Preporuka za sub

Sve o niskotoncima *BASS*
Post Reply
User avatar
Tommy_GTI
Newbie
Newbie
Posts: 39
Joined: Sun Mar 04, 2012 8:35 pm
Location: Zagreb

Preporuka za sub

Post by Tommy_GTI »

Trebal bi preporuku za sub i pojacalo. HU je kenwood kdc 3657sd i orginal 8 zvucnika u golfu 4. Znaci trazim nesto cisto da malo popravi nize tonove, nista prejako da opet ne nadglasa postojece zvucnike. Max novaca s koliko raspolazem je do 1000 kn za amp, sub i kablove.

Dali je ovako nesto odgovara mojim zahtjevima(u prijevodu dal ovo kaj valja) ?

MAGNAT Sub Tech 130
MAGNAT ROCK 4000 dvokanalno
damirko
Registered User
Registered User
Posts: 573
Joined: Thu Apr 05, 2012 2:26 pm
Location: novska

Re: Preporuka za sub

Post by damirko »

original imaš 4 2-sistemska zvučnika. iako neam iskustva s navedenom opremom, po njezinim specifikacijama ne vidim razloga zašto to ne bi sviralo ok, samo to ti nije oprema za neke veće dosege i uzmi u obzir da će ti ti oem zvučnici brzo proprditi, još brže ako staviš sub pa onda pomalo testiraš domete akustike u svom autu... poanta ti je u tome da odmah odlučiš što želiš od zvuka u golfu jer će ti ta oprema koju si naveo biti suvišna ukoliko jednog dana budeš htio nešto ozbiljnije složiti u auto...

edit: i da, ne postoji prejaka muzika :)
User avatar
Tommy_GTI
Newbie
Newbie
Posts: 39
Joined: Sun Mar 04, 2012 8:35 pm
Location: Zagreb

Re: Preporuka za sub

Post by Tommy_GTI »

Tako je orginal su bila 2 mid i 2 visokotonca u prednjim vratima, onda sam naknadno dodal jos 2 mid i 2 visokotonca u zadnja vrata(orginal vw). Sad bi htio tek toliko neki mali sub da to sve ukompletira s niskim tonovima. Znaci nebi dalje od toga iso, nikakva pojacala za zvucnike i slicno, samo neki manji sub i to je to sto se tice buducih ulaganja u muziku.

Zato sam i stavio ovdje temu da mi preporucite nesto da bude ok, a da opet nije prejako( znam da nikad nemre bit prejako hehe) da mi ne nadglasa zvucnike.
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Re: Preporuka za sub

Post by jiva »

original zvučnici nikada nisu sretno rješenje, em su vjerojatno skupi, ili brzo proprde
za dotični sub i pojačalo nemam iskustva, mogu samo preporučiti focal acess koji sam imao u twingu
nego koliko si platio te original zvučnike? Da li imaju skretnicu?
User avatar
Tommy_GTI
Newbie
Newbie
Posts: 39
Joined: Sun Mar 04, 2012 8:35 pm
Location: Zagreb

Re: Preporuka za sub

Post by Tommy_GTI »

Platio sam ih 250 kn, skretnice nema
User avatar
M L A D E N
Newbie
Newbie
Posts: 33
Joined: Sat Aug 25, 2007 1:03 am
Location: Našice

Re: Preporuka za sub

Post by M L A D E N »

"I to je to sto se tice ulaganja"
Hehehehe
Dobro poznata laz! Koliko sam samo puta to rekao :)
Ja uzeo magnat bs 30 da radi pokraj oem zvucnika, trenutno na 100w rms-a pojacalu tak-tak radi, al sad bas za to trazim pojacalo neko mrvicu jace da ga bolje pogura. Zatim ce postat slabi zvucnici pa se oni mjenjaju, pa slab sub s pojacalom, pa opet zvucnici...nema kraja! :)

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Re: Preporuka za sub

Post by jiva »

http://www.focal.com/en/access/69-bomba ... 50623.html

ovo sam ja imao i bio sam jako zadovoljan, dobro rješenje ako ti treba bunker za prijevoz nečega većega, samo otpojiš, mada jeftinije je složiti kutiju i na nju zašerafiti pojačalo, malo googlaj po njuškalu, pa probaj linkati ovdje što ti se sviđa, onda će ti netko znati reći
Post Reply

Return to “Subwooferi”