pioneer x3500ui vs x9500sd da li je skuplji i bolji?

Sve o headunitima; CD Radio , Tuner , Changer, ...
Post Reply
Hrvoj
Newbie
Newbie
Posts: 20
Joined: Sun Sep 05, 2010 10:44 pm
Location: Rijeka

pioneer x3500ui vs x9500sd da li je skuplji i bolji?

Post by Hrvoj »

Pozdrav ekipica!

Mozgam oko kupovine radija, neko vrijeme me bilo prošlo, pa me sad opet uhvatilo...


Uglavnom, po slikama, vizualno mi se baš sviđa x9500. Gledam specifikacije, pa uspoređujem sa x3500 što mi je bio favorit pred par mjeseci kad sam zadnji put gledao. Zanima me, prema specifikacijama, da li ima ikakve razlike u zvuku između ova dva? Koliko kužim 9500 je skuplji na račun boljeg displeja, SD-a i boljeg dizajna, a što se tiče zvuka, to je isti radio?

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/1 ... specs.html

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/1 ... specs.html



Meni treba solidan radio, sa USBom i 2 RCA. Ostale stvari su mi potpuno sporedne, Ipodi, plavozubi, ne zanima me... Dizajn mi je relativno bitan u smislu da bi volio da ima zeleno osvjetljenje, a ova oba su multicolor... Razlika u cijeni je dupla, pa ako oba daju isti zvuk, samo to što mi je 9500 ljepši ne bi trebalo biti presudno...
8V GTI
Newbie
Newbie
Posts: 27
Joined: Sun Oct 16, 2011 1:29 pm
Location: Rijeka

Re: pioneer x3500ui vs x9500sd da li je skuplji i bolji?

Post by 8V GTI »

Po specifikacijama jedina bitnija razlika šta se tiče zvuka je šta x9500sd ima jače preout izlaze ( 4V) dok x3500UI ima samo 2V......drugih razlika ja ne vidim, čak i funkcije podešavanja zvuka su identične - nisam imao prilike čut ni jedan ni drugi pa da mogu prosudit, po meni neće bit razlike u zvuku ako spajaš zvučnike preko HU - ako ćeš koristit zasebna pojačala razlika bi se tu mogla osjetit ipak 9500 ima duplo "jače" preout-e.......al nek prokomentira netko ko je čuo i jednog i drugog, baš i mene zanima :whistling:
User avatar
Vox2
Registered User
Registered User
Posts: 477
Joined: Wed Mar 09, 2011 12:24 pm
Location: Karlovac

Re: pioneer x3500ui vs x9500sd da li je skuplji i bolji?

Post by Vox2 »

Ja sam pred jedno 3 4 mj. uzeo DEH-80PRS ... i šta reć =) na audison voce av k6 svira melem ... voćke su na alpine ampu. Radio ima hrpu opcija i dade se podesit baš kako se poželi. preporučam !
Hrvoj
Newbie
Newbie
Posts: 20
Joined: Sun Sep 05, 2010 10:44 pm
Location: Rijeka

Re: pioneer x3500ui vs x9500sd da li je skuplji i bolji?

Post by Hrvoj »

Ma da, ali PRS je u sasvim drugoj kategoriji. To je i mene zavelo što 9500 liči na prs, a iz specifikacija ispada da osim dizajna i nekih opcija, nije "jači" od 3500. Možda sam u krivu...
8V GTI
Newbie
Newbie
Posts: 27
Joined: Sun Oct 16, 2011 1:29 pm
Location: Rijeka

Re: pioneer x3500ui vs x9500sd da li je skuplji i bolji?

Post by 8V GTI »

Danas sam ugrađivao frendu pioneer x3500ui i sebi u kombi alpine cde 170r - nakon što sam čuo jednog i drugog mogu reć samo da je alpine puuuuno bolji od pioneera zvukovno a osim toga košta i nekih 100kn manje.....pajo me definitivno razočarao zvuk nije ni sjena starim modelima iste serije (3630 mp, 3500mp.....) :crybaby: .... da se razumijemo oba su isprobana na istom set-upu......možda ti ovo pomogne u odabiru ;)
cicili
Newbie
Newbie
Posts: 87
Joined: Thu Dec 01, 2011 10:41 am
Location: Pula

Re: pioneer x3500ui vs x9500sd da li je skuplji i bolji?

Post by cicili »

ja imam 8400 bt i zvuk je jako slican DEH-80PRS. osim sto nema naravno ni pola stvari za podesavanje sto ima PRS.
prije sam imao 5200sd recimo i on je puno puno losiji zvukovno. po meni definitivno uzmi jaci model.
Hrvoj
Newbie
Newbie
Posts: 20
Joined: Sun Sep 05, 2010 10:44 pm
Location: Rijeka

Re: pioneer x3500ui vs x9500sd da li je skuplji i bolji?

Post by Hrvoj »

eh, 8v gti, šteta da ovaj tvoj post nije ranije objavljen :-) Ja ugradio x3500 i moram priznat da sam pomalo razočaran. Čak se ne bih osvrtao na zvuk, jer očito nisam kompetentan, meni zvuči sasvim ok, koliko sam radio ne odaje kvalitetu... Ja sam u dućanu gledao onaj neki kenwood bez CDa, nekako na opip manje cvrči plastika i nekako se čini kompaktnije složen. Kod paje, onaj komad plastike iznad rupe od CDa se jako lako uvija, kod kenwooda (na modelu sa CDom) je to čvrsto. Tipkice su solidnije itd itd.

Konkretno zamjerke za paju, blješti, bože mili, sa dimerom i sa najneintenzivnijom bojom i dalje u autu betlehem... Navigacija po meniju je dosta loša, prije sam imao onaj 4000ub, koji je imao joystick, to je radilo odlično, mogao sam napamet šta god sam htio napraviti, sad sam opasnost na cesti, moram buljit u radio dok prčkam. Vrlo brzo kroz meni prebaci opciju, ali ne vidiš koja je jer on vrti neku retardiranu animaciju dok ti ne pokaže gdje si došao, totalno debilno... Tipke za mjenjanje pjesme su preblizu tipkama za mjenjanje foldera, pa se zajebem, a i tipke nemaju onaj feedback, ili da čuješ klik ili da ga osjetiš pod prstom, nekako su ljigave, ko kad ti čovjek da ruku i ne stisne... bljak Nisam htio komentirati dok ne prođe par dana da se naviknem, ali se nisam naviknuo.

Također, nisam još 100% prokužio, ali kad prolazim kroz foldere, kao da ne kuži folder unutar foldera ili nešto u tom stilu, jer kad samo vrtim po pjesmama, naletim ne svašta nešto, a kad proletim kroz foldere, imam osjećaj da fali neka muzika sa sticka. Doduše to je možda do mene, trebalo bi, je li, pročitati manual. Jebeš to, ako moraš čitat manual...


I da, u drugoj temi je netko komentirao da pioneer ima debilnu skalu za poglasnit od 0 do 62 i stvarno je nekad iritantno roštiljat, posebno kad ufuram bebača u auto, a kad sam došao doma sam se malo zaigrao sa glasnoćom, pa upalim auto, a umjesto bila mama kukunka na 13 krene neka dernjava na 55... imaš dojam da mu treba 4 minute za stišat u takvim okolnostima :-)
8V GTI
Newbie
Newbie
Posts: 27
Joined: Sun Oct 16, 2011 1:29 pm
Location: Rijeka

Re: pioneer x3500ui vs x9500sd da li je skuplji i bolji?

Post by 8V GTI »

to Hrvoj : Ja sam mislio da sam samo ja lud al sve više čujem primjedbe na nove pioneere pogotovo na neku srednju i entry klasu tipa x3500, itd....... svi znamo kako dobri stari pajo zvuči ovo mu nije ni sjena, a da ne govorim o jednostavnosti korištenja za prosječnog korisnika, skalu pojačavanja, hvatanje radio stanica.....uvijek sam bio nekako skeptičan prema alpini al ovaj put me ugodno iznenadila ;) zvuk je topao i neutralan, stanice hvata ko blesav - ne kažem da drugi proizvođači prije nisu radili bolje stvari,ali gledajući cjenovni rang i ponavljam neku entry i srednju klasu za prosječnog korisnika mislim da su u pioneeru dosta podbacili što se tiče zvuka prvenstveno koji mi je nekako predigitalan, drečavo osvjetljenje koje ubija oči, završna obrada......
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: pioneer x3500ui vs x9500sd da li je skuplji i bolji?

Post by Nick »

8V GTI wrote: zvuk je topao i neutralan, stanice hvata ko blesav
Meni se čini da si dobio pokvaren HU ako je sve to istina.
Ili samo neka previše subjektivna procjena
8V GTI
Newbie
Newbie
Posts: 27
Joined: Sun Oct 16, 2011 1:29 pm
Location: Rijeka

Re: pioneer x3500ui vs x9500sd da li je skuplji i bolji?

Post by 8V GTI »

Nick wrote:
8V GTI wrote: zvuk je topao i neutralan, stanice hvata ko blesav
Meni se čini da si dobio pokvaren HU ako je sve to istina.
Ili samo neka previše subjektivna procjena
Subjektivna procjena ili kako god možda se nisam dobro izrazio, al daleko bolji zvuk od pioneera......i stanice hvata duplo bolje
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: pioneer x3500ui vs x9500sd da li je skuplji i bolji?

Post by Nick »

Sreća što ne pišeš recenzije za Paju
8V GTI
Newbie
Newbie
Posts: 27
Joined: Sun Oct 16, 2011 1:29 pm
Location: Rijeka

Re: pioneer x3500ui vs x9500sd da li je skuplji i bolji?

Post by 8V GTI »

Nick wrote:Sreća što ne pišeš recenzije za Paju
Sva sreća ;)
Post Reply

Return to “Headuniti”