ne placam onda valjda kao za novu. Svi prikljucci ostaju gdje jesu. Mene zanima do kojega nivoa placam firmu po ps-u a gdje pocinjem ja sa svojom vojskom placenika

Sent from my GT-I8260 using Tapatalk
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
cicili
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Thu Dec 01, 2011 10:41 am
Location: Pula

Re: Izgradnja kuce na temelju postojece

Post by cicili »

ne shvacam sta ne placas kao novu?

ti imas kucu, koju moras snimit i rusit. na osnovu snimka ce ti arhitekt reci da je ona lupam obujma 300m3. te radis projekt za novu kucu (moze bit ista, veca, manja, nebitno) koja ce imati opet lupam 350m3 i placas 50 m3 komunalnog i vodnog doprinosa a cijena ovisi o opcini.

kad dobijes potrebne dozvole duzan si prijavit pocetak gradnje, mozes je zidati i sam samo moras imat nadzor koji ce ti na kraju price potpisat cijelu situaciju da bi dobio uporabnu dozvolu, prikljuci i ostale gluposti imas, znaci ne placas.

zakonski projekte moras imat, dozvole moras ishodovat.
naravno mozes i sve na crno radit i nadat se da ti nece doc inspekcija ili te prijavit susjed. :D
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Re: Izgradnja kuce na temelju postojece

Post by jiva »

E hebiga. Nasi stari su mogli što su htjeli, a mi danas dozvolu ako zelim staviti prozor malo vecih dimenzija

Sent from my GT-I8260 using Tapatalk
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
cicili
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Thu Dec 01, 2011 10:41 am
Location: Pula

Re: Izgradnja kuce na temelju postojece

Post by cicili »

Najbolje ti se posavjetovat sa arhitektom za pocetak, sta god radio ako nemas iskustva trebat ce ti.
Post Reply

Return to “Coffehouse”