Calibra by Alpine

Instalacije članova CICE foruma. Nije vidljivo gostima i članovima s manje od 100 postova.

Moderator: wildD

Post Reply
Danijel16v
Posts: 3
Joined: Mon Nov 11, 2013 12:05 am

Calibra by Alpine

Post by Danijel16v »

Pozdrav ekipi.
Da nekako opisem o cemu se otprilike radi.
Posjedujem Calibru 2.0 16v od 2007. godine. Nije nista posebno bila sredivana, a pogotovo nisu bili nikakvi padobrani od spojlera, branika itd. stock cali, malo spustena, sreden motor i amen.
Zika je bila:
Hu: Alpine 9853r
Pojacalo: Alpine v12 dvokanalno
Woofer: Alpine type r 25cm u kompresijskoj kutiji
Zvucnici: serijski opelovi (4x dubokotonci i 2x visoki), 2x sonijevi ovali na zadnjoj polici

Auto je rastavljen 2,5 godine, poceo ga slagati medutim desilo se u meduvremenu da nisam bio u mogucnosti nastaviti sa radovima do ove godine kad sam poceo sa slaganjem (komplet lim, lakiranje,...)
Nedavno sam nabavio pomocu kolege Faithless stp silver za cca 8 kvadrata i dampirao sam kompletan pod i krov.

Ovim putem se zahvaljujem na pomoci, uljudnosti i brzoj nabavi materijala.

Nadam se i buducoj suradnji kad bude potrebno.
Ostalo mi srediti komplet bocne strane, nutarnje i vanjske limove i srediti zvucnu i termo izolaciju.
Nadam se nagodinu da cu moci srediti cijeli auto kako sam si zamislio i komponente od muzike su mi neke u planu, ali to nekom drugom prilikom.
Zamisao je da nabavim:
Zvucnike: alpine type r sisteme
Woofer alpine type r noviji
Pojacalo: Hertz 2 kanalce i posebno za woofer ili tako nesto, prijedlozi i pokude ce biti od koristi.
...radio bi si panele na vrata i woofer bi piknuo u bok bunkera ili tako nesto,...
Posla ima jos dosta, polako sredujem kako imam i mogucnosti i vremena, a posto je sad dosta zahladilo ova 2 dana, a ja radim u pit stopu( vani u dvoristu) malo stali radovi, cekam tepih sa kemijskog ciscenja.
Par fotki kako je auto izgledao od lakiranja u ljeto do danas.
ImageImageImageImage
ImageImageImageImageImage
Faithless
Registered User
Registered User
Posts: 642
Joined: Mon Nov 06, 2006 1:14 am
Location: Eurajoki//Finland
Contact:

Re: Calibra by Alpine

Post by Faithless »

Pozdrav ,

nema problema, ako štogod treba javi se ;).

Pa ovo ce bit jedan fini projekt ... svaka čast, lijepo si to i podampirao.

Za komponente ces dobiti i savjet viska, svatko svog konja hvali :), no od viska glava ne boli.
Kada dodjes do toga da ces pribavljat opremu, objasnit ces sto ocekujes od muzike, koliko otprilike misliš uložiti itd.
Lijepo si počeo, pa se isplati biti i strpljiviji i pomno odabrati opremu.
Uvijek se nesto nadje medju oglasima finoga, a zna se desiti i pokoja dobra akcija kod lolalnih "dilera" :), u svakom slucaju ekipa ce ti pomoc, a slobodno se javis i u box kad god zatreba ;).
User avatar
IgoRR
Registered User
Registered User
Posts: 455
Joined: Tue May 29, 2007 12:39 pm
Location: Zagreb

Re: Calibra by Alpine

Post by IgoRR »

super dampiranje :)

motor je slagan kao generalka ili nekaj tunirano?
User avatar
stressman
Registered User
Registered User
Posts: 1319
Joined: Mon Jul 23, 2007 5:58 pm
Location: Zagreb - HR
Contact:

Re: Calibra by Alpine

Post by stressman »

hih, lijepo je vidjeti calibru kad je limarijski zdrava ;)

Samo Alpine? zasto ne, hu je odlicna baza.
Venom
Registered user
Registered user
Posts: 845
Joined: Sun Jul 26, 2009 11:38 am
Location: Šibenik

Re: Calibra by Alpine

Post by Venom »

Dobar te posao čeka, samo polako i bit će dobar autić.
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Re: Calibra by Alpine

Post by Robertino »

odlicno odlicno. Cim sam vidio "Calibra" u naslovu,automatski sam pomislio "eto jos jedne isplasticarene rugobe". Sva sreca da sam se prevario. Ne znam stvarno sto je to sa vlasnicima Calibri u HR, 90% su tako istunirane da ti dodje da se zrigas kad ih vidis.

Nadam se samo da su u planu neke druge felge :)
User avatar
stressman
Registered User
Registered User
Posts: 1319
Joined: Mon Jul 23, 2007 5:58 pm
Location: Zagreb - HR
Contact:

Re: Calibra by Alpine

Post by stressman »

meni su te originalne zakon, ako nist drugo, hitit u bijelu pa zimski set na njih :)

a tek kad se zapoliraju ;)
Danijel16v
Posts: 3
Joined: Mon Nov 11, 2013 12:05 am

Re: Calibra by Alpine

Post by Danijel16v »

to Faithless: Naravno da cu je jos javiti, trebat cemi jos toga, dogovorit cemo se. :)
to Igorr: Motor je bio pojacan i odlicno je isao, ali vec par godina je na vjecnim lovistima taj motor, klipnjaca probila blok itd. (nisu bili kovani klipovi i klipnjace).
to Robertino: Ne znam niti sam zasto, ali volim calibru i meni zna biti muka kad vidim kojekakve bisere sa plastikama da bi najradije preko koljena vlasnika, onako roditeljski. Bit ce druge felge za ljetne gume samo polako.
to Stress: Ne mora bas strikno biti alpine, ovo je samo predodzba kako bi to otprilike bilo,ali o tome svemu kad dode vrijeme za to.

Sve ce doci u svoje vrijeme, trenutno sam u fazi slaganja unutrasnjosti tako da sam baziran sada na to. Nakon toga na red motorni prostor, ovjes, kocnice, ispuh, muzika,... nema smisla srljati pa napraviti neki kiks. :hehe: :hehe:

Eh da, posto jos tepih nisam stavio valjalo bi i kablove za muziku provuci, da si i to pripremim.
Moze li se ovako otprilike napamet reci koliko bi me kostali kablovi za recimo...
...prednje sisteme od 100w rms, woofer 500w, pojacala recimo 2 komada, napajanje, rc, zvucnicki,...

Ima li tko na raspolaganju kablova da si znam racunati i to???
Vjerojatno malo blesavo pitanje, ali rekoh da krenem nekakvim pitanjem, heh.
BlackT
Registered User
Registered User
Posts: 474
Joined: Fri Dec 17, 2010 8:54 pm
Location: ŠIROKI BRIJEG

Re: Calibra by Alpine

Post by BlackT »

kabal za napajanje ti treba 25 mm(bolje deblji zahvaljivat ćeš mi kasnije :D)
Nov ti dođe oko 25 kn metar, 6x25=150 kn
Osigurač 50-100 kn
RCA 2x100 kn Kvalitetniji ili 100 kn nekvalitetniji
I jedno 150 kn za zvučnike. Ako će skretnica biti u vratima 100 kn

To je neka sredina polovnog(osim naponskog njega sam računao kao novog)
A možeš i naletit da na forumu netko prodaje sve komplet pa proć još malo jeftinije
Post Reply

Return to “Instalacije članova”