HU bez cd/dvd

Sve o headunitima; CD Radio , Tuner , Changer, ...
User avatar
KAMENi
Registered User
Registered User
Posts: 1912
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:19 pm
Location: Velika Gorica

Re: HU bez cd/dvd

Post by KAMENi »

kad vec povlacis temu, mozda bi ljudi i isli po originalni cd da se ima novca za takve luksuze...
kupit original cd je bacanje novca ako imas za skinuti za 0kn i snimiti na cd ili stik za par kn, slusas na HU nikakve kvalitete u autu kojeg nisi dampirao sa xy slojeva i komponenti i koji ima stock zvucnike i nepostojece pojacalo ...
sve to gubi smisao

hobi je hobi i malo tko moze danas bez odricanja slagati i ulagati u ICE instalaciju da to ima smisla...

to je i jedan od razloga zasto danas malo ljudi ima neserijsku instalaciju u autu...


za pojmove koje ti pokusavas "navuci" meni jedino padaju na pamet cestovne krstarice tipa audia a8, mercedesa neke s klase ili bmw 7, citroen c6... auti koji su sami po sebi napravljeni sa odredenom kvalitetom izolacije i zvuka iz zvucnika. u njih se isplati kupiti original cd (nadam se, nisam slusao...)
Nino
Registered User
Registered User
Posts: 507
Joined: Thu Jul 01, 2010 8:42 am
Location: Beograd

Re: HU bez cd/dvd

Post by Nino »

Ovo je soba mog frenda koji ima nekih 7-8000 vinila :) i još puno, puno cd-ova.

Image

Image

Image

Image

Image


Ali iako bi on mogao sve to da sluša na skupim uređajima on ih nema, ima neke sasvim obične uređaje. Zašto? Zato što čovek sluša muziku a ne uređaje!
Šta sam hteo da kažem? Nije bitno sa čega slušate, bitno je da uživate u tome i da vas muzika nosi. MP3 je komforan, jeftin način da se sluša muzika, nabaciš na par stikova albume i uživaš. Svaki mp3 snimljen već od 192 kpbs radi dobro, od 320 razbija. Ja sam jedno vreme držao original cd-ove po autu-te nemam gde da ih stavim, šta god da otvorim ispadaju diskovi. Ovako sad imam dva stika od 16 gb i uživam. Stalno nešto preslušavam a muzike je puno i uvek me nešto novo oduševi.
Lepo je imati original diskove ali ovo je još lepše ako volite muziku.

Znači-uživajte u muzici i radite onako kako volite i kako vam prija!! :) :) Neslušajte kablove slušajte melodiju!

P.S. Zato mi nikad nije bio jasan smisao DB Draga??
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Re: HU bez cd/dvd

Post by marko_v »

Nino wrote:P.S. Zato mi nikad nije bio jasan smisao DB Draga??
mora da se na tom takmičenju na kojem si bio točio loš alkohol :lol:

BTW impresivna kolekcija :nemoze:
User avatar
davor-ri
Registered User
Registered User
Posts: 10346
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:11 pm
Location: Rijeka

Re: HU bez cd/dvd

Post by davor-ri »

dB drageri nemaju zvučnike u autu, nego samo woofer i slušaju frekvencije kad se voze po gradu :mega_lol:
PB: 152,9dB     
Državni prvak: Street B 2012
Team Broken Windshield
http://www.akomisalj.hr/board/index.php/
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: HU bez cd/dvd

Post by LBaudio »

i najljubsi je komad 70Hz...lolol

i da, VRLO je bitno iz cega se slusa, i kad je sistem na visokom nivou, mp3 ne dolazi u obzir......to je bas kocnica za uzivanje u muziki.....
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Re: HU bez cd/dvd

Post by karlo »

kočnica je u glavi slušatelja. Nekad bolje uživam u glazbi kad sam na viksi , sjednem na panj, s flašom mrzle pive i starudijom od radija koji jedva hvata radio martin, nego doma kad uključim sve komponente, kablove, konektore, dacove i ampove, cedejeve itd.
User avatar
Zmajček and Miš
Newbie
Newbie
Posts: 95
Joined: Wed Jul 14, 2010 2:40 pm
Location: Slovenija

Re: HU bez cd/dvd

Post by Zmajček and Miš »

Prijatelj je kupio i isprobao Kenwood KMM-357SD; radi odlično, čita USB i FLAC vrlo brzo.. kad je spojio sistem preko JBL MS-8, nije znao, da to svira Kenwood za 80€...
Post Reply

Return to “Headuniti”