HU ne cita novoprzene mp3 cd-ove (???)

Sve o headunitima; CD Radio , Tuner , Changer, ...
Post Reply
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

HU ne cita novoprzene mp3 cd-ove (???)

Post by acey »

Evo jedan misteriozni problem; u autu imam valjda 50ak mp3 cd-a valjda svih mogucih marki i svakakvog stanja. Sve i jednog mi u sekundi procita i nema nikakvog problema prilikom reprodukcije.

Problem je nastao pošto nisam valda godinu dana pržio nove cd-ove i pred koji dan napržim pun cd mp3ca, ubacim u player kad ono počne očitavati (pretpostavljam da počne jer ja ništa ne čujem da ga vrti) i nakon 10ak sekundi ispiše na ekranu "error23" (to pročitao u manualu da znači da ne može pokrenuti sami cd).

Mislio sam da je problem u vrsti cd-a, to kupio u kauflandu spindle neki najeftiniji k-classic, i reko probati ću napržiti na neki drugi medij. Spržim na Verbatinov cdr- i identična stvar. Potom uzeo neki "imation" cd napržim na njega i opet identična stvar. Pržim u Neri 12ici pa reko idem smanjiti najmanju brzinu kad ono opet sve isto. Stavim Neru 15icu, namanju brzinu i opet isto. Probao dva druga programa za prženje (cdburner i još neki), čak stavio brzinu prženja na 2x i opet sve sve isto. Reko da nije problem u pržilici/kompu pa probao na dva laptopa i desktop računalo opet kombinirajući različite vrste medija i pogađate nijednog mi ne želi očitati.

Našao se s frendom reko mu da ponese neke svoje starije mp3ce, pet cd-ova sve različiti mediji, i sve i jednog u sekundi očita i naravno reproducira.

Evo stvarno mi nije nimalo jasna situacija i što mi je dalje činiti? Iako postavke pržena nikad nisam mijenao i uvijek su mi iste (cd uvijek finaliziran, nije nikakav multisession odabran, disk at once način snimanja, probao sve brzine snimanja, par programa za snimanje, par računala/pržilica isprobao, najurednije mi na kompu verificira svaki spženi cd i najurednije komp prepozna podatke/kopira ih na hdd i reproducira ih, skoro 2 spindla različitih brandova cd-ova ispržio...).

HU je pioneer P88rs2.

Pa eto slušam da li se ovakva stvar nekome možda desila?
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: HU ne cita novoprzene mp3 cd-ove (???)

Post by Nick »

Probaj staviti neki friško sprženi, ali iz druge pržilice
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Re: HU ne cita novoprzene mp3 cd-ove (???)

Post by acey »

Pa napisao sam da sam na dva razlicita laptopa te jednog desktop racunala przio kao i da sam przio na tri razlicita programa za przenje.
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Re: HU ne cita novoprzene mp3 cd-ove (???)

Post by marko_v »

a ti CD-ovi u drugim playerima rade normalno ?
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Re: HU ne cita novoprzene mp3 cd-ove (???)

Post by acey »

Evo baš sam se zaletio isprobati u Astri J na oem hu ali s mp3 i na sve te "nove" moe cd-ove isto izbacijue error dok stare koje i meni rade najurednije pročita.

Upravo ih stavio i u dvd uređaj (koji također podržava mp3) i zavrti mi sve cd-ove ali ispiše "can't load cd"

OK sada smo determinirali da mi je HU 100% ispravan no nije mi jasno kako mi čak tri pržilice mogu biti neispravne ili koja je vjerojatnost da sam naletio na tri neispravne serije cd-ova i to različitih proizvođača??????
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Re: HU ne cita novoprzene mp3 cd-ove (???)

Post by marko_v »

probaj prziti preko win 7, bez ikakvog programa, uvijek tako przim jer mi je najjednostavnije i nikakvih problema.....
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Re: HU ne cita novoprzene mp3 cd-ove (???)

Post by acey »

A gle milijun puta sam isto kao i sad spržio ama baš sve cd-ove i nikad nije bilo problema...

Stvarno mi nije jasno koji kuki se dešava :ja_ne:
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Re: HU ne cita novoprzene mp3 cd-ove (???)

Post by acey »

Mislim da sam skužio problem http://forum.imgburn.com/index.php?/top ... et-or-udf/

Sad sam pregledao sve svoje novo pržene CDove i svi su UDF. Pregledao sam dva koja mi uredno svira i oni su "File system: ISO9660 / Joliet"

Samo nije mi baš prejasno jer ja to ama baš nikada nisam bio mijenjao u nijednom programu. Vjerujem da u tom grmu leži zec ali sutra se budem 100% uvjerio jer od isprobavanja trenutno nemam nijedan prazni CD.
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: HU ne cita novoprzene mp3 cd-ove (???)

Post by Nick »

Da, to može itekako biti problem
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Re: HU ne cita novoprzene mp3 cd-ove (???)

Post by damirko »

imao sam sličan problem sa nerom prije nekoliko mjeseci u toj mjeri da sam htio riješit se radija... ondak sam skinuo neki noname program za prženje s neta i zasad radi bez greške...
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Re: HU ne cita novoprzene mp3 cd-ove (???)

Post by denister »

jesi li siguran da si finalizirao cd?
User avatar
acey
Registered user
Registered user
Posts: 939
Joined: Sun Jul 23, 2006 12:34 pm
Location: Karlovac

Re: HU ne cita novoprzene mp3 cd-ove (???)

Post by acey »

Problem riješen; stvar je u tome da HU ne očitava UDF filesystem i kada se spržilo na ISO/Joilet sve radi ko' i prije.

Evo kad dugo ne snimaš cd-ove već i zaboraviš radnju :)
Post Reply

Return to “Headuniti”